Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • dajkapeter

    senior tag

    válasz dilajoska1 #1 üzenetére

    A felhasználó úgy is eldönti, hogy a gyártó mit ad neki. Sokan nem járnak ám utána. Itt a fórumon mi csak egy kis szelete vagyunk a tortának... Sokan nem járnak utána. A szűk családban 4-ből 1 (én) jár utána. A barátoknál 9-ből 1 az arány... Sokan azt használják amit az arcukba tolnak!

    Ha írásommal megsértettelek akkor annak valószínűleg nem én vagyok az oka....

  • Rothmanakos

    tag

    válasz dilajoska1 #1 üzenetére

    Nem ennyire egyértelmű, ahogyan mondod. EBben a cikkben nem írták le azt, hogy a Google-nél eddig az volt a gyakorlat, hogy ha egy gyártó akarta, hogy Google Play legyen egy eszközön, előre telepíteni kellett a Chrome-ot, alapértelmezett böngészőnek, és a Google keresőt alapértelmezett keresőnek. (Mondjuk szerintem ez teljesen jogos, még kisebb bírságot sem érdemelne, nem hogy rekordösszegűt). Ez azért jelent nagy versenyelőnyt, mert az emberek nagyrésze ezt úgy használja, mint "A kereső", meg [B"]A böngésző", nem pedig egy opció a sok közül. Nem az, hogy nem tudják, hogy van más, hanem meg sem fordul a fejükben, hogy ennél lehet jobb/rosszabb alternatíva, Mi itt egy külön réteg vagyunk, ilyen téren Minket nem lehet megvezetni, ebből a szempontból Mi itt a Mobilarena-n egy "hozzáértő" réteg vagyunk, úgyhogy itt ne magadból indulj ki, hanem az átlagfelhasználó fejével gondolkodj, aki úgy áll hozzá, hogy "megnyitom ezt a linket", és nem pedig úgy, hogy "megnyitom ezt a linket, de most nem a Chrome-mal, hanem Firefox-szal, mert a Chrome egy kicsit akadt a múltkor".
    Nagyon sokat számít, ha az embernek valami a szájába van adva, nem azért, mert nem tudja, hogy mi a többi alternatíva, hanem eszébe se jut, hogy amit a szájába adtak, és természetes, azt lehet valami mással helyettesíteni.

    Én szerintem egyébként ez egy jogos lépés volt a Google-től eddig, (felrakatni a szolgáltatásaikat a Play-ért cserébe) hiszen óriási fejlesztések, és pénzek vannak a Play áruház, és a tartalmai mögött, és szerintem teljesen jogosan kérték ezt ellenszolgáltatásnak, kvázi fizettségnek a használati jogért.

    Sony Xperia Tablet Z2, Sony Xperia Z2 (korábban Sony Xperia S, Nokia C7, Nokia N8)

Új hozzászólás Aktív témák