Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • bunfi

    őstag

    válasz b. #32 üzenetére

    A saját sajtóközleményükből blogjukból lenne célszerű tájékozódnom arról, hogy miért nem lesz jó ez a piacnak/versenytársaknak/végfelhasználóknak?

    [ Szerkesztve ]

    János először lőtt oszt már kérdeznie se kellett

  • bunfi

    őstag

    válasz b. #38 üzenetére

    A forrás akkor is ugyanaz marad, amely alapvetően csak az egyik oldal álláspontját képviseli. Mert én csak a rendezvényt szervező kutatással és tanácsadással foglalkozó cég képviselőjét látom, aki mint moderátor van jelen. A másik két szereplő a két érintett cég vezérigazgatója, teljesen nyilvánvaló érdekellentétet eredményezne, ha nem minden erejükkel a pozitívumokat világítanák meg.

    A végfelhasználónak a piaci verseny kedvez, az innovációt a piaci verseny katalizálja. Ebben az ügyben teljesen nyilvánvaló, hogy csökkenne a piaci verseny, mivel az egyik szereplő birtokába kerülne egy másik, eddig független cég teljes portfóliója. Ettől a ponttól kezdve, kizárva a szimpátiát, véleményt, hangulatot teljesen nyilvánvaló, hogy vizsgálni kell a piacra gyakorolt hatásokat és valós következményeket hordozó szerződésekbe foglalt feltételekhez kell kötni a felvásárlást. Mert nekem, mint a vásárlónak (és innentől kezdve mindenki beszélhet egyes szám első személyben) optimális lenne ha azok, akiket demokratikus úton megválasztottak erre a feladatra védenék az érdekeimet.

    Idevág még egy másik techvállalat és a szóban tett ígéreteik megvalósulása a jövőben.

    [ Szerkesztve ]

    János először lőtt oszt már kérdeznie se kellett

  • bunfi

    őstag

    válasz b. #40 üzenetére

    Már ott eltolták a dolgot, hogy nettó veszteséggel eladták a Softbanknak. A B terv még mindig a legjobb terv, mert az nVidia ugyanolyan profitorientált vállalat, mint bármelyik másik és ugyanúgy a legrövidebb úton jutna el a maximális profitig.

    Közben durrogatja a hiperfejlődés és hasonló hangzatos baromságokat, de pillanatok alatt fog más irányba elindulni, ha ott több pénz van. Ha az ARM jelenlegi modelljében lenne elég (könnyen kiaknázható) pénz, akkor nem kerülne rövid időn belül másodszor eladósorba a cég.

    A modell változni fog és a licenszelés csak annyira kerül majd életben tartásra, amennyi ahhoz elég, hogy az (egyébként évekig elhúzódó, és szinte teljesen hatástalan) vizsgálatokat elkerüljék. Így megy ez, a GDPR sem érte el a célját... de azért megnehezítette a nem célzott csoportok életét is derekasan.

    Én meghallgattam volna egy versenyjogi szakértő reakcióit is az elhangzottakra. Vagy egy iparági szakértőét is, aki nem feltétlenül a végtelen növekedés felszentelt papja. Egyébként nem volt kifogásom Moorehead ellen, ahogy írtam.

    János először lőtt oszt már kérdeznie se kellett

  • bunfi

    őstag

    válasz b. #49 üzenetére

    "nem tudsz oda és akkor annyit fizetni amennyit kell"
    Szóval a megvesztegetés és a korrupció lenne a megoldás (egyébként már próbálkoznak)? Nem ez vezetett oda, hogy az Intel egyeduralkodóvá vált számos piaci szegmensben, majd ennek a mocsarába belesüllyedve eljutottunk odáig, hogy energiahatékonyságra kihegyezett platformnak is versenyképes teljesítménye van?

    Nem volt innováció, nem javult a teljesítmény, sem az energiahatékonyság. Ennek lett a következménye, hogy az Apple platformot váltott. Ha lett volna érdemi fejlesztés, akkor nem itt tartunk, amikor a teljesítményeket hasonlítjuk össze.

    Persze nekik elég könnyű dolguk van, mert a szoftveres oldalt is kontrollálják és nagyjából semennyire sem érdekli őket a visszafelé kompatibilitás (és sokszor már a kedves vásárlók sem). Ezt az nVidia tulajdonában sem kapja meg az ARM, sőt az nVidia eddigi megoldásai a Black Box rendszerben működtek, amely leginkább az nVidia érdekeit szolgálta, nem a partnerekét, vásárlókét. Így nem látom, hogyan tenne jót a felvásárlás az iparágnak, a partnereknek, a piaci versenynek, a fogyasztóknak.

    [ Szerkesztve ]

    János először lőtt oszt már kérdeznie se kellett

  • bunfi

    őstag

    válasz b. #55 üzenetére

    Igen, ez kedvezőtlen lenne. Mint ahogy az is, ha az ARM akvizíció megtörténne és kiszorulna az x86, mert ebben az esetben az AMD és Intel videókártyák kerülnének egy ugyanennyire rossz helyzetbe. A véleményem az, hogy az ARM függetlenségéért mindent meg kellene tenni. És visszamenőleg megvizsgálni, hogy a Xilinx felvásárlása hogyan is történhetett meg az ARM akvizíciója körüli zsazsogásban minden nagyobb bukkanó nélkül.

    [ Szerkesztve ]

    János először lőtt oszt már kérdeznie se kellett

  • bunfi

    őstag

    válasz b. #69 üzenetére

    Az első ilyen próbálkozás nem durrant akkorát mint szerették volna, sem gyorsulásban, sem a kompatibilitás korlátozásában (hip-hop már a 3xxx-en is támogatott). Véleményem szerint ameddig PCIE a defacto szabvány, addig nem lehet ebből komolyabb probléma. Nincs is rivális szabvány, sebességben is bőséggel ki tudják szolgálni az igényeket (pl. a PCIE 3.0 még 1-2 generációig alig mérhető hátrányt jelent majd a csúcs videókártyák számára is).

    #68 ergoGnomik
    Én úgy tudom, hogy még csak a részvényesek által került jóváhagyásra. De április eleje óta nem nagyon olvastam róla a hírekben, emiatt merült fel a kérdés bennem.

    János először lőtt oszt már kérdeznie se kellett

  • bunfi

    őstag

    válasz b. #93 üzenetére

    Desktop/professzionális felhasználásban azért nem rossz dolog, ha lehet bővíteni. Úgy emlékszem a trashcan MacPro emiatt sem örvendett nagy népszerűségnek. De az utódja - a nyomorult kereket leszámítva - igen hamar nagy kedvenc lett, annak ellenére, hogy nagyon drága.

    Ha kell bármilyen plusz teljesítmény, nem mindegy, hogy megrendelést kell írni (szép nagy számokkal) és levinni a raktárba a régit, vagy csak egy csavarhúzó + 30 perc az új kívánalmaknak való megfelelés. És akkor még nem beszéltünk olyan apróságokról, mint multi-monitor vagy rendelkezésre álló portok száma. Nem mindenki egy látványos díszt keres a recepcióra...

    Exascale szinten eddig is egyedi megoldások domináltak, ezután is ezek fognak. Egyébiránt ezen a szinten az ARM is köszöni szépen elvan, nincs rászorulva arra, hogy felvásárolják...

    [ Szerkesztve ]

    János először lőtt oszt már kérdeznie se kellett

  • bunfi

    őstag

    válasz b. #95 üzenetére

    Naívan? Nem inkább a másik oldal áll hozzá gátlástalan módon? Én azért vagyok, hogy ők az életük végéig megéljenek a minimális fejlesztésekből? Az üres ígéretekből? Az elvett és majd visszaadott featureökből (lásd. iPad Pro)? Ha szerinted mi gondoljuk rosszul, hogy a fenti helyzetleírásnak nem kellene "a normális"-nak lennie, akkor javasolnék egy kis önrevíziót.

    János először lőtt oszt már kérdeznie se kellett

  • bunfi

    őstag

    válasz #54625216 #108 üzenetére

    Legózni? Mármint a komponensek cseréjére és a memória/háttértár bővíthetőségére gondolsz? Egy felületes google kereséssel is ennek az ellenkezőjét találtam: [link] Egyébként az IBM egy amerikai cég, ha jól tudom. Aki kitalálta és defacto szabvánnyá tette a "legózást".

    De hogy mondjak még érdekesebbet: Fairlight CMI, egy digital audio workstation 1979-ből. Azok ott csak nem bővítőkártyák!?

    #109GoldhandRent
    Habár nem túl valószínű a lenti feltevés, alapvetően lényegtelen, mert az NV akkor is alulmaradna a vázolt helyzetben, ha megvenné az ARM-ot, mert továbbra sem rendelkezne az x86-hoz licensszel.

    [ Szerkesztve ]

    János először lőtt oszt már kérdeznie se kellett

  • bunfi

    őstag

    válasz #54625216 #114 üzenetére

    Akkor szóljál légyszi a taiwani/kínai gyártóknak, hogy legyenek kedvesek k*rvagyorsan abbahagyni az alkatrészek gyártásat és forgalmazását, mert annó az IBM nem erre találta ki a dolgot.

    A workstation piacon a RAM árát nem mesterségesen tolják magasra, hanem ott ECC memóriát használnak, nem véletlenül. Az Apple pedig nem piacszétválasztás okán csinálja a háttértár és RAM felárat, hanem mert így tud profitot maximalizálni.

    A moduláris felépítésnek meg ugorjunk neki Occam borotvájával. Vajon azért létezik a moduláris dizájn, mert egy cég ötletét ellopták és saját maga ellen fordították. Vagy azért, mert a moduláris dizájnnal egy komponens meghibásodásakor/elavulásakor elég csak azt a komponenst cserélni és nem kell kidodbni az eszközt (#környezetvédelem)? Attól, hogy egy országban alapvetésnek tűnik valami, mert az emberek egy része dekadens és ostoba, szerintem nem a világ többi, "dzsunka" része a hülye. Lásd. manuális váltó, közegészségügy.

    #113 GoldhandRent
    Főleg ha a szoftverek is arra íródnak és nem x86-ra. Jelenleg pont ez a probléma az ARM szempontjából, hogy a több évtizedes fejlesztőmunka eredményeit nem szándékoznak minimális előnyökért újraírni.

    [ Szerkesztve ]

    János először lőtt oszt már kérdeznie se kellett

  • bunfi

    őstag

    válasz #54625216 #117 üzenetére

    Szarkazmus. Irónia.

    Tisztában vagyok vele, hogy miről beszélsz, de nem fogok még tapsolni is annak, hogy a kedves vásárlók fizessek meg mindent, miközben az említett brand gyártók a szarrágás magasiskolájával spórolnak minden létezőn az alkatrészektől a kínai rabszolgamunkásokig. Arról nem is beszélve, hogy a nekik nem éri meg címszó alatt még hülyét is csinálnak belőlem, mert nekem biztosan arra van szükségem, amit ők kitaláltak.

    Az autós példa rossz, mert nem karambolos autót veszek, hanem újat, csak én építem össze az igényeimnek/pénztárcámnak megfelelő alkatrészekből. Ami az autóval ellentétben még nem is olyan szerszám, idő és szaktudásigényes, mert hetedik osztályos általános iskolások meg tudták csinálni 1 db csavarhúzó segítségével, csak nekem bele kellett tennem némi energiát, hogy szerezzek egy hibás gépet és megmutassam/elmagyarázzal, hogy hogyan működik. Persze tudom a corporate greed szempontjából ez minősített bűncselekmény volt a részemről.

    Egyébként a világ legerősebb gazdasága (ha kérdések nélkül mérvadó metrikának tekintjük a GDP mutatót) éppen kezd önmagába roskadni, mert a fizetőképes kereslethez kellene valami, amiből fizethetnek a vásárlók.

    János először lőtt oszt már kérdeznie se kellett

Új hozzászólás Aktív témák