Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Soulfly842

    addikt

    válasz MaCS_70 #20394 üzenetére

    Az okát se feltétlenül a minőségben keresd. Vannak olyan területek pl. ahol a 2G vagy 3G vagylagos, de a 4G működik. Ezeken területeken, amikor VoLTE nélkül akar telefonálni az ember akkor leváltana a térerő a normál hívásoknak megfelelően, mivel alap esetben a 4G-n beszélgetést nem lehet folytatni - csak VoLTE-vel.

    Most ez még helyspecifikus, de idővel egyre több ilyen hely is lehet. Ahogy a fenti írásban is írtam a 3G pl. fokozatosan lekapcsolásra kerül bizonyos szolgáltatóknál. A régi technológiák elavulttá válnak, a megoldásokat ki kell váltani, a régi frekvenciáktól akár meg is szabadulni.

    Így egyre több ilyen hely lehet.

    Amiben még jelentős differencia van: a hívások felépülési ideje. Hagyományos hálózatokon sokszoros a hívás felépülési idő. Sokszor egyébként abban látok a 'technológiák közötti szakadékot', h a régi kényelmi szolgáltatásokra nem készültek fel még a hálózatok. Ilyen pl. a hívásértesítő a telekomnál Foglaltság esetén, A VoLTE-vel egymást kizáróak. Vagy ha hív az ember valakit sokszor tapasztaltam már, hogy nem voltak meg ugyanazok a bemondások (ezt Telenor VoLTE-vel tapasztaltam), mint a hagyományos hívásnál (A hívott szám pillanatnyilag nem elérhető, stb.). Csak hosszú pauza, csend és hívásbontás.

    Gyakorlati haszna tehát nem csak az egyéni felhasználás szintjén lesz, hanem a jövőre nézve is.

Új hozzászólás Aktív témák