Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Matthu

    aktív tag

    Hali!

    Leírom a gyors tapasztalataimat a géppel kapcsolatban, melyet filmezésre vettem. Régóta nézegettem már, 1 hónap alatt sikerült is megjönnie. A kezelhetősége és a felépítése elsőosztályú. Próbálgattam, sok fényben fix okbikkal nagyon szép a képe, bár minimális zajosodás, fellelhető a sötét részeken. Az igazi feketeleves akkor jött, amikor kipróbáltam egy f4-es nagylátóval a szobában. Ha kevés a fény, egyből zajtengerré válik! Már ISO 500nál is elviselhetetlen mennyiségű képzaj jelentkezik. Az 1000-ről nem is beszélve. Próbálgattam a zajszűrést is húzogatni, ha rátolom olajfestmény, ha lehúzom tiszta zaj. 4k-ban sem jobb. Hatalmasat csalódtam a gépben. Olyan kamerát szerettem volna, ami rugalmasan használható. Legalább egy 1600-as iso-t elvártam volna tőle. Még a tegnapi nap folyamán visszavittem és elálltam a vásárlástól. Itt jegyezném meg, hogy az Edigitalos srácok nagyon korrektek voltak. Mivel úgyis rendeltem volna egy Metabones Speedboostert, ezért úgy döntöttem, hogy a GH4-helyett rendelek egy Sony a7-st. Így árban gyakorlatilag ugyanott tartok. Azért én többet vártam volna tőle, tudom, hogy m4/3 de akkor is. Gyakorlatilag használhatatlan a képe iso 500 felett.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák