Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ABE

    őstag

    válasz szkajt #3175 üzenetére

    Leírom, hogy eddig mit tudtam kipucolni biztonságosan, legalábbis úgy tűnik, hogy okés, némelyikhez kis magyarázattal (ugye 2.34.1-es ROM):

    3g mobile
    adservice
    Alarm Clock - gyári ébresztő és visszaszámláló program
    Browser cuccosok - gyári böngésző
    calculator
    cardock
    connected music player - gyári zenelejátszó
    Contacts unconnected
    dlna+service
    esmusica
    greek keyboard
    hiphopofficial
    homescreentips
    kindle
    kodak
    live wallpapers (összes ilyen cuccos, van belőle vagy 3-4)
    mediashare
    myspace
    phone portal
    quickoffice (viszi magával a fájlkezelőt is)
    revolvertv
    truecountry
    TTS (text to speech szolgáltatás: képes elvileg kiolvasni angol szöveget) - Lehet, hogy a Pico TTS is mehet vele a levesbe, azt még nem töröltem le
    universal inbox
    Video Player - ez az alap lejátszó, nálam RockPlayer van helyette, de ha nincs semmi fent, akkor a felvett videókat sem tudja lejátszani. Óvatosan vele...
    Voice Dialer (asszem ez volt a hangparancsokat érzékelő opció)
    weather
    work contacts
    weather

    Emellég még eltávolítható, de nekem maradt inkább a gyári kép- és videoszerkesztő: Photo Worskhop, Video Editor Lite, ezek a galériából elérhető editorok

    Amit ajánlok, hogy mielőtt nekiállnál gyomlálni, a custom recoveryben hozz létre backupot, ez nagyon szépen visszaállítható. Ugyanígy gyomlálás közben is, amikor próbálod megtalálni az eltávolítandó programokat, hozz létre újabb visszaállítási pontokat (az vedd figyelembe, hogy megvan vagy 300 meg egy ilyen), így sokkal biztonságosabb a dolog. Ha meg valami nagyon nem megfelelőt távolítottál el, és nem is áll fel a rendszer, akkor RSD Lite megint. :) Általános tanács: google-hoz kapcsolódó programokat/szolgáltatásokat, illetve syn vagy service dolgokat csak óvatosan törölgetni, könnyen gond lehet belőle (nálam a GTalk és a Feed Sync is okozott gondot, már inkább nem bántom).

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák