Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Dare2Live

    nagyúr

    válasz zoltanz #42 üzenetére

    kb ennyire: A rendszer fő programozási nyelve egy nem teljesen szabványos C++, és relatíve hosszú idő megtanulni. Török Gábor, aki szintén az AgilEight fejlesztője, elmondta, hogy az emberek hajlamosak ennek túl nagy jelentőséget tulajdonítani; amíg az egyszerűbb Python programozási nyelvet egy hét alatt kiismeri a fejlesztő, addig a Symbian C++-on ugyanez körülbelül 3 hét, ami nem nagy eltérés. Ezeken kívül a Symbianon is elérhetőek még a Java ME, a Qt, valamint a Flash programozási környezetek is, és van egy webes megoldás is, ami a számítógépes környezetben is használt JavaScripttel a mobilon is elérhetővé teszi az online szolgáltatásokat. Török Gábor szerint a Pythonnal elég gyorsan össze lehet rakni egy szoftver demó változatát, amit meg lehet mutatni a megrendelőnek, és csak a legvégső esetben kell elővenni a fő programnyelvet.

    persze a programozó lusta állatfaj, mindig sír.... :) (Én anno Samsungot szidtam mert évekig képtelen volt egy szabványhoz akár hasonlító KVMet összedobi. (Igazából még mindig képtelen de megszoktam.))

    pár szó a szifon/androide/symbian fejlesztési aranyosságairól: [link]

    Na ezért kodolok én J2MEben. :)

    [ Szerkesztve ]

    don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

Új hozzászólás Aktív témák