Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • hcl

    félisten

    LOGOUT blog (1)

    válasz Alpi. #29 üzenetére

    Az biztos, hogy az utóbbi idők Intel hibáit ismerve azt kell mondjam, hogy az AMD csinált jobb procit, de nekem meg pont akkor nem volt Phenom, most meg van Core2 és Phenom is, és az AMD valami brutálisan hisztis a RAM-ra, a Core2 mellé meg akármit beteszek, az megy :S

    " de mégsem tudom elfogadni, hogy mindenféle fostaliga kis program ott tartson babazsúrt a háttérben" ... hasonlóképp... :)

    Mutogatni való hater díszpinty

  • Alpi.

    addikt

    válasz Alpi. #29 üzenetére

    Kis "érdekesség" , hogy házon belül hol állt a Phenom II bizonyos felhasználások mellett.
    Volt [Hwboton egy kis verseny] anno, Am3-as (valójában Am3 és Am3+) cpukkal lehetett indulni, az órajel max. 4303 Mhz lehetett, de gyakoraltilag más, komolyabb kikötés nem volt. Értem ez alatt a típusokat és a magszámot többek közt. Phenom II és FX "háziverseny" volt. Fx ugye 8 magig, Phenom II-esek max. 6 magig, 4303 Mhz-es plafonnal. Különböző vga benchmarkok voltak. Aquamark, 3D01 és 3DMark Vantage. Azon túl, hogy 3D benchmarkok mind, elég különböző konfigurációt, oprendszert és részben beállításokat igényelt mind. 3DMark Vantage nem utolsó sorban tartalmaz két darab Cpu tesztet is, ami a végső pontszámra hatással van, ugye ! Szerintetek a 3-ból hány első hely lett FX cpuval ? Na ezaz... :DDD :U
    Persze ezt nem lehet egyáltalán semennyire általános felhasználás-ra vetítgetni, ez csak az adott keretek közt történt meg, de mindenképp elgondolkodtató.

    Vicc, hogy a cpu pontoknál azt a szinte láthatatlan kis többletet, amit a 8 magos FX-el össze lehetett kaparni, ami onnan nézve, hogy +2 mag előnyük van, vitathatóan említhető pluszként :DD, az fpseken el is bukta. Phenom II jobban kihajtotta a vgakat...

    [ Szerkesztve ]

    https://www.youtube.com/channel/UCbJjHfBdTsUw3UJAFr-5Gsg

Új hozzászólás Aktív témák