Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Rickazoid

    addikt

    "Az Apple szintén a 7,9 hüvelyes képátló mellett tette le a voksát, ráadásul a 4:3-as képarányának köszönhetően az iPad mini 36 százalékkal nagyobb kijelzőfelülettel bír, mint a 7 hüvelykes konkurensei."
    Nem, nem a képarány miatt nagyobb a felülete, hanem mert nagyobb.

    Amúgy tény, hogy a 8" jobb, mint a 7", de inkább a 10"-os gépek áraival nem kéne elszállni.
    Azt mondjuk nem tudom sokan miért szeretik a 4:3-at, illetve miért akar bárki az oldalára fordítva használni egy tabletet. Értsd: mint ahogy a telefonokat használják, csak ott az a normális.

    [ Szerkesztve ]

    Erkölcstelen csíkot húzni a másik krumplifőzelékébe csak azért, hogy legyen egy szünet.

  • Rickazoid

    addikt

    válasz Stanley-B. #63 üzenetére

    <Szerintem>
    Elhiszem, hogy van, akinek az jobban tetszik, de én akkor se értem, miért gondolják sokan jobbnak. Nem látom benne a logikát. 4:3 képarány, ráadásul elfordítva... Szerintem nem véletlen, hogy a legtöbb monitor ma már 16:9 aránnyal kapható. Kényelmesebb a szemnek, hisz oldalra sokkal nagyobb az "aktív" látómeződ, mint vertikálisan. A kijelzők meg ezt hivatottak tükrözni, még ha kisebbek is. A telefonok is csak az egy kezes használat érdekében lehetnek kivételek.
    </Szerintem>

    [ Szerkesztve ]

    Erkölcstelen csíkot húzni a másik krumplifőzelékébe csak azért, hogy legyen egy szünet.

  • Rickazoid

    addikt

    válasz Totheground #71 üzenetére

    Szerintem a szöveges tartalom, ami a weboldalakon is domináns még, egy speciális eset. Mivel gyerekkorunkban alapvetően A5-ös vagy A4-es könyvekből tanultunk olvasni, illetve hosszú ideig még azokat használtuk, így természetesnek hat, hogy minden szöveges tartalom elhelyezése vertikálisan kell, hogy hosszabb legyen, különben nem tudjuk áttekinteni. Illetve az egérrel való görgetés is lefelé tűnik logikusabbnak, ha már arrafelé tekerjük a gombot, valamint a szöveges linkek elhelyezése is áttekinthetőbbnek tűnik, ha egymás alá vannak pakolva.
    De ez szerintem csak megszokás kérdése. Nekem nem egyszer megfordult már a fejemben, hogy valamelyik weboldalamat kísérletképp át kéne rendezni horizontális görgetésűre, hogy jobb legyen a helykitöltés. Csak nincs rá időm, az elejéről kéne újraírni, ráadásul nem is vagyok valami jó a webtervezésben.
    De jelenlegi példa a Win8 "Modern" UI-ja. Ott pont ezt a megközelítést használják, hogy horizontálisan szélesebbek a monitorok, tehát úgy is kéne görgetni. Az alapötlet jó is lenne, ha nem csak érintőkijelzőre optimalizált verzió létezne.. persze ez is szubjektív, van, akinek pont az tetszik még 27"+ monitoron is.

    [ Szerkesztve ]

    Erkölcstelen csíkot húzni a másik krumplifőzelékébe csak azért, hogy legyen egy szünet.

Új hozzászólás Aktív témák