Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Abu85

    HÁZIGAZDA

    válasz b. #17 üzenetére

    Attól, hogy szóban ígérsz valamit, és nem tartod be, szimplán csak hazudni fogsz. Beperelhetnek érte, de alig lesz olyan bíróság, amely egy céget azért elítél, mert végül nem tartotta be a szóban elhangzó, külsőleg maximum Pista bácsi által tanúsítható ígéretét. De ha szerződésben rögzíted, hogy valamit vállalsz, akkor az már egy egészen más kategória. Nem véletlen, hogy az ARM egykori alapírója és arra kéri a brit kormányt, hogy szerződésben rögzítse az igényeit az NVIDIA-val szemben, és ne elégedjen meg azzal, hogy szóban mondanak valamit.

    Ezért is vélik páran azt, hogy az NV patent trollkodni veszi meg az ARM-ot, nem pedig üzletelni. Az ARM nyereségéből ez a felvásárlás még több évtizedes távon belül is visszatermelhetetlen. Innen pedig az a kérdés, hogy ha a versenyhivatalok feltételekkel engedik a felvásárlást, akkor mit lép az NV. Ezzel megnő az esélye annak, hogy megvárják a jövő októbert és kisétálnak az ajtón.

    [ Szerkesztve ]

    Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

  • Abu85

    HÁZIGAZDA

    válasz b. #19 üzenetére

    Azok a versenyhivatalok azért vizsgálják ennyire, mert reális lehetőségnek vélik a patent trollkodást. Ők is tudnak számolni, és látják, hogy mik az ARM reális lehetőségei, no meg azt is látják, hogy Kína dobni fogja az ARM-ot, ha az az USA kezébe kerül, amivel az ARM úgy a piaca 65%-át bukja is. És innen csinálhatnak olyan hardvert, amilyet te szeretnél, de a kérdés az lesz, hogy kinek fogják eladni? Innen pedig egyenes út vezet ahhoz, hogy ha másra nem is jó, de az ügyfelek pöcséről azért még le lehet patent trollkodni a fitymát.

    [ Szerkesztve ]

    Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

  • Abu85

    HÁZIGAZDA

    válasz b. #21 üzenetére

    Én nem aggódok értük. Az NV-t nem kényszerítette bele semmi ebbe, maguk döntöttek úgy, hogy beúsznak a nyílt tengerre hajó nélkül. Nekem elképesztően mindegy, hogy megfulladnak, vagy úszkálnak, amíg találnak egy szigetet. :)

    Kínát is leszarom. Maga a sztori érdekel, hogy legyen mire elfogyasztani a pop-cornt. :)

    Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

  • DraXoN

    addikt

    LOGOUT blog

    válasz b. #24 üzenetére

    Pusztán "komplex" CPU+GPU design készítéséhez teljesen felesleges megvenni az ARM-ot.. Lehetne azt csak egy licencelt IP módosításával, vagy akár szorosabb együttműködéssel is.
    Itt komolyabb tervek lehetnek a háttérben. Akár külsős cégek felé a licenszdíjak jelentős emelése új "designoknál", vagy "árukapcsolás" és kötelezően nvidia GPU mellékelése a designhoz, de ezzel a lépéssel kapásból kb. minden gépjármű irányítási rendszer is a kezükbe kerülhet hisz ha "zárják" a kapukat akkor valamennyi rendszer többé-kevésbé az ő terveiket követi majd.
    nVidia nem a barátja senkinek (soha nem is lesz), pénzért teszi amit tesz (ha nem hülye), jó pár éve próbál már betörni abba a piacba ami a gépjárművek fedélzeti rendszereit is érinti (nem jut eszembe a piaci neve)... mivel még mindig marginális a részesedése, ezzel akár ki is tudhatja szorítani a konkurenseket ha csavar egy nagyot a licenszelési módszereken (és eléggé nagy piac csak a gépjármű is, de rengeteg más helyen is ARM chipeket használnak).

    nvidia nem fog csak úgy sok pénzért megvenni valamit és aztán növelni a kutatás-fejlesztési keretet, ha nem lát módot a bevétel jelentős növelésére... ezt nagyon be kell biztosítani, hogy más vállalatokat ne szorítson ki emiatt, vagy "kompenzálja" a dolgokat ha akár erre van mód.
    Bár ha nvidia "zárná" az ARM-et (ha nem is névlegesen, de kb. "előnytelenné" tenné a licenszelést), akkor könnyen lehet, hogy a Risc-V fejlődése erőre kap ... de ez kb. azt jelentené, hogy 5-10 évet visszaveteheti a fejlődést (vagy "megdrágítaná" a szereplők árszintjét).

    [ Szerkesztve ]

    The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

  • SindaNarmo

    tag

    válasz b. #27 üzenetére

    Már nem azért de pont most írtad le a probléma lényegét. Egyenlőbbek lesznek az egyenlőbbnél. Ha a zárolt részek miatt hátrányba kerül a többi gyártó, akkor az részükről nem jó, az NV-nek meg épp mindegy.

    Alapvetően persze minden megtörténhet mind két irányba, de felügyelő bizottságoknak szerintem a legrosszabb eshetőségeket kell figyelembe venni/megpróbálni feloldani.

  • bunfi

    őstag

    válasz b. #32 üzenetére

    A saját sajtóközleményükből blogjukból lenne célszerű tájékozódnom arról, hogy miért nem lesz jó ez a piacnak/versenytársaknak/végfelhasználóknak?

    [ Szerkesztve ]

    János először lőtt oszt már kérdeznie se kellett

  • Cassi

    senior tag

    válasz b. #32 üzenetére

    Már a címtől bekapcsol a bullshit-detektorom. :U

  • #54625216

    törölt tag

    válasz b. #19 üzenetére

    Az írott szerződés azért nem mindegy, mert ha megszegik, akkor azonnal szankcionálni lehet, a szóbeli ígéret megszegésére meg bármilyen szankciót évekig tartó pereskedések után lehet csak kiszabni, amikor már kb. mindegy. Ugyanez a helyzet a gazdasági versenyhivatalok döntéseivel is: előbb vizsgálatot indítanak, aztán az eredmények alapján döntenek, a döntést meg lehet támadni, stb.
    Egy írott szerződésnél pedig ha vitatják is a szerződésszegés tényét, megnézi a bíró a szöveget és legfeljebb az értelmezési kérdésekben dönt, onnantól gyakorlati intézkedéseket lehet tenni.

    Egyébként nem hinném, hogy patent trollkodni vennék meg az ARM-ot. Szerintem sokkal inkább az x86 utáni időszakra akar az NV berendezkedni, azaz hasonló - hardveres gyorsítókkal megpakolt - SoC-okat akar piacra dobni, mintaz Apple M1. Az NV-nek erre mindene meg van, már csak egy jó CPU fejlesztő team hiányzik.

    Az már más kérdés, hogy megfelelő írásos szerződések hiányában az NV valószínűleg patent trollkodna, vagy ha már bebiztosították maguknak a piacvezető helyet elvinnék a saját megoldásaikat a korábbi típusokkal inkompatibilis irányba, míg a licencelt ARM fejlesztését visszafognák.

  • bunfi

    őstag

    válasz b. #38 üzenetére

    A forrás akkor is ugyanaz marad, amely alapvetően csak az egyik oldal álláspontját képviseli. Mert én csak a rendezvényt szervező kutatással és tanácsadással foglalkozó cég képviselőjét látom, aki mint moderátor van jelen. A másik két szereplő a két érintett cég vezérigazgatója, teljesen nyilvánvaló érdekellentétet eredményezne, ha nem minden erejükkel a pozitívumokat világítanák meg.

    A végfelhasználónak a piaci verseny kedvez, az innovációt a piaci verseny katalizálja. Ebben az ügyben teljesen nyilvánvaló, hogy csökkenne a piaci verseny, mivel az egyik szereplő birtokába kerülne egy másik, eddig független cég teljes portfóliója. Ettől a ponttól kezdve, kizárva a szimpátiát, véleményt, hangulatot teljesen nyilvánvaló, hogy vizsgálni kell a piacra gyakorolt hatásokat és valós következményeket hordozó szerződésekbe foglalt feltételekhez kell kötni a felvásárlást. Mert nekem, mint a vásárlónak (és innentől kezdve mindenki beszélhet egyes szám első személyben) optimális lenne ha azok, akiket demokratikus úton megválasztottak erre a feladatra védenék az érdekeimet.

    Idevág még egy másik techvállalat és a szóban tett ígéreteik megvalósulása a jövőben.

    [ Szerkesztve ]

    János először lőtt oszt már kérdeznie se kellett

  • bunfi

    őstag

    válasz b. #40 üzenetére

    Már ott eltolták a dolgot, hogy nettó veszteséggel eladták a Softbanknak. A B terv még mindig a legjobb terv, mert az nVidia ugyanolyan profitorientált vállalat, mint bármelyik másik és ugyanúgy a legrövidebb úton jutna el a maximális profitig.

    Közben durrogatja a hiperfejlődés és hasonló hangzatos baromságokat, de pillanatok alatt fog más irányba elindulni, ha ott több pénz van. Ha az ARM jelenlegi modelljében lenne elég (könnyen kiaknázható) pénz, akkor nem kerülne rövid időn belül másodszor eladósorba a cég.

    A modell változni fog és a licenszelés csak annyira kerül majd életben tartásra, amennyi ahhoz elég, hogy az (egyébként évekig elhúzódó, és szinte teljesen hatástalan) vizsgálatokat elkerüljék. Így megy ez, a GDPR sem érte el a célját... de azért megnehezítette a nem célzott csoportok életét is derekasan.

    Én meghallgattam volna egy versenyjogi szakértő reakcióit is az elhangzottakra. Vagy egy iparági szakértőét is, aki nem feltétlenül a végtelen növekedés felszentelt papja. Egyébként nem volt kifogásom Moorehead ellen, ahogy írtam.

    János először lőtt oszt már kérdeznie se kellett

  • Abu85

    HÁZIGAZDA

    válasz b. #42 üzenetére

    Az ARM akkor tud továbblépni, ha elfogadják, hogy csak akkor tudják megsütni a tojást, ha a tyúk megtojja. Fordítva nem megy akármennyi pénzt, marketinget, knowhow-t raknak bele. Ezt jól mutatja, hogy abból a tervezett 25%-os szerverpiaci részesedésből 0,00000valamennyi% van meg. Ez nem fog menni az NVIDIA-val sem, se nélkülük, se mással. Akkor fog menni, ha megfogadják Linus Torvalds tanácsát, és az alapoktól építik meg a leendő piacukat, nem pedig a tetőszerkezettel kezdik.

    Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

  • bunfi

    őstag

    válasz b. #49 üzenetére

    "nem tudsz oda és akkor annyit fizetni amennyit kell"
    Szóval a megvesztegetés és a korrupció lenne a megoldás (egyébként már próbálkoznak)? Nem ez vezetett oda, hogy az Intel egyeduralkodóvá vált számos piaci szegmensben, majd ennek a mocsarába belesüllyedve eljutottunk odáig, hogy energiahatékonyságra kihegyezett platformnak is versenyképes teljesítménye van?

    Nem volt innováció, nem javult a teljesítmény, sem az energiahatékonyság. Ennek lett a következménye, hogy az Apple platformot váltott. Ha lett volna érdemi fejlesztés, akkor nem itt tartunk, amikor a teljesítményeket hasonlítjuk össze.

    Persze nekik elég könnyű dolguk van, mert a szoftveres oldalt is kontrollálják és nagyjából semennyire sem érdekli őket a visszafelé kompatibilitás (és sokszor már a kedves vásárlók sem). Ezt az nVidia tulajdonában sem kapja meg az ARM, sőt az nVidia eddigi megoldásai a Black Box rendszerben működtek, amely leginkább az nVidia érdekeit szolgálta, nem a partnerekét, vásárlókét. Így nem látom, hogyan tenne jót a felvásárlás az iparágnak, a partnereknek, a piaci versenynek, a fogyasztóknak.

    [ Szerkesztve ]

    János először lőtt oszt már kérdeznie se kellett

  • ergoGnomik

    tag

    válasz b. #49 üzenetére

    AZ Nvidia ott van benn van már ezekben , régebb óta Intel / IBM révén. újabban AMD vel is. ott ahova az ARM be szeretne kerülni. Neve van, régi partner hatalmas tőkével és GPU kkal amivel egyik ARM gyártó sem rendelkezik, csak ők ezzel olyan teljesítményt érhetnek el amit csak ők tudnak.

    Az Nvidia véletlenül nem csak a HPC szegmensben rendelkezik komoly jelenléttel? Az az általános szerver feladatoknál, amik a szerver piaci eladások túlnyomó többségét jelentik olyan területekre mint web kiszolgálás, adatbázis kezelés, alkalmazás kiszolgálás stb. milyen értékes referenciát is jelentenek, amitől rajzani fognak az Nvidia körül a kiszolgálók piacának szereplői? Mitől lesz életképes?

    Az Apple notik is miért mennek ? Mert Apple, és olyan marketinget kapott amit megérdemel és olyan ökoszisztémában van ami egyedülálló.

    Marketinggel szerintem sokra nem fogsz jutni azon a piacon. Akik ott a pénzeket mozgatják nem a TV és internet reklámokból tájékozódnak miket lehet vásárolni. Oda kell vinni a vasakat kipróblásra és a számításokat hogyan is fogja megérni nekik az új cucc megvásárlása. Ezen az Nvidia név semmit nem változtat és garanciát sem jelent arra, hogy hihetőbb lesz az eddigi mese.

  • bunfi

    őstag

    válasz b. #55 üzenetére

    Igen, ez kedvezőtlen lenne. Mint ahogy az is, ha az ARM akvizíció megtörténne és kiszorulna az x86, mert ebben az esetben az AMD és Intel videókártyák kerülnének egy ugyanennyire rossz helyzetbe. A véleményem az, hogy az ARM függetlenségéért mindent meg kellene tenni. És visszamenőleg megvizsgálni, hogy a Xilinx felvásárlása hogyan is történhetett meg az ARM akvizíciója körüli zsazsogásban minden nagyobb bukkanó nélkül.

    [ Szerkesztve ]

    János először lőtt oszt már kérdeznie se kellett

  • ergoGnomik

    tag

    válasz b. #54 üzenetére

    Értem én, hogy mindenre amit gyorsítani lehet van az Nvidiának szépen kidolgozott megoldása, de az a baja, hogy az erősen integrálódó rendszerek piacán nincs saját eszköze amivel eljutna addig a pontig, amikor már lehet gyorsítani. Viszont erre még mindig nem az ARM felvásárlása a szükséges válasz. Fel kellett volna bérelniük Kellert, meg felvenni akiket mond, adni neki három évet meg néhány milliárd dodót és kész a processzoruk. Vagy megvenni egy a P.A. Semi-hez hasonló tervező céget. Sokkal olcsóbban és hamarabb célhoz értek volna, mint hogy most vásárolják meg az ARM-et és aztán kezdenek neki a fejlesztések eltérítésének saját szájuk íze szerint.

    A néhány ezer dollárod elköltésénél egészen biztosan úgy működik a marketing, ahogy mondod. Amikor ott állnak mögötted a befektetők és tulajdonosok, neked meg hozni kell a számokat, akkor egészen biztosan nem. Amiről az Intel szerintem mesélni tudna, az a piackorlátozó magatartás. Amíg eljutottak a szerver piac meghódításáig, addig nekik is kínkeserves küzdelem volt, amiben mutatni kellett a jobb ár/teljesítmény arányt, kisebb TCO-t, nagyobb ROI-t stb., amit a leendő vevő/partner szeretett volna.

  • ergoGnomik

    tag

    válasz b. #60 üzenetére

    Számomra nehezen átlátható, hogy mitől fog különbözni a másik kettőtől ha maga is egy bezárt, integrált rendszerré válik, csak más utasítás architektúrával?

    Az ARM IP portfólióra alapvetően vannak saját megoldásaik, kivétel azokra amik csak a mobil szegmensben értelmezhetőek (pl.: fénykép feldolgozó modul). A csak mobilos dolgok meg mire lennének jók szerverekben? Így lesz két megoldás ugyan arra, amiből az egyik felesleges.

    Az energiahatékonyság nyilván jobban bele van tervezve az ARM alapú rendszerekbe mint az x86-osokba, de én azért nem indulnék ki abból, hogy a lemaradáson nem lehet jelentősen csökkenteni, vagy extrém esetben akár negligálható szintre mérsékelni. Lásd hibrid CPU fejlesztések, újabb és újabb energiatakarékossági menedzsment szisztémák, meg amit még nem is tudunk. Az ARM vektor kiterjesztéseknek meg pont az Nvidia gyorsító architektúrák veszik el az értelmüket.

    Még mindig nem látok olyasmit, ami megmagyarázza hogy miért kell ehhez tulajdonosnak lenni. Szabad saját fizikai implementációt fejleszteni hogy megkülönböztethesse a termékét és világosnak tűnik (persze nagyon mellé is foghatok ezzel), hogy az ARM a saját szilíciumával még lemaradásban van. Mi garantálja, hogy ez megváltozik? A pénz önmagában kevés. Lásd Intel!

  • ergoGnomik

    tag

    válasz b. #60 üzenetére

    Ne értsd félre, kérlek! Nem állítom, hogy nincs és nem is lehet emögött valami irgalmatlanul zseniális meglátás vagy mester terv, de nem igazán látszik mi lehet az. És ha nem fut ki arra az ismeretlen szuper eredményre a projekt, akkor annak az egész iparra gyászos hatása lehet. Patent trolling included. :(

  • ergoGnomik

    tag

    válasz b. #64 üzenetére

    Az x86 licenc és a PCIe egymástól független dolgok. A bekorlátozás igencsak valószínűtlen, mivel akkor nem fejlesztenék folytonosan. Még a PCIe 4.0 terjedése is csak folyamatban van és már a 6.0 verzió tervezésénél tartanak. Ráadásul egyelőre még a PCIe nem is koherens, de lehet válogatni hogy milyen koherencia réteget szeretnél felé húzni. Abu valamikor emlegetett négyet vagy ötöt, amik már ma is léteznek.

    Az ARM-nek van erre saját megoldása, talán CCIX néven. Az Nvidia NVLink az ő saját hasonló funkcionalitású illesztőjük. Implementáltak már IBM-féle OpenCAPI-t is tudtommal. És ezek már létező dolgok, nem kell feltalálni őket hamarjában egy hipotetikus, három év múlva bekövetkező platformról kizárás esetén. Ezeket teljesen szabadon implementálhatják bármikor saját fejlesztésű architektúrájukba, és ezekre építhetnek saját, fejlődő ökoszisztémát. Az AMD-nek is sikerült, ráadásul jóval kisebb pénzből.

    Ha képesek bizonyítani saját eszközökben az ARM alapú rendszerek primátusát, simán tudnak fordítani a piacon anélkül, hogy meg kellene vásárolniuk a céget. Az anyagi és mérnöki erőforrásaik biztosan meg vannak hozzá.

  • bunfi

    őstag

    válasz b. #69 üzenetére

    Az első ilyen próbálkozás nem durrant akkorát mint szerették volna, sem gyorsulásban, sem a kompatibilitás korlátozásában (hip-hop már a 3xxx-en is támogatott). Véleményem szerint ameddig PCIE a defacto szabvány, addig nem lehet ebből komolyabb probléma. Nincs is rivális szabvány, sebességben is bőséggel ki tudják szolgálni az igényeket (pl. a PCIE 3.0 még 1-2 generációig alig mérhető hátrányt jelent majd a csúcs videókártyák számára is).

    #68 ergoGnomik
    Én úgy tudom, hogy még csak a részvényesek által került jóváhagyásra. De április eleje óta nem nagyon olvastam róla a hírekben, emiatt merült fel a kérdés bennem.

    János először lőtt oszt már kérdeznie se kellett

  • ergoGnomik

    tag

    válasz b. #69 üzenetére

    Azt hiszem összezavartál. :F Az ARM-nek sincs x86 licence. Ha x86 licenc nélkül ki lehet golyózni az Nvidiát az x86 piacról, akkor azt úgy is meg lehet tenni, hogy közben ők az ARM tulajdonosai. Ha ennyire mindent meghatározó fontosságú az IA32/AMD64 platformhoz hozzáférés, akkor így is úgy is "they are screwed". Egyébként egy ilyen viccet szerintem az FTC vagy mi az USA versenyjogi hatósága egy akkora valagba rúgással honorálna, hogy az Intel meg az AMD a Holdig meg sem állnának.

    #70 bunfi
    Amit írtál az előző hozzászólásodban, az nekem úgy jött le, hogy az üzlet létrejött és szerinted nem szabadott volna. Ami nem világos hogy miért lenne baj? A korábban is létező programozható logikai piacon versenykorlátozó változás nem történik, az újonnan kibontakozó szinergikus (nagy teljesítményű processzor és programozható logika integrációja) piacon meg épp most jön létre (második versenyző az Intel+Altera páros mellett).

  • Abu85

    HÁZIGAZDA

    válasz b. #74 üzenetére

    De te úgy gondolod, hogy az NVIDIA a fentieken változtatni tud, miközben több, célpiacon igencsak neves cégnek nem ment. Ezzel szemben elveted azt a gondolatot, hogy az NV patent trollkodni veszi meg az ARM-ot.

    #75 kpbendeguz : Akarni akarnak, csak sok meló átírni.

    [ Szerkesztve ]

    Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

  • Abu85

    HÁZIGAZDA

    válasz b. #77 üzenetére

    Én akkor fogok hinni ebben, ha azt csinálják, ami a változáshoz kell. Kiadnak egy olcsó, 200-300 dolláros fejlesztői platformot, amire elkezdhet az ipar dolgozni, majd talán, és hangsúlyozom, hogy talán 10 év múlva megszerezhetik az 1%-os piaci részesedést. De amíg a házépítést a tetővel kezdik, addig ugyanazt fogják elérni, amit az ARM: 0,0%-hoz közeli eredményt.

    Az AMD már meglépte ezt. Ki is szálltak, miután senki sem vette meg a terméket. És az AMD mellett már kiszállt több cég is, mert hiába dobnak piacra termékeket, ha nincs rá vevő. Megjegyzem, hogy az AMD már régebben jelezte az ARM-nak, hogy nem fognak piacot nyerni, ha 3000 dollár a fejlesztői platform, ennyit nem ér meg a cégeknek. Ezt onnan tudom, hogy voltak itt Budapesten az EPYC-et népszerűsíteni, és akkor elég sokat kérdezgettem őket, hogy mi lett ezzel az ARM-os kiruccanással, és mondták, hogy a tervek megvannak, de az ARM-nak másfél évig magyarázták, hogy miért nem fog működni, és sose értették meg. Aztán leállították a K12-t, mert csak a papírnak fejleszteni processzort felesleges.

    Nem azt mondom, hogy az ARM nem jó a szerverpiacra. Azt mondom, hogy nem eladható. Mert a hardverrel amúgy nincs semmi baj. Nézd meg a Marvell és az Ampere dizájnját. Tök jók, hardveresen abszolút megfelelnek a kor követelményeinek. De nem tudják eladni őket a piacon. Valószínűleg az NVIDIA szerverprocesszora is jó lesz. Mit tudnának elrontani rajta... A gond az lesz, hogy nem tudják majd eladni a nagyvállalatoknak, mert PC-ről nem optimális rá fejleszteni.

    [ Szerkesztve ]

    Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

  • Abu85

    HÁZIGAZDA

    válasz b. #79 üzenetére

    Az Intel közel sem sül még a saját levében. Beindult a szopóroller, de azért még mindig birtokolják a szerverpiac kb. 90%-át. És ugye az AMD már évek óta jobb hardvert kínál, ráadásul úgy, hogy a meglévő szoftvereket még csak át sem kell rá írni, és így is csak az elmúlt évben indult meg egy átállási folyamat. Tehát az AMD négy év alatt jutott el oda, hogy apránként elkezdett növekedni a piaci részesedés.
    Az NVIDIA ezt úgy csinálná, hogy a meglévő szoftvereket is át kellene írni, tehát a létező kódbázist nem tudják ám felhasználni, ahogy az AMD. Ezért érdemes nekik 10 évvel számolni, amíg egyáltalán mérhető részesedéssel megjelennek, mert ugyan hoznak tetőket a házra, de alapozni a vásárlóknak kell, és az jelentős költség ám. Több nagyságrenddel nagyobb, mint venni olyan hardvert, ami futtatja a meglévő kódokat.

    #80 Reggie0 : Az ARM-nak még ma is csak egy SBSA-val kompatibilis fejlesztőeszköze létezik, az AMD Opteron 1100. A kis ARM-os dev szutykokkal, akár a Raspberry Pi-vel nem tudsz szerverszinten mit kezdeni, mert nem kompatibilis egyetlen SBSA specifikációval sem. Az Opteron 1100-as fejlesztői board pedig 3000 dollár, nem éppen a cégek álma ennyiért.

    #81 kpbendeguz : Meg sok pénz átállni. Illetve van már olyan is, hogy leszarják az Apple-t. Például az Autodesk, ők bizonyos alkalmazásokat már nem terveznek Macre.

    [ Szerkesztve ]

    Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

  • Jakuu

    őstag

    válasz b. #19 üzenetére

    Csak az van mogotte szobeli igeret semmi tobb, szoval ne erolkodj. Amugy ez a felvasarlas mar kutbaesett. Nem fog osszejonni az Nvidianak, gyakorlatilag rajta kivul, mar mindenki ellene van az uzletnek. De mar az elso hirnel megemlitettem ezt, mivel a kinaiak mar akkor gancsoskodtak.

    [ Szerkesztve ]

  • azbest

    félisten

    válasz b. #90 üzenetére

    előbb létezzen az az intel gpu, aztán majd beszélhetünk róla :D

    Teljesen valóságtól elrugaszkodott, amit írsz. Nem csak ultrabookok léteznek. Amd helyére azért nem tudsz más betenni, mert nincs más cpu gyártó, aki gyártana. Intel helyére meg azért nem, mert jogilag körülbástyázták anno és mert nincs más cpu gyártó, aki intel lapba akarna tenni bármit.

    x86 lapba meg azért nem teszel arm cpu-t, mert a firmwareket is le kell cserélni a komponenseken. De ha lábkompatibilis, akkor fw csere után működhetne. Igazából pont az kéne, hogy végre rendes, pécékben megszokott buszrendszerre tegyenek arm cpu-t és ne mobilokba butított, sdio meg más beágyazott buszrenszerekkel bénázzanak.

    A dedikált gpu és más külső bővítőkártyák, thuderbolt / usb4 nem szűnnek meg. És nem fog mindenki integrált gpu-ra átállni 1000w-os fogyasztással.

    [ Szerkesztve ]

  • bunfi

    őstag

    válasz b. #93 üzenetére

    Desktop/professzionális felhasználásban azért nem rossz dolog, ha lehet bővíteni. Úgy emlékszem a trashcan MacPro emiatt sem örvendett nagy népszerűségnek. De az utódja - a nyomorult kereket leszámítva - igen hamar nagy kedvenc lett, annak ellenére, hogy nagyon drága.

    Ha kell bármilyen plusz teljesítmény, nem mindegy, hogy megrendelést kell írni (szép nagy számokkal) és levinni a raktárba a régit, vagy csak egy csavarhúzó + 30 perc az új kívánalmaknak való megfelelés. És akkor még nem beszéltünk olyan apróságokról, mint multi-monitor vagy rendelkezésre álló portok száma. Nem mindenki egy látványos díszt keres a recepcióra...

    Exascale szinten eddig is egyedi megoldások domináltak, ezután is ezek fognak. Egyébiránt ezen a szinten az ARM is köszöni szépen elvan, nincs rászorulva arra, hogy felvásárolják...

    [ Szerkesztve ]

    János először lőtt oszt már kérdeznie se kellett

  • bunfi

    őstag

    válasz b. #95 üzenetére

    Naívan? Nem inkább a másik oldal áll hozzá gátlástalan módon? Én azért vagyok, hogy ők az életük végéig megéljenek a minimális fejlesztésekből? Az üres ígéretekből? Az elvett és majd visszaadott featureökből (lásd. iPad Pro)? Ha szerinted mi gondoljuk rosszul, hogy a fenti helyzetleírásnak nem kellene "a normális"-nak lennie, akkor javasolnék egy kis önrevíziót.

    János először lőtt oszt már kérdeznie se kellett

Új hozzászólás Aktív témák