Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Abu85

    HÁZIGAZDA

    válasz julius666 #84 üzenetére

    A később bekerül a Fullscreen támogatás lényegében mutatja a problémát (a Chrome bétában van az nem elég). Pont ez a hátrány a Flashhez. A HTML5 megy utána, de messze van tőle. Ilyen apróbb nüanszok miatt van még a Youtube-nak alapból Flash felülete, mert összességében a HTML5 felület nem tudja azt amire jelenleg szükség van.

    Nekem kell a post-process. Beállítottam már olyanra, ami tetszik az ízlésemnek. Ez másnak is feltűnik. Sokszor kérdezik meg, hogy mit csinálok, hogy ilyen szépen nálam a videók. Láthatóan nem csak engem érdekel.
    A VP8 nem támogatható fix-funkciós futószalagon keresztül. Az UVD 3.0-ban nincs benne. Még a HD 6000-es beta driverekben volt shaderen megoldva a feldolgozás egy része, de utána kivették a támogatást, mert nem éppen hibamentes a feldolgozás. Leghamarabb ez az AMD oldaláról a következő UVD-ben lesz megoldva, de még egy generációig marad az UVD 3.0 a legtöbb hardveren. A többi gyártó sem áll jól. Az NV szerint annyira jelentéktelen a VP8 a H.264-hez képest, hogy nem lényeges a támogatása, náluk az a prioritás jelenleg az lehet, hogy hozzák az UVD 3.0 képességeit. Az Intelnek meg még az elterjedtebb formátumokkal is vannak képproblémáik, amelyek a hardverben jelentkeznek, szerintem tőlük elsődlegesen ezek javítása elvárható. A VP8 támogatása rövidtávon csak pár ARM SoC-on lesz megoldott, de ezen a piacon sem élvez prioritást. Gyakorlatilag a vezető chipek új generációjából rendre kimarad.

    Az MS még mindig 2011-re ígéri a Silverlight 5-öt a hivatalos oldalán. Azzal, hogy betámadták a WebGL-t, mint a 3D-s dolgok szempontjából komoly konkurenst ez így lenne logikus. Más szempontból minek a WebGL ellen menni. Szerintem marad a rendszer, csak nem kap jelenleg akkora figyelmet. Az MS sosem volt arról híres, hogy egy nagy szabványosító. Egyszerűen látja, hogy a Flash technikailag és elterjedéségben is borzalmasan erős, így a pozíció gyengítésére egyelőre a HTML5-nek van a legnagyobb esélye összefogásban a nagyhatalmakkal (Apple, Google). Az persze egy pilalnatig se merüljön fel, hogy nincs alternatíva, csak időben kell jól kampányolni. Ez tiszta MS stratégia. A C++ AMP is nyílt lesz, csak kérdés, hogy meddig. ;] Ameddig el nem terjed biztos. :)

    Kiváló lett a Flash 10.2-re a dolog. Lényegében a terhelés a Youtube alatt teljesen hozza azt amit a HTML5, és nincsenek nüansznyi problémák, ami zavarja az embert. Ennél több nem kell.
    Csak a leváltáshoz olyan alternatíva kell, ami versenyképes. A HTML5 jelen formájában több szempontból sem az. Innentől kezdve lehet akármilyen púp a Flash, ha nincs rá korszerű, is legalább olyan jól működő alternatíva. Attól, hogy Steve Jobs azt mondja, hogy szar még nem fordul ellene a világ. Gyakorlatilag nem érzem, hogy gyengült volna a felület elterjedtsége. Annyi, hogy a Youtube és a még pár nagyobb videóportál elkezdett kísérletezni a HTML5-tel, több, de inkább kevesebb sikerrel. Pár helyen baromi jó a HTML5 kétségtelen, de egyszerűen el kell fogadni, hogy van ahol a Flash jobb, és ezért nem tudod mellőzni. A Flash 11 még jobban erősít. Kevés esélyt látok arra, hogy mellőzve legyen. Ehhez olyan agresszív módszerek kellenek, hogy a nagyhatalmak ne támogassák, de az cseppet sem felhasználóbarát rendszer. A Windows 8 már megy ebbe az irányba, de az iOS-sel ellentétben a kizárás nem teljes, hanem csak részleges. Az MS nem mer ennyire drasztikusan lépni, így a desktopon például marad. Egyszerűen nem kérdés, hogy a felület túl fejlett jelenleg, és ezzel lehet elérni a legjobb felhasználói élményt.

    [ Szerkesztve ]

    Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

Új hozzászólás Aktív témák