Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • WinstonWolf

    senior tag

    válasz stellaz #69 üzenetére

    Sok ember úgy vélekedik, hogy hiába bizonyosodik be egy tárgyáról, hogy valamilyen módon érintett lehet egy kémkedési, vagy adatlopási ügyben, nem érdekli, hiszen Ő után aztán nyugodtan kémkedhetnek, mert nincs semmi takargatnivalója. Ezzel egy gond van. Azok a backdoor-ok amik ezekben a készülékekben - állítólag - benne vannak lehetőséget adnak egy rezsimnek, hogy szabadon információkat nyerjen ki. ezeket az információkat pedig eladhatja, esetleg más információra elcserélheti.

    Nem mindig a primer kémkedés a gond. Nyilvánvalóan egy kínai titokszolgának sincs érdekében a telefonjaimban tárolt dolgokat megszerezni, mert valószínűleg én nem vagyok primer kémkedés tárgya. De lehetnek akár olyan telefonszámok a telefonomban, amelyek valakinek értékesek lehetnek. Mert esetleg ismerek olyan embert, aki nekem mindennapos kapcsolat, de másnak nem az. Lehet a Kínaiak is tojnak rá. De kinyerik az információt, és ha valamely üzletfelüknek kell, akkor eladják.

    Ugyanez igaz arra is, hogy ha hozzáférnek a kamerámhoz, mikrofonomhoz, akkor az én készülékemen keresztül másokat is megfigyelhetnek. De ez már azért aktívabb helyszíni részvételt igényelne, amit a hazai kémelhárítás nem engedne meg.

    Arról nem beszélve, hogy - állítólag - ezek a backdoorok nem csak a telefonokban vannak benne, hanem azokban a hálózati eszközökben is, amiken át milliószámra mennek át üzenetek, hívások stb. Ez viszont azért már nem szűk réteg. A legfőbb csapást pedig egy ilyen gyártóra apránként lehet mérni. Ha ellehetetlenítik a telefon üzletágat megrogyhat a hálózati üzletág is.

    Néha a konteóknak is lehet alapja... És nem a gyíkemberek vannak minden konteó mögött...

    WinstonWolf - A második farkas, aki sütni tud.

Új hozzászólás Aktív témák