Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • fendre

    tag

    válasz silentkiller #535 üzenetére

    Ráadásul a T-mobilnál most esett egy szépet az ára :) Én most fogok benevezni rá 1-2 héten belül :)
    Szerk: előfizuval persze

    [ Szerkesztve ]

  • fendre

    tag

    Ma vettem én is egy E72-t a T-Mobile -nál és nagyon tetszett eleinte, mert nincs fény a gombsor felett, nem lötyög a hátlap stb.
    Sajnos viszont egy elég érdekes problémám adódott. Hogy gyakoroljam egy kicsit az új gombsoron való gépelést, be akartam írni kézzel a névjegyzékbe pár kapcsolatot. Mivel már elolvastam előre a netről letölthető user manual-t, így tisztában voltam vele, hogy a névjegyzék gomb hosszú nyomva tartásával adhatok új kapcsolatot a névjegyzékhez. Sajnos ez nem sikerült. Megnéztem a beállításokat, és ott is azt írta, hogy a hosszú nyomvatartáskor "új kapcsolat" van beállítva. Igen ám, de mikor belemegyek hogy kiválasszam kézzel az alapértelmezett helyett, nincs új kapcsolat lehetőség, sőt csomó dolog nincs (új email stb.) ami pedig alap lehetne. Ugyanígy az új email, új sms funkciókat sem tudom beállítani. Ami a legérdekesebb az egészben az az, hogy ez csak a navigombtól jobbra levő két gombra igaz (névjegyzék és üzenetek), a bal oldaliak + a 2 hagyományos gyorsgomb működik rendesen, ill. ki tudok választani bármit funkciónak. Ez vajon szoftveres hiba?

  • fendre

    tag

    válasz fendre #604 üzenetére

    Na egy újraindítás segített rajta... Remélem több ilyen nem lesz :(

    Szerk:
    Jadro: köszi, már sikerült megoldani, bár hogy miért nem működött elsőre, az kissé rejtély :P

    [ Szerkesztve ]

  • fendre

    tag

    válasz Newyorker #833 üzenetére

    Ha még aktuális az üzemidő kérdés:
    - ProfiMail a háttérben folyamatosan, de nincs push, hanem 10 percenként kérdez le 4 email címet
    - napi 1-1,5 óra beszélgetés
    - 3g
    - 10-20 sms
    - 2 óra zenehallgatás vezetékes headseten
    - + rendszeresen írogatok bele, olyan mint egy jegyzetfüzet, ami mindig nálam van, gondolom ez is az átlagnál jobban meríti.
    => Így 3 nap! Ezt sziklaszilárdan tartja. Kéne valami programindítás/bezárás ütemező, és akkor a ProfiMail-t is éjszakára kiszedhetném, de amúgy meg elfelejtem kikapcsolni/reggel újra elindítani.

    Lassan 2 hónapja van meg ez a telcsi, és pár gondolat róla:
    - T-nél vettem, és mivel lusták mind a dög, nem tudok frissíteni a telefon szoftján, a tavaly októberi van meg rajta, kb. amivel kijött. Pár hiba van benne, de ezekkel még akár együtt is lehet élni.
    - az összeszerelés elsőosztályú, bár a gyári fólia feljött 1 hónap után, vettem rá egy másikat így nem karcosodik. Por nincs, és bár mielőtt megvettem én is kétkedtem a sok fikázós hsz miatt, hogy mennyire gagyi az összeszerelés minősége DE miután a kezembe vettem egyszer utána már nem igazán hatottak meg ezek. Egyedül az iphone minőségét tudnám ehhez hasonlítani, bár ott meg kicsit egyszerűbb a helyzet, mert nincs ennyi gomb meg slot ami nyilvánvalóan gyengíti a külső váz stabilitását.
    - NaviKey: imádom. Bár ezzel kapcsolatban megjegyzem, hogy egy rövid ideig kaptam kölcsön egy Blackberry 9700-at, még ez előtt, és azon már megszoktam az érintős középső gombot. Kicsit szokni kell, és utána nagyon király. BB minőségtől persze nagyon messze van.
    - Gyári email klienssel nem érdemes foglalkozni. Szerintem egy ProfiMail-t érdemes beszerezni. Sajna warez nem játszik ennél, mert online ellenőrzi magát időnként, így 6-7k megvenni, de sokkal jobb mint a gyári.
    - kijelző: sokan bírálták a 320x240 felbontást. Nekem volt BB-m ami 480x360, és szinte nem látok különbséget, mert annyira kicsi a képernyő, hogy szinte baromira mindegy. Persze ha nagyon akarom akkor észre lehet venni, főleg ha elindítok egy filmet, de miért akarnék filmezni egy telefonon? Youtube, vicces videók meg ezen a felbontáson is bőven jól látszik.
    - Fényképező: ha nem használod a NaviKey-t akkor nem tudsz fókuszálni, és szarok lesznek a képek, egyébként meg hihetetlen jó képeket csinál rendes fókusszal telefonhoz képest. A videó gagyi a 15fps miatt, de az annyira nem is érdekel.
    - Van benne egy nagyon érdekes alkalmazás, az Aktív Jegyzetek, ami lényegében egy html doksi, ahova beszúrhatsz szöveget, képet, videót, hangfelvételt. Megnyitod => hang hozzáadása => dumálsz és már be is szúrtad amit akartál, írsz egy kis szöveget, majd fényképezel egyet stb. Szerintem nagyon hasznos. De ha csak szöveges doksikat akarsz használni jegyzetnek, akkor elég a QuickOffice is.
    - SmartSettings programmal, az egyérintős gombokkal, gyorsgombokkal, és az aktív készenléttel együtt 27 programozható helyem van módváltás nélkül, ahova programokat tehetek, így most hogy beállítottam mindent, szinte egyáltalán nem is megyek bele a menübe, mert teljesen felesleges.

    Én jó szívvel ajánlom mindenkinek aki nem netezni és filmezni akar a telefonján. Arra sajna nagyobb kijelző kell, hogy ne egy szenvedés legyen. Minden másra alkalmas viszont az E72.

  • fendre

    tag

    válasz riszter #860 üzenetére

    Igen erre gondoltam. Lehet hogy kipróbálom majd. NaviKey nélkül nekem nem igazán sikerült fókuszálnom, mert mindig előbb ellőtte a képet, mint hogy éles lett volna. Így is igényel némi gyakorlást, hogy kellően finoman nyomja meg az ember, elvégre ez nem egy dedikált fényképező gomb.

    Mondjuk jó tudni, hogy a navi nélkül is lehet fókuszálni :)

  • fendre

    tag

    válasz erre #844 üzenetére

    Szerintem érdemes feldobnod a Birdstep SmartConnect programot. Ez hozzáférési pontok priorizálására alkalmas. Az egyik leghasznosabb program. Létrehoz egy virtuális hozzáférési pontot, amit elnevezhetsz (pl. SmartConnect-nek) és azt állítod be minden program számára csatlakozási pontnak. Ezután már csak itt kell letiltanod a dolgokat. Be lehet állítani pl. hogy a roaming GPRS disabled legyen. A hozzáférési ponton belül megadhatod, hogy pl. az otthoni wlan legyen az elsődleges, a szolgáltatód gprs szolgáltatása a második stb. Ha olyan helyre mész, ahol van wlan, akkor betolod a gprs elé a sorban, és ha lehet akkor oda csatlakozik majd. Így otthon wlan-on nem a gprs keretedet fogyasztod.

    E71 egyszer volt a kezemben, de ha nálad gyorsabb volt mint az E72, akkor valami nálad működik rosszul.

  • fendre

    tag

    válasz AkoSCH #1830 üzenetére

    Gyári tokot használok fél éve és meg vagyok elégedve vele. Elején kicsit szoros volt, de 1 hét alatt használhatóra tágult.

    A krómkeret biztos hogy nem műanyag ;) Kevés telefon van, ami masszívabban lenne összerakva. Egy karcolás nincs rajta, pedig már volt hogy végigpattogott az előszoba kövön, majd kapott egy mandínert az ajtóról.

    divx filmeket átkonvertálva lehet nézni. Talán vonaton ha nagyon nincs más még élvezhető is, de ez a telefon nem erre van. Amúgy nekem SmartMovie van fent erre a célra, gyári lejátszó nem nagyon viszi az avi-kat.

    Csöngésnél be lehet állítani, hogy lehessen némítani forgatással. Beállítások -> szenzorok menü. Ez teljesen logikusan működik, mert csak akkor némítja le a hívást, ha felfele néző állapotból fordítod lefele. Kicsit féltem, hogy mi van ha a zsebemben van, ülök, lefele néz és hívnak, de szerencsére nem lesz néma ilyenkor, hanem csöng rendesen.

  • fendre

    tag

    válasz Ottopappa #2911 üzenetére

    Valóban a térképek foglalják el a helyet. Én anno egyszerűen formáztam a kártyát, és csak azokat a térképeket raktam fel, amik kellettek (leginkább csak Mo).

Új hozzászólás Aktív témák