Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Lacc

    aktív tag

    válasz Alvin_ti4200 #84 üzenetére

    Inkább szintent lép, a cikk hiányos, mert az orosz adatbázisra épít. (Pedig tavaly kijött ez, több cpu-val, szinte ugyanezek a specifikációk, ott szerepeltek az APU-k is.)

    Ryzen 3300G és Ryzen 3600G (6C/12T/15CU és 8C/16/20CU) előbbi $130 utóbbi $200, bár a 3300G kivégzi a 2400G-t, de csak 2019 harmadik negyed évre dobja ki. Arról nem beszélve, hogy csak a 3300G lesz 65Watt-os a másik már 95Watt-os. Szóval befigyelhet a Throttling. (Ez már a 2400G esetében is volt...)

    Azt vegyük figyelembe, hogy az AMD a saját demoján a tudományos alkalmzásokban csak 13% előnyt tudott felmutatni a Zen2 a Zen+-hoz képest. Szóval ha a két x700X-et nézzük akkor a magszám és a cpu órajel növekedést sem hozott olyan sokat.
    8/16-ről mentünk 12/24-re (az az +50%-al nőtt, de mindössze csak 13%-os gyorsulás tudományos alkalmazásban, ahol azért a multicore ki van használva, ez elég kiábrándító szerintem. Szerintem erre mások is felfigyeltek, mert ma az amd részvénye -8.9%-al esett... ősszel volt $30, akkor adtam el részvényt pont a kitudott zen2 teszt miatt, most meg csak $18 dollár)

    Remélem nem lesz igazam az alábbi képpel (nem tér vissza ez a korszak):

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák