Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • azbest

    félisten

    válasz Dr. Akula #259 üzenetére

    Múltkor láttam egy összehasonlítást a külső dobozok közt. Elég nagy különbség van köztük, de egész használhatóak. Attól függött, hogy direkt csak pci-e vagy thunderbolt -on keresztül volt összekötve. Nameg persze ha a képet visszatolja a gépre, az is csökkenti a teljesítményt. Csak az áruk... [link]

    Nálam úgy volt külső vga, hogy a jó öreg kimaxolt thinkpad T61-esnél az intel gpu nem tudott rendes opengl-t, amire szükségem volt a napi munkához, hogy ne cpu erőből menjen a megjelenítés az android szimulátorban.
    Szóval vettem egy 2503-as dokkot, amibe egy geforce t610 adta a külső képet (ennél még nem volt mód a belőre átvinni). Így azért eléggé asztalhoz kötött volt, nem lehetet csak úgy leválni a dokkolóról, hanem lekapcsolás kellett.

    A cikk kapcsán egyébként 2 fhd monitor, billentyűzet, egér a felállás. A dokkolóba megy a noti. Régebben thinkpad t61 t8300 proci, 8GB ram, ssd, hdd.
    Újabban (hm, bakker már lassan 2 éve), mivel a ram kezdett szűk keresztmetszet lenni, ezért egy T430-as, I7-3720qm (4mag 8 szál), 16GB ram, ssd, hdd. Ehhez nem használok külső gpu-t.

    Mivel a thinkpadeket használtan vettem, a kimaxolást is használt alkatrésszel végeztem, így nem került egy vagyonba és elég rendes teljesítményt tesz le az asztalra. És hordozni is lehet. Egy dokkoló home office-ban, egy dokkoló hasonló körítéssel munkahelyen és amikor kiküldetés van, ott is csak rádugom a külső monitort és hajrá.

    Ja és szerelhetőség, bővíthetőség terén is egészen jók még ezek a thinkpadak (az újabb sorozatból már nem a T az ami ilyen). Proci, ram, mini pcie, expresscard, a dokkon meg több kimenet, elég jól lefedi az igényeimet.

    Az biztos, hogy nem játékos gép. Aki játszani is akar a gépén, annak a notebook ma is rossz választás. Játékhoz és nem kifejezetten erőforrásigényes munkához lehet jobb manapság konzol + ultrabook. Főleg, ahogy el vannak szálva a pécés alkatrész árak. Akár gpu, akár ram vagy ssd terén.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák