Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Ch4r0n

    tag

    Össze vagyok zavarodva áhhhhhhhhh!

    A teszt előtt nagyon vártam a készüléket csoda szép szerintem amit fel lehet vállalni komolyabb társaságban is és végre valami fémes win vonalon is. Tényleg nagyon vártam a tesztet.
    Viszont most elolvasva elkeseredtem, hogy ez nagyon rossz összképet fest a telefonról. Néha már annyira de annyira negatívba megy át minden téren, hogy komolyan felmerült bennem, hogy megkérdőjelezzem a szerző objektivitását.
    Gondoltam végigolvasom tehát a fórum hozzászólásokat és itt már egy sokkal reálisabb pró kontra kezd kibontakozni, amiből az körvonalazódik, hogy nem is olyan vészes ez a telefon.

    Főleg ha azt nézzük, hogy esetemben az áll fent, hogy vörösöknél lejár a 2 éves hűségem és 20 ezer lenne kihozni a 650-et. Ennyiért már elgondolkoztató és nem egy horror árú előfizetésről beszélünk.
    Az egyenlet másik oldala viszont, hogy jelenleg egy 735-öt használok és inkább valami 750-et vagy 850-et vártam volna, hogy minden szempontból előre lépés legyen ha eljön az előfizetés meghosszabbításának ideje.
    Hozzáteszem az állapota már nagyon leharcolt a 735-nek és jelenleg narancssárga... ez egy másik történet. :N
    Gondoltam kihozom ennyiért a 650-et, a 735 meg jó lesz munkatelefonnak vagy eladom. Vélemény, érdemes kihozni vagy van vörösöknél valami best buy android?
    Komolyan kérdem ha már ennyire megy itt a kardoskodás biztos tud segíteni valaki, hátha van android vonalon is jó alternatíva.

  • Ch4r0n

    tag

    Másik, hogy nem tudom mi baja egyeseknek a win 10-el, a 8.1-at lefrissítve 735-ön a rendszer maradt ugyanolyan gyors, de csomó új hasznos funkciót kapott. Részletesebb testreszabhatóság, részletesebb lenyitható értesítések, gyors funkciókat is ki lehet bontani és nem csak 4 van mint korábban és a billentyűzet is jobb lett a navigátor pöttyel. Csak, hogy párat említsek ami szerintem jobb lett.
    Az edge meg szárnyal az explorerhez képest és végre jól tördeli a gamestar oldalát. (Cikkeknél a szöveget nagyon szélesre tördelte és a kijelző keretéhez nagyon közel volt a szöveg széle és lemaradt 1-1 betű az explorerben.) Persze ez csak egy szépséghiba, de most már ízlésesen jeleníti meg az oldalt.
    Nálam atom stabil volt a win 8.1 is, eddig a 10-ről is elmondható ez.

    Olvastam itt korábban, hogy valaki pont LG G2 minire tért át 735-ről. Hát szerintem nagy hiba volt, mert én pont fordítva tértem át, mert egyszerűen az LG annyira belassult és önálló életet kezdett élni ami tipikusan csak az androidra jellemző. Egyszerűen az android 1GB ramon használhatatlan!!! (appkillerek, meg minden reggel újraindítással kezdtem a napot az LG-vel.) Persze elhúzta a mézes madzagot, mert amikor új volt még bitang gyors volt, aztán szép lassan lelakta saját magát az android. Egyszerűen amit itt sokan előnynek mondanak az hátrány, hogy nem zárja be az alkalmazásokat, sőt ha lelővőm a folyamatokat is visszatölti őket a rendszer automatikusan és ezáltal semennyi memória nem elég neki. (Volt olyan ismerős is akinek 2GB-ot is teljesen megtöltött és ki is írta, hogy elfogyott... :W )
    Win meg csak az utoljára használt dolgokat hagyja megnyitva és abból is csak egy párat. Illetve ha bezárok valamit az akkor be van zárva nem indul újra. A 735 a mai napig olyan gyors és pattogós mikor elkezdtem használni és pedig van, hogy hetekig, sőt hónapokig nincs még csak újra sem indítva a telefon.

    Persze, biztos fejlődött a droid is. Egy legújabb verziójú, lehetőleg vegytiszta androidot újra kipróbálnék, mert appokban bárki bármit mond a win le van maradva, de nagyon! Hol van pl már végre a K&H app winre áhhhh!!!??? Most újult meg a teljes e-bank meg mobil bank, miért bojkottálják a win platformot... A másik meg a voda app jó, hogy végre megjelent egyáltalán még ha keveset is tud és azt is szarul...

  • Ch4r0n

    tag

    válasz sokol #270 üzenetére

    Arra gondoltam, hogy szerintem a Lumiák általában sportosabb fiatalosabb külsővel rendelkeznek és eléggé hasonló a kinézete a különböző típusoknak. Mind ugyan az a sima plasztik és forma, csak némelyik matt, a többség meg ez a nagyon olcsó gagyi hatású fényes műanyag. Főleg, hogy mindenféle színekben pompáznak és csillognak is, szerintem nem illik egy érett férfi ember kezébe.

    Pl esetemben a 735 az a fekete matt hátlappal volt szerelve eredetileg, amivel ki is voltam békülve. Azonban sajnos eltörtem és csak egy fényes narancssárga hátlaphoz tudtam hozzájutni gyorsan és olcsón. Ez viszont nem tetszik pedig inkább sportos a stílusom. Még valahogy furán néz ki a kezemben, meg is jegyezték, hogy egyszerűen nem illik hozzám. Bánom azóta is, hogy oda lett a fekete de ez van...

    Viszont a 650 matt feketéje és prémium hatást keltő fém kerete, illetve a dizájnban történt módosítások eleganciát kölcsönöznek a telefonnak, tényleg jó ránézni mert szép és kecses, légies hatást kölcsönöznek ezek a változtatások.

    Szóval én 28 éves férfiként inkább mutatkozom már egy elegánsabb típussal ami prémium hatást kelt és felkelti az emberek érdeklődését, mert különleges, mint egy sima kommersz plasztik hátlappal ami gagyi hatású és igénytelen. Véleményem szerint mondjuk ilyen 20 éves korig vagy pár évvel fölötte trendi egy ilyen csillogós hátlap, főleg ha színes, de idővel változik az ember stílusa ahogy megkomolyodik és érettebb lesz.
    Most komolyan elmész csak szórakozni az éjszakába, vagy tényleg esetleg egy tárgyaláson vagy. Ne mond már, hogy mondjuk egy bőrdzsekihez vagy egy zakóhoz nem illik jobban a 650. Én a buli alkalmával inkább ebbe írnám a csaj telefonszámát ha már sínen vagyok. :K Vagy tényleg ha ne adj isten nincs lenémítva a tárgyaláson a telefonom és megcsörren inkább a 650-es villanjon elő ha csak kinyomod annyi időre is.

    Én amúgy szerény embernek tartom magam nem szoktam nagyzolni, ez amit elmondtam nem sznobság. Csak nincs ízlésficamom mint manapság sokaknak és igényes vagyok magamra és a környezetemre.
    Szerintem a fenti dolgokkal az itt lévők többsége egyet ért, ezért is mondják, hogy kiemelkedő a kinézete a 650-nek, de persze várom a te, illetve a többiek véleményét is ti mit gondoltok erről?

  • Ch4r0n

    tag

    válasz Döglött Róka #336 üzenetére

    Szerintem attól még, hogy valami nem prémium még nem kell, hogy szarul is nézzen ki...

    Amúgy nem értem miért kell kötekedni, szerintem tök normálisan leírtam a véleményem. Én csak általánosságban próbáltam mai trendekről meg stílusokról írni. Illetve elmondtam a saját szubjektív véleményemet, hogy szerintem kihez, illetve mihez mi illik.

    Sajnálom ha az jött le számodra, hogy én páváskodni akarok. Szerinted komolyan nem tudok kigazdálkodni egy 10 ezer forintos fekete hátlapot?! Elárulom nem nem erről van szó hanem arról, hogy konkrétan itt elvekről van szó és egy használt 25 ezer forintot érő 735-re minek költsek 10 ezer forintot amikor használtan kapok rá 3 ezer forintért originál használt hátlapot. Igaz ez esetben csak narancs volt éppen, de a szempont az volt, hogy újra egységes egészet alkosson a készülék és lehessen használni megint mihamarabb addig is még váltok, illetve eladni ha már nincs rá szükségem.

    Mivel mint korábban írtam előfizu hosszabbítás előtt állok, minek törjem és verjem magam plusz költségekbe, ha valószínűleg kihozok 20 ezerért egy 650-est. Én nem a páváskodásra törekszem hanem a gazdaságosságra azt hittem ez átjött, de ezek szerint nem jól fogalmaztam korábban. Egy szóval se írtam, hogy a telefon hibája az esetem. Ezért nem tudom miért mondod a 735 az eddigi legjobb telefonom elégedett vagyok vele, de ha lényegében ingyen leválthatom egy zsír új mobilra akkor miért ne tenném? Ha a 650 kb ugyan azt nyújtja és szerintem szebb meg jobban illik hozzám, a személyiségemhez.

    Az a nevetséges, hogy egyből elkezd mindenki személyeskedni, pedig te se tudsz rólam semmit. Ha már itt tartunk én megint csak elvből nem vagyok hajlandó egy telefonra pár 10 ezer forintnál többet költeni ezért nézelődök a középkategóriában. Pedig megtehetném, hogy kihozok egy 950XL-t, csak egy az, hogy mint írtam nem nagyzolok soha, nem használnám ki a képességeit, illetve nem szórom el a nehezem megkeresett pénzem általam nem fontosnak tartott dolgokra...

    [ Szerkesztve ]

  • Ch4r0n

    tag

    Én holnap hozok ki egy 650-et a vodától. Kíváncsi vagyok már rá nagyon. Majd írok róla ha már használtam egy kicsit. Lesz összehasonlítási alapom, mert jelenleg egy 735-öt vált. Külsőre viszont meg vett kilóra. :)

    Más ha olcsó dual simes telefon kell egy barátomnak akkor mit gondoltok a 640 DS-ről? Alap dolgokra kell, még csak mobilnet se lesz rajra. Olcsó kategóriában én az androidot szabályosan ellenzem az alá kell a nyers erő véleményem szerint. Elég lehetne egy 535 40k-ért, de a 640 is csak 45k azt az öt ezer felárat meg megéri szerintem. 640xl már 60k a 650 meg még drágább már, nem használná ki szerintem.
    Ha rendszergyorsaság, stabilitás, meg üzemidő a fontos érdemes még venni 640 DS-t vagy mit javasoltok?

  • Ch4r0n

    tag

    Nekem is megvan a készülék végre, de csak nemrég volt időm foglalkozni vele. Első dolgom volt frissíteni a rendszert, illetve most jönnek az appok újabb verziói a marketből. Ezután fogom még csak belakni.

    Első benyomásra nagyon szép és könnyű a készülék. A hátlap tényleg nagyon vékony és benyomható a közepe már kis erőkifejtéssel is. Érthetetlen miért csinálták ilyen vékonyra. Azonban nekem nem csúszkál, sőt az utolsó két tartópöcköt a telefon tetején nagyobb erőfeszítéssel kicsit technikásan tudtam csak visszapattintani. Szóval nálam stabilan ül a helyén, meg se moccan.

    Én jelenleg a munkakörnyezetemből kifolyólag egy MyScreen crystal fólia, illetve egy Cellect teljesen átlátszó szilikon tok mellet döntöttem a védelmet illetően. A szilikontok hátulján ilyen kis pontok vannak így még textúrát is ad a fekete hátlapnak. Olyasmi hatást kelt mint a LG G2 mini hátlapja anno.

    A tokban is látszik a telefon szépsége meglepetésemre nem nagyon von le ránézésre az összképből. Ezért is döntöttem az átlátszóság mellett. Sőt a textúrával meg a biztosabb fogásával és a nagyobb súlyával valahogy talán jobban is tetszik. Mármint nem tűnik annyira légies törékenynek az egész, biztosabban tartom a kezemben. Én szeretem a nehezebb masszívabb dolgokat, így eddig nagyon elégedett vagyok az összeállítással.

    A 735 alapból masszívabb típus és sokkal nehezebb. A 650-es még mintha a szilikon tokkal is könnyebb lenne a 735-nél, de így már érzetre nagyon megközelíti a súlyát. Ha belaktam és használtam is a 650-et pár napig még írok.

  • Ch4r0n

    tag

    válasz KenGuruL #736 üzenetére

    Én a helyedben váltanék. Indoklásul annyit mondanék, hogy én egy 735-öt használtam eddig ami szerintem jobb készülék mint egy 640, de azt kell mondanom a 650 szerintem jobb telefon még a 735-nél is. Pedig a 735 tényleg igazán jó telefon, szeretem a mai napig.

    Amiben jó a 650 és most konkrétumokat írok tapasztalatból!!!:
    A kijelző sokkal jobb még a 735-nél is, nemhogy egy 640-nél. Egyszerűen sokkal szebbek a színei, az marhaság amit írtak fentebb, hogy sárgás a fehérje. Egyszerűen csak 100% fényerőre kell kapcsolni és a fényviszonyokhoz igazított automatikus szabályzást le kell tiltani. Illetve tényleg hidegre kell állítani a színsémát.

    A hangminősége is messze jobb mint egy 735-nek, akkor gondolom a 640-nél is jobbnak kell lennie. Ez abból adódik, hogy végre előre kerültek a hangszórók, így nem folytja le a kezünk vagy az asztal, esetleg a kanapé ahova le van téve. Ez nagyon kellett, hogy végre nem hátul van mint a 735/640 páros esetében. A tesztekben audiora a 640: 6 pontot, 640XL: 7-et, 735: 7-et végül a 650: 7 pontot kapott ugyancsak. A 650-nek én a 8-at megadnám mert átlagos mindennapi használatkor messze jobb a hangminősége és végre nem kell tölcsért képezzek a kezemmel amiről visszaverődik a hátlapi hangszóróból a hang felém, hogy hangosabb legyen a videó vagy a zene.
    Azt sem értem, hogy a hangminőség/vételi stabilitás miért lett csak 8 pont a 650 esetében, amikor anno a 735 és a 640 is megkapta a 9 pontot. Megint csak azt tudom mondani, hogy szerintem a 650 is megérdemelte volna azt a 9-es számot.

    A tárhely is brutálisan megnőtt: 735-ön 7,28-ból 3,31 a rendszer. 650-en 14,5-ből 3,26 a rendszer. Szóval 4GB-ról 11GB-ra nőtt kb a tárhely a w10 218-esetében, ez van mind két készüléken jelenleg.

    Az üzemidőtől tartottam a legjobban, de jól bírja a 650! Nem veszek észre különbséget a 735-höz képest, pedig a 735 kiemelkedően jól bírja az okostelefonok között. A 650 meg alapból (persze állítható, letíltható) még 15 percig mutatja mindig az órát miután lezár a telefon. Szóval itt én megint nem vontam volna egy pontot a teszt végén és megadtam volna a 7 helyett a 8 pontot, ahogy azt anno a 735-öt is megkapta amikor tesztelték.

    Amiben visszalépés a 650, hogy csak 720p-ben vesz fel, de szerintem ez elhanyagolható. Főleg, hogy a 650 kamerái 8 meg 5 megapixelesek, míg a 640-ben csak 8 plusz 1 megapixeles az előlapi kamera. Illetve a két koppos feloldást tényleg elvették, ez mondjuk jobban hiányzik a 735 után.

    W10 amúgy nálam eddig gyors, stabil, nem csinál hülyeségeket újraindulást, meg wifi eldobást sem, bár még nem laktam be appok terén egyáltalán a rendszert.

    A 650 a legszebb lumia szerintem és a fentebbi dolgokkal egybevéve értékállóbb is hosszútávon egy 640-nél én váltanék a helyedben. Főleg ha tényleg nem kerül semmibe.

    Az én konklúzióm az, hogy ez a mobilarena teszt most nagyon elbánt a 650-el méltatlanul. :W Én konkrétan 17-ért hoztam ki a vodától "GO Medium EU D" 2 év hűséggel, ennyit biztos megért! Remélem segítettem, illetve remélem sikerült hozzájárulni a topik érdemi tartalmához is.

  • Ch4r0n

    tag

    Nekem se sikerült megtalálni, pedig szavaznék rá. Próbáltam a videó alapján, meg közvetlen a zárolási képernyő szűrővel is a 735-ön és a 650-en is, de semmi. Úgy találtam én is mindent mint ahogy fentebb írta Etikusz.

  • Ch4r0n

    tag

    Én is lemértem AnTuTu-val a 650-et és a következő eredményt kaptam. Most telepítettem fel és ez az első mérésem. A telefon nem volt kikapcsolva napok óta és a legfrissebb os fut rajta. Én nem gyalultam le egyszer sem mióta megvan, mindig csak frissítem amióta megvan.

    Score: 31901
    3D: 1803
    UX: 14340
    CPU:11817
    RAM: 3941

    Nem tudom minek köszönhetem ezt a magas értéket, de szerintem indokolatlan mindig legyalulni a telefont. Biztos nem így találta ki az anyavállalat sem, meg akkor a frissítés mint mechanizmus is tök értelmetlen lenne... Akkor mindig tiszta telepítés lenne a logikus és a személyes adatokat meg backup-ból visszaállítanák.

    Ehhez képest valahol régebben olvastam, hogy az asztali win10 esetében legalábbis úgy van, hogy modulárisan van felépítve a rendszer és csak a javítani kívánt modult, szolgáltatást írja át a frissítés célzottan. Emiatt a szeparáltság miatt sokkal gyorsabbak, biztonságosabbak és kisebb méretűek a frissítések. Illetve így biztosan nincs kihatásuk és nem okoznak nem várt bugokat más helyeken a rendszerben amihez nem is akartak hozzányúlni a fejlesztők. Gondolom ezt az innovációt a mobil platform is megörökölte.

    Nekem az a véleményem, hogy mérési hibahatár ez a pár száz pont különbség és biztos nem veszi észre a felhasználó ezt a minimális eltérést a rendszer sebességén.

  • Ch4r0n

    tag

    Látom kicsit megmozdult az állóvíz a frissítés kapcsán. Én ezt szűrtem le a vitából, mert ez sajnos már megint azzá fajult. Aztán elmondom mit gondolok.

    plj970 kérdezte: "Ezek szerint minden frissítésnél érdemes újra és újra a "kályhától elindulni"? Tehát az eredeti gyári rendszert frissíteni közvetlenül a legújabbra?" (Nem érdemes mindig 0-ról indulni!)

    hroberto válasza: "Felesleges. Frissítsd és használd! (Általánosságban ez az igaz és így jár el a nagy többség és ez elég is szokott lenni.)

    mflex: "Egyáltalán nem felesleges! A rendszer recovery után a 107, majd rögtön rá a .318 jóval gyorsabb lett, mint simán ráfrissítve.
    Én megszoktam védeni az os-t, de amiben szar azt is leírom, és a frissítésük ebből a szempontból egy trágya, mert egyszerűen nem lesz jó, vagy jobb sima áttelepítéssel." (Egyedi eset már hibás lassú rendszert frissítettél eredetileg, nem lehet általánosítani.)

    Innen indult ki az egész. Én azt mondom ha alapból jól megy végbe a frissítés annak elégnek kell lennie és hoznia kell azt, amit egy gyári rendszerről egyből a legújabbra felfrissítve. Legyen az optimalizáció és gyorsulás vagy konkrét hibajavítás. A fissítés az esetek túlnyomó többségében sikeresen lezajlik és hozza is amit vár tőle az ember, erős kijelentés tehát az, hogy a win mostani update rendszere egy " szar meg trágya", mert ez nem igaz általánosságban.

    Ha a sikeres frissítés után a felhasználó nem tapasztal furcsaságot, hibát, anomáliát akkor használja megelégedéssel a rendszerét, ha viszont eleve merült, lassult, szarakodott a rendszere a felhasználónak akkor azt egyáltalán nem biztos, hogy javítja egy frissítés, mert lehet nem az ő hibájára irányult vagy olyan része romlott el a rendszerének aminek nem kellet volna. Ilyenkor a hr-nél jobb megoldás a recovery tool-t használni.

Új hozzászólás Aktív témák