Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • julius666

    addikt

    válasz Abu85 #80 üzenetére

    A Youtube kódolja át a videókat, de nem olyan gyors folyamat ez. Egyelőre az, hogy a H.264 és a VP8 együtt él, nem jó a Youtube-nak, mert többször kell tárolni a videót.

    A tárolás lehet inkább gáz (a kódolási idő az ilyen nagyobb, rendes cloudos háttérrel rendelkező cégeknél lókuki, kisebb cég pedig nem nagyon csinál youtube-szerű szolgáltatást, max a saját videóikat nyomják fel ott meg pláne nem gáz a konvertálási idő, sem a tárhely), ez sajnos így van. De ettől még működik a dolog.

    Nyilván a JavaScriptben nem megoldható, hogy a böngészőnek teljes képernyő parancsot adj.

    Tévedés, VAN Fullscreen API. Chrome bétában már benne van default is elméletileg (nem kell hozzá flaget beállítani a kísérleti oldalon). Ettől függetlenül még nem elterjedt.
    Viszont ez szvsz totál felesleges kérdés, F11 és fullképernyő a HTML5-ös vidó is, bármiféle kompromisszum nélkül. Ez mondvacsinált indok.

    Ami szintén hiányzik nekem az a driver post-process lehetőségei. Ezek VP8-as videóknál nem működnek, én pedig az tűzrókával VP8-ra vagyok kényszerítve. Illetve alapvetően nem, mert Flasht használok, de ha nem azt használnám, akkor nekem nincs H.264 HTML5-ben. Videógyorsításom sincs ugye ilyenkor.

    A driveres post-processz az csak neked hiányzik. Netbookomon a catalyst feltelepítése után az első volt hogy ezeket a szarokat kikapcsoljam. :P
    Az UVD 3 pedig ismeri a VP8-at, nem?

    Elég komolyan fejlesztik az Silverlight 5-ös verziót. Nem fogják azt olyan könnyen feladni. Ezért is mentek neki a WebGL-nek. Komoly tervek vannak ott a háttérben, csak a Flash annyira elterjedt, hogy minden oldalról gyengíteni kell. Ez a nagy HTML5 barát hozzáállás alapja.

    [link]

    A Flash 10.2-vel már az akku sem akadály. [...]

    Itt messze nem csak videolejátszásról van szó. Onnantól, hogy a videót kivágja a GPU feldolgozójára, igazából közel lényegtelen a dolog. Már eleve az +terhelés, hogy külön pluginek futnak az oldalon, még akkor is ha az összes animált tartalmat gyönyörűen gpu-n számolják. Majd meglátjuk mit fog tudni a Flash 11, én emlékszem a 10.1 előtt is ugyanezt szajkóztad, aztán látjuk mi lett belőle. Még mindig túl könnyen felülsz a marketinganyagoknak. ;)

    De akkor még emellett ott van az is hogy a flash-el és az adobe fejlesztési politikájával voltak komoly problémák a nem is olyan régmúltban egyrészt, másrészt a zártság miatt ki vannak téve a fejlesztők az adobe kénye-kedvének. A flash púp lényegében mindenkinek a hátán.

Új hozzászólás Aktív témák