Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Joci10

    őstag

    válasz Gargouille #204 üzenetére

    Úgy látszik, nem esett le. Mégegyszer a lényegesebb gondolati elemeket, hátha most majd...

    Mint írtam, a gyártó maga dönti el, hogy milyen hardveres vagy szoftveres 'gátakat' tesz a termékébe. Ezért írtam példának hardveres gátakról (letiltott részegységekről), mert ugyanolyan, mint a szoftveres, és ugyanúgy nem tetszhet sokaknak, akik ki akarják használni a teljes GPU-t. De ettől függetlenül teljesen jogosan teszi, mert azt korlátoz a termékében, amit akar. Az Ő terméke, nem utólag teszi, ami alapján el lehetne ítélni, hanem alőre bejelenti, hogy ne számíts bizonyos eddig meglévő sebességekre bizonyos esetekben. És mint szintén említettem: nem megszünteti/nem tiltja meg a bányászás lehetőségét sem, hiszen nem elzárta ezt a tevékenységet, csak visszafogta ennek használatát (pozícionálja a termékeit mind ár, mind teljesítmény tekintetében) - mint ahogy a hardveresen letiltott blokkokkal a mostani 3060-ban a játékoknál a számítási teljesítményt is teszi. Vagyis (ismét csak korábbi gondolataimat idézve): bányászhatsz vele, nincs tiltva, nem alkalmatlan rá, csak gyengébb hatásfokkal teheted ezt meg, mint más termékeinél (van olyan terméke is, ahol pedig pont a bányászás a magasabb prioritás, és a 'játék' van visszafogva).

    Minden más, amit írtam, egy második gondolat; hogy Te választhatsz ebből a kínálatból (amire írtad is, hogy megérted, egyet is értesz vele). De a főbb gondolat, az a fentebbi. Hogy semmit nem tilt, csak bepozícionálja a termékeit ár és teljesítményszint alapján; a teljesítményszintet meg eddig is állította hol hardveresen, hol szoftveresen, hogy a számukra megfelelő árszinten lehessenek. Most éppen szoftveresen állítja be a bányászathoz kapcsolódó teljesítményszinteket a kártyáin, de lehet, hogy legközelebb már hardveresen fogja, ahogy régebben szoftveresen állította be a játékok alatti teljesítményt, de most már hardveresen teszi. Mégsem állnak játékosok milliói a székházuk előtt, hogy 'adjatok jobbat', mert adnak jobbat. Csak más árszinten, más termékeikben.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák