Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Gargouille

    őstag

    válasz Joci10 #202 üzenetére

    Én is leírtam, hogy az a része teljesen rendben van, hogy eldönthetem, hogy kell-e az adott termék vagy sem. Ebben nincs vita köztünk. :)

    Amitől ez egy picikét más szitu - szerintem -, hogy itt nem arról van szó, hogy a kártya mire alkalmas vagy mire nem. Van egy feladat, amire teljesen alkalmas (ezen nincs mit vitatni) és a gyártó beépít egy olyan megoldást ami detektálja, hogy te mire használod a kártyát és ha nem arra amire a gyártó szeretné, akkor visszafogja a teljesítményt.

    Sem jogi, sem műszaki oka nincsen ennek, hiszen a bányászat (legalábbis egyelőre) nem bűncselekmény és a kártya amúgy tökéletesen alkalmas rá (hiszen éppen ezért vásárolják fel a bányászok). Az egy teljesen más dolog lenne ha eleve nem lenne bányászatra alkalmas a kártya és a gyártó úgy dönt, hogy nem tesz külön erőfeszítést azért, hogy alkalmas legyen. Itt pont fordított a helyzet, külön erőfeszítést tesz azért, hogy alkalmatlanná tegye rá. Kizárólag egy önkényes döntésről van szó a gyártó részéről.

    Nyilván majd a gyakorlatban írnak rá saját firmware-t vagy drivert hozzá, megkerülik a korlátozást, aztán majd mindenki eldönti, hogy kell e neki ilyen kártya vagy sem, ez a része számomra irreleváns is.

    Én csak a mögöttes elvről beszélek, mert ezt egyre többször látom, hogy a gyártók meg szolgáltatók - szerintem - szereptévesztésben vannak, túlnyújtózva a saját takarójukon egyre inkább bele akarnak szólni minden területen, hogy a saját termékeiket ki hogyan használja és mire. A tendencia nem tetszik, ezt tartom nagyon károsnak. Nem azt vitatom, hogy megtehetik-e (persze, hogy megtehetik, hiszen ők gyártják), nem azt mondom, hogy be kell őket perelni... hanem azt kérdem csak, hogy ez helyes-e? Mert nekem ez nem tetszik és irritál, amikor valaki meg akarja mondani, hogy mire és hogyan használjam a saját tulajdonomat. Függetlenül attól, hogy milyen termékről beszélünk.

    Szerencsére nem érint a való életben a probléma, nem játszom és nem bányászok, bár van 7 számítógépem, de egyetlen dedikált VGA-m sincs, nincs is rá szükségem. Számomra csak filozófiai oldalról érdekes ez a kérdés. :)

    Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

Új hozzászólás Aktív témák