Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Szabcsizz

    őstag

    válasz bringasisti #1949 üzenetére

    Én pont ez a típus vagyok aki minden közösségi alkalmazáson napi szinten aktív. Valaki ezt szereti, megmondom őszintén én is. Ego növelésre sem utolsó, sajnos vagy nem sajnos, most ez a világ van. Mondjuk én két napja elvonóra küldtem magam, se Fb se Messengeren. Megmondom őszintén marha jól megvagyok nélküle, meg a sok idióta baromságai nélkül is. :D

  • Pano

    addikt

    válasz bringasisti #1949 üzenetére

    Sajnos ez általános társadalmi probléma lett mára, nagyon durva telefonfüggőség van (bár pontosabb a közösségi média függőség kifejezés).
    Pont a szombati nap ért egy ilyesfajta "antropológiai sokk", amikor kimentem egy szabadtéri, ingyenes koncertre. Az emberek 80%-a nem azzal volt elfoglalva, hogy átélje és élvezze a műsort, hanem, hogy élőben közvetítse a facebookon, vagy felvegye videóra és végig a *pic*ányi" kijelzőn keresztül nézte az egészet :(((
    Hihetetlen szomorú látvány volt.
    A másik sokk akkor ért, amikor azzal szívattuk a 13 éves unokahúgom barátnőit, hogy amikor majd jövő hónapban mennek Olaszországba nyaralni pár napra, akkor nem lesz telefon, mert nem lesz hol tölteniük.. azt a hisztit, hogy ők akkor nem mennek sehova, mi lesz velük 3 napig telefon nélkül, meg "mennyi értesítésük lesz", itthon maradnak. Az egyik meg ott könyörgött anyjának, hogy vigyenek 3 napra elegendő powerbankot magukkal.
    Unokahúgom is csak nézett, hogy hova került és mibe mentek át a barátnői és még ő magyarázta nekik, hogy úgy se fog hiányozni a teló, mert majd fürdenek a tengerbe, pizzáznak stb, de nem érdekelte őket. Tesóm szerencsére nála szabályozza, hogy mennyit használhatja a telefonját így nincs olyan mértékű függésben. Azt hittem majd jót fogunk ezen röhögni, de akkor a döbbenettől, hogy mi a valós helyzet, esélytelen lett volna.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák