Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • AllTheBest

    senior tag

    válasz #56573440 #17 üzenetére

    Az a gondom, hogy az ilyen nem az én világom,d e most átnéztem a rendeléseim és gearbestről még jön egy xiaomi usb vetni is ;]

    Esetleges elírásokért elnézést kérek, kevesebb ujjal nehezebb pontosan írni :) ---> Xiaomi Mi 9T 128gb

  • wierra

    senior tag

    válasz #56573440 #54 üzenetére

    Én már nem is próbáltam megfejteni, hogy mi a baja valójában a kedves fórumtársnak, annyira multidimenziós gondolatai vannak, hogy az én szellemi kapacitásomat meghaladta azok lekövetése. :O :DDD ;]

    "In fact, success represents 1 percent of your work which results only from the 99 percent that is called failure. Success can be achieved only through repeated failure and introspection.” – Soichiro Honda

  • Béééla

    őstag

    válasz #56573440 #54 üzenetére

    "és igen, kínaiaknál párszor már felmerült a történelem során az explicit lopás is"
    Na most arra meg ott a jogi osztályuk, aztán csókolom.

    Hány china-only termék van amivel meg se próbálkoznak? Vagy a gyártástechnológia és egyéb know-how amit az odavitt gyárakból "vittek haza". Még itt PH-n is volt csak kínai piacra szánt konzol ami erős másolat volt (talán xbox). Ezt itt nem tudod eljátszani hogy "magyar ugarra gyártott, nemzetközi piacra nem szánjuk", ugyanúgy kopogtatnak a szabadalom tulajai.

    A többi alkatrészt meg valaki legyártja, egy csomót pl memóriát jellemzően samutól vesznek direktben.
    Na az alkatrészvásárlást ne keverjük már bele, mindent nem gyárthat valaki, hacsak nem egy Samsung (hopp, hát az is állami pénzen, korrupción és jogellenes előnyökkel felhizlalt csoda ám, mik nem vannak :U )

    A nem mindent licenszelnek az most a gyártó igaz? Akkor a házon belüli fejlesztések, amiket állni kell a gyártó saját bevételéből jönnek, jelenleg xiaomi oldaláról, azt meg megoldja a saját profitjából. Nem értem hol itt a gond.
    Idézem: Teng Leng és Cshö Csi aki eddig az összes terméket GitHubról töltött kódból tákolta össze XDA-s tutorialok alapján?
    Jellemzően nem a kínaiak azok akik a nagy volumenű fejlesztéseket csinálják (mint komplett OS, legfeljebb egy forkolt Ubuntura futja)
    Az hogy most tízmillió kínai mobilgyártó van az legfőképp az Android érdeme (és az se az An Dro Hid ősi kínai kifejezésből lett angolosítva) csak épp ők profitálnak belőle.

    @wierra
    Én már nem is próbáltam megfejteni, hogy mi a baja valójában a kedves fórumtársnak, annyira multidimenziós gondolatai vannak, hogy az én szellemi kapacitásomat meghaladta azok lekövetése.
    Bocs, ha odáig nem jut el valaki hogy az "olcsó kínai" hosszú távon mennyire is drága azt csak sajnálni tudom. (főleg ha csak azt nézzük itthon mennyi vámot-áfát csaltak el - és eközben az átlagember a kínai piac környékén tíz-tizenöt éves opellel, suzikival jár, a kínai meg BMW, Audi és Merci terepjárók alá nem adja de inkább Porschéval jár - vagy hány kiskereskedelmi egység ment tönkre a csaló konkurencia miatt és dolgozik a magyar alkalmazott a kínainál)

    Bélabá

  • Béééla

    őstag

    válasz #56573440 #60 üzenetére

    Na most így nyitottál egy ollót és globálisan mondod minden kínai gyártóra, vagy maradtunk a xiaonál?
    Globál kínai cégek mert sose ragadtam le a sziamiúnál.

    Mondjuk mindkét esetben azt mondod, hogy biztos van valami amit mi nem is ismerhetünk, hiszen china only, és nem tudjuk hogy van e licensz rajta, de valószínűleg nincs. És ezzel azt akarod bizonyítani hogy?
    Hogy ezt ott büntetlenül meg lehet csinálni és akkor ott a potenciál nagy világcéggé válni. (még nem is kell EU piacra szánni, majd lesznek fanboyok akik felfedeznek egy dzsunkagyártót és az egekig magasztalják meróccsó, majd Gearbestről és Aliexpressről vagy szürkeimportból rendelnek, ezt egy európai cégnek esélye sincs, sőt a "tisztességesen" játszó cégeknek is alávág)

    "Még itt PH-n is volt csak kínai piacra szánt konzol ami erős másolat volt "
    Androidos boxukhoz egy kontroller koncepció

    Nem ez volt, az nagyon kopi volt. Azért ne nézz hülyének hogy droidos TV boxot hozol elő, az persze hogy nem lopás, ennyi erővel minden PC IBM klón.

    A formatervezéssel kapcsolatos szabadalmakat egyéként is kivezetném ha tehetném, iszonyat baromság az apple féle levédetem a telefon sarkának rádiuszát. Azt.
    Totál egyetértünk :)

    "Na az alkatrészvásárlást ne keverjük már bele, mindent nem gyárthat valaki, "
    Hanem? Szerinted a Xiao mit gyárt mondjuk a telefonjain? A hátlapot, és igazából összeszerel.

    Na például az ilyen gyártástechnológiai knowhowkat nyúlhatták le visszafejtéssel vagy csak használták a referencia dizájnt, sok hozzáadott érték nélkül. Úgy tényleg lehet olcsón nyomni ha nem kell mindent kikutatni-feltalálni. És pont ebből jön hogy minimális fejlesztés lesz belőle mert nekik elég az a szint, aki meg effektíve fejleszt annak így kevesebb jut mert elveszi a piacát...

    "Az hogy most tízmillió kínai mobilgyártó van az legfőképp az Android érdeme"
    Ki mondta hogy a kínaiak érdeme a droid? Vagy bármi?

    Példát hoztam hogy nem sokat tesznek bele a nagy közös kalapba, főleg a nagy közös opensource kalapba. (vagy amit tesznek abban nincs sok köszönet a kínai kommentek miatt, amit kínai fejlesztőkészlethez kaptam "mintakódot" abban meg nem volt sok köszönet, de még a SoC-hoz járó API-ban se, mobil eszköz és nincs benne low power mód...)

    legálisan felhasználható githubos kódot tutorial alapján raknának össze, azt erősen kétlem pl a telómmal kevesebb bajom van mint minden mással eddig az életemben, pedig volt atomtuti nokia, meg lg, meg sony meg minden. Is.
    Hányszor csesznek forrást kiadni GPL használata esetén is? (legalább az Asus routeremhez ott a komplett forrás) Hány droidos készülék forrása érhető el általánosságban? Vagy a driverek forrása? Hány kínai termék esetén kell a binárist visszafejteni ha szar és valamit finomhangolni kéne? (vettem olcsó akciókamerát és 8 kHz-es mintavétellel vett hangot...)
    Sajnos ez a nagyokat (is) minősíti. Pont a 18 éves 7110-es nokia volt az egyik első ami gyárilag bughalmazként jött ki és egy csokor frissítést élt meg úgy, hogy programozókábellel lehetett frissíteni, a gagyi szoftver nem újkeletű. Anno XDA-n "összetákolt" főzött ROM gyorsabb-stabilabb-folyamatosabb volt mint a gyári, a vicc hogy a "profi hobbisták" sok esetben minőségibb munkát adnak ki a kezükből mert ők lelkiismeretesek és főleg mert maguknak is csinálják.

    De nem baj, vegye mindenki a kínait és lehet sírni ha nincs melóhely vagy szar a fizu, vagy lehet menni a kínai buszgyárba Komáromba.

    [ Szerkesztve ]

    Bélabá

  • Béééla

    őstag

    válasz #56573440 #62 üzenetére

    Bárhol meg lehet csinálni bármit.
    Jó, innentől értelmetlen...

    "és az egekig magasztalják meróccsó,"
    És mert hozza azt amit a nagyok maradva a xiaominál

    Mondom én :)

    Vagy Xiao vagy Hua volt a piacon
    Ja ha az embernek spec. igényei vannak akkor abból válogat ami van. (nekem két simes 5" alatti kihajtható QWERTY-s teló kéne, ezt speciel egyáltalán nem kapni)

    ha valamire már van egy működő megoldás, azt gond ha használják?
    Tényleg nem érted a licenszt és ilyeneket. Ha én valamit hobbiból, tanítási céllal írok valamit és GPL-lel teszem fel akkor azért teszem fel GPL-lel hogy a cégek (akiknek van rá pénz + energia megírni) esetleg kopogtassanak hogy megvan-e nem GPL-ben mert a többi részt nem akarják publikálni (mondjuk egy lib miatt). A tudás nem egyenlő a kopipészttel.

    Most ezeket lehet dobálni, de pont ott az ellenpélda, hogy a nagyoknak ahogy te is írtad simán olyan bugos foshalmazai is vannak, amik iszonyatosak, és mi van? Azon kívül hogy 2x többet fizetsz érte? Semmi.
    Nem kell olyat venni és akkor talán egyszer lesz minőségi cucc is (csak hát sokaknak egy lekerekített kijelző is megér egy telóváltást)

    Ezt én úgy hívom hogy CBA precedens. Ha dupla áron adnak fele annyi tejfölt, aminek szar az íze, akkor leszarom hogy hol készült és mi a kifogás, elmegyek az aldiba és megveszem ott.
    De az aldis tejföl is valószínűleg itthon készül (a lidlös szinte biztos) de értem mit akarsz - viszont tejfölből van másik ezer és nem kell a CBA-s sajátmárkás szart venni, van Mizo is (az talán teljesen hazai).

    De ha már felhoztad hallgatlak. Mit kéne venni? Konkrétan.
    Az a baj hogy pont jól leírtad: 200-250k-s telefon ami a felét se éri valójában (szoftveres ellátottságban pláne), szét/elhulló középkategória, térdre rogyott régi motorosok (htc) és évekig saját piszkában fetrengő majd kardjába dőlő Windows, jelenleg irtó nagy bajban vagyok és (nem hipszterségből) ezt vettem elő mert ez legalább stabilan működik sokáig - ezt a drága 950-es lumiáról nem tudom elmondani. Csak sajnos lassan új akkut se lehet majd hozzá kapni, nincs benne GPS meg ilyen apróságok... Tényleg elkezdtem fontolgatni a saját telót annyira bosszant a helyzet de hát az meg egy rossz vicc.
    ESETLEG a fairphone 2 lehetne (jó, neked spec igényeid vannak :) ) de valószínűleg marketingbullshit a fele.

    Bélabá

  • Béééla

    őstag

    válasz #56573440 #64 üzenetére

    Tehát pont teló fronton te a nem vásárolsz tábort erősíted
    Vennék én (sőt vettem is, azt hittem én balga hogy majd a 950 időtálló lesz de csúfosan megbukott) csak én a htc Desire Z óta nem kapok igazán ínyemre valót, onnantól kezdve a "kényszervásárlást" (megdöglik és kell másik) követem.

    A keleti pár dolláros csodákban viszont benne vagyok én is (a leégős USB C kábelekig még nem jutottam el :DDD ) mert a szimpla kereskedelem hogy "nyitunk egy boltot, megvesszük alibabáról/expresszről vagy még rosszabb, egy itthoni nagykerből hogy még több kézen menjen át, majd eladjuk kétezerért az 1$-os szart" az minden csak nem értékteremtő.
    Ott viszont van egy érdekes példa: az arduino. Nyílt a terv tehát nem lopás arduinót gyártani a tervek alapján, viszont ha akarod a projektet is támogatni akkor vehetsz viszonylag aranyárban eredetit (de azok valamiért kevésbé is szarakodnak)

    Bélabá

  • _cHAos_

    aktív tag

    válasz #56573440 #62 üzenetére

    "és az egekig magasztalják meróccsó,"
    És mert hozza azt amit a nagyok :DDD :DDD :DDD :DDD

    Consumer középkategóriában jó, kiválló ár-érték aránnyal.

    Vállalti környezetben meg pont 0 darabot vesznek, mert ott meghatározott garancia és szervízháttér feltételeknek kell teljesülnie, amit a Xiaomi Európában egyelőre nem tud/ nem is akar teljesíteni... nem véletlenül ugyanis igény sem lenne rájuk.
    Az ár-érzékeny piacokon jók máshol meg esélyük sincs.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák