Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Omega81

    senior tag

    Én megvettem a Vista-t. Ez volt az első legális Microsoft operációs rendszerem. Megbántam, nagyon nem ért meg 35k- t ez a szívás.

    A szándék megvolt, de azt a Microsoft ügyintézőjének is megírtam sok supportos probléma után, hogy ez volt az utolsó, hogy a Microsoftnak fizettem valamilyen termékéért. Meg is szakadt a kialakult 'baráti' kapcsolatom vele, fiatal srác, korombeli...

    BASH, az álláspontod jogos, de hazánkra levetítve abszurd és irrealisztikus. Csak nagyon, NAGYON kevesen tehetik meg meguknak, hogy a számítógépükkel nem keresve pénzt, ennyi drága szoftvert vegyenek meg, mint Te.

    Sőt, még egy sima, 25-35 ezres operációs rendszer is egy átlag számítógépboltban vásárlónak megdobja -azaz megdobná- a költséget a költségvetés kb negyedével, néha ez az egy havi fizetés fele.

    Érthető, hogy miért adják Linux-al a gépeket a (nem) szakboltok, de ugye jól tudjuk mindannyian, hogy innentől az út ismerőshöz, vagy ismerős ismerőséhez vezet: 'Jajj, ez miez, csinálj vele valamit, ez nem az ami melóhelyen van, a gyereknek iskolában, vindóz kell."

    Ez a realitás, a valós helyzet.

    Végezetül, hogy mindenképpen lebuknak a tört Vista-k, szerintem el lehet felejteni. Amíg védelem van, fegyver is van.
    Megoldás? Adják a szoftvert olyan áron, hogy az is megvegye, aki most nem teszi. Fel kell mérni, mi az az árszint, amiért a kockázatot a felhasználó már nem vállalja be. Kijönne, hogy jobban megérné fele áron adni, mert több, mint kétszer annyian vennék? Nem tudom. Azt tudom, egészen biztosan, hogy hazánkban az illegális szoftverhasználat nem olyan mértékű, mint amit a hivatalos statisztikákban olvastam. Sokkal nagyobb.

    értékelt üzletek: 42+ 0-

Új hozzászólás Aktív témák