Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • 77Kilroy

    csendes tag

    válasz DarknessHope #257 üzenetére

    Szerintem az első Pebble is jól néz ki fém szíjjal. Én még mindig azt választanám. és gondolkodom is, hogy veszek rá egy pofás fém szíjat is.
    Igazad van, nem egy árszintem gondolkodunk... ez sajnos gyakori hibám, visszafogom magam.

    Azért, mert egy óra sokat tud, sok funkcióval rendelkezik, kapcsolódik valamilyen technológiával a telefonhoz és az internethez, esetleg még információkat is közvetít onnan, még nem feltétlenül okosóra.
    Véleményem szerint az "okosóra" az "okostelefon"okhoz hasonlóan, a programozható és natív programokat futtatni képes óra ill. telefon. Pont És esetleg ezt lehetne még ragozni, hogy: okostelefonóra, az előbbi meghatározás GSM modullal és SIM kártyával. Ebből következik, hogy egy okosórának önmagában nem feltétlenül van köze a telefonokhoz. Lehet más feladatokra szánt, programozható és programokat futtatni képes óra is okosóra. Bár ilyet most nem tudnék mondani, de biztos van.
    A SDK nyitottsága sem hiszem, hogy befolyásolja az óra okosságát, legfeljebb a programok sokszínűségét és számát. És ezáltal az óra kedveltségét és elterjedését.
    Az "okostelefon" elnevezés kb. 2000 óta, a programokat futtatni képes Symbian OS (kb. a Nokia 9210 kommunikátor és utódai, a népszerű Nokia 6600, vagy a SE P900...stb.) elterjedésével egyidős, pedig azoknak még nem sok közük volt az internethez. (értsd: a böngészőn és az email kliensen kívül nem nagyon volt aktív online program hozzájuk)
    Tény, hogy a Pebble okossága nem vetekszik a Gear-rel vagy a SW2-vel. De ez nem feltétlenül baj, mivel sok egyéb lényeges tulajdonságában felülmúlja azokat, és azok a többlet "okosságok" nem biztos, hogy mindenkinek (valóban) szükségesek... A nagy felbontású színes és érintős kijelző nagyon látványos tulajdonság, de a mindennapi életben és használatban teljesen felesleges és csak energiapocséklás... még(!!!) és a mostani saját(!!!) véleményem szerint... bár az eladások alapján elég sokan osztják még ezt a véleményemet.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák