Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Milli82

    tag

    Csak a miheztartás végett.... Mint érdekesség....

    Én is reggeltem a No-IP-re és meg is csináltam az egyik domain nevemet a 3-ból (3db ingyenes). Majd szépen beállítottam mindent a NAS-ban. A korábban említett Webes közzétételt is...
    FTP-t és minden számomra praktikus dolgot. (Az FTP valamiért nem működött. Valószínűleg rossz programokkal próbálkoztam pl.:TC, ES File explorer. Mind1 nem jött össze.)

    Elutaztam az ünnepekre szüleimhez és gondoltam, majd milyen jó lesz elérni az itthon dolgaimat. Legalább majd menedzselem a NAS-t plusz a fájljaimat elérem.

    Az hagyján hogy én elértem a NAS-t, ugyan az FTP és egyéb írási funkció sajnos nem működött, de másnak ez nem okozott akadályt.... :(

    Simán egy trójait felmásoltak mind2 meghajtóm megosztott mappáiba.

    Pár programot használtam a NAS-on tárolt adatokhoz: Firefox, TC, ESFile explorer(android), Transsmission remote GUI. Semmi extra.

    A "támadás" idejében pont egy nem túl biztonságos nyílt Wi-Fi hálózatot használtam. ????
    Sajnos nem tudom hogy és mi módon jutottak be.

    -Eleinte csak "Néha" felmásolódtak az említett .exe-s trójaik. Törlés mindenhonnan.
    -Majd érdekes oldalakra kezdett el ugrálni minden PC itthon.
    -Eldobálta a Net-et a router.

    1.fázis: Laptop újrainstall (3évet bírt) -- Net-et még mindig dobálja (ha rajta van a NAS)

    2.fázis: NAS reinstall -- 1GB-nyi adatot oda majd vissza mozgatás, nCore helyezés szevasz (nem kockáztattam, mert pár éve volt, hogy így kopogtak be a virtuális ajtómon) -- Náha nem ok a Net

    3.fázis: Router reinstall -- Bezártam minden olyan portot amit tuti nem használok. pl.:SSH

    Minden szép és jó. Boldog vagyok így 2hét szarakodás után. :)

    Nem akarok senkit elriasztani a domain szolgáltatóktól, de az ingyenes nem véletlen az.
    Írtam a No-IP-re, hogy ez szerintük hogy történhet meg. Fel is vették a panaszom, mejd válaszoltak, hogy változtassak jelszót.
    KöSZi mondom.... amikor már nyilvános a domain nevem.

    Hát ennyi.

    Asus AC85P - DS118

Új hozzászólás Aktív témák