Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • b.

    félisten

    válasz bunfi #39 üzenetére

    ez egyértelmű, hogy ki kell vizsgálni és olyan feltételekhez kell kötni, ami az ARM nyílt, licenszelhető működését garantálja. Persze ha belegondolunk az Nvidia érdeke is az, ha azt szeretné, hogy a fejlesztéseik mondjuk elterjedjenek olyan piacokon is ( pl mobil ) ahol eddig nem voltak jelen.
    Ez mellett biztos lesznek olyan ARM fejlesztések amik csak nekik kedveznek, pl olyan ARM gyorsítótárak, koherens memória kapcsolatok amik az ő fejlesztéseiket és gyorsítóikat részesítik előnyben, de ezt fogja tenni és teszi AMD és Intel is.
    Azt azért nem szabad elfelejteni, hogy az ARM nem marad meg ebben a formában ez szinte már 100 %, az Nvidia ügylettől függetlenül sem. Qualcomm és a konzorciuma sem éppen a biztos jövőkép a piacnak és softbank még úgy sem. Ha az Angol állam lép bele úgy ők darabokra akarják bontani, ez a B terv és ágazatokban fog tevénkenykedni az ARM leányvállaltokon keresztül.

    Amúgy milyen másik oldal van? Az angolok és Kína mar nyilatkoztak, kifejtették a véleményüket , ezért van a kivizsgálás és az egész.
    Patrick Moorhead a Forbes független szakértője, egy nagyon jó szakember és ő fogalmazta meg a legelőször az aggódalmait a z ügylettel kapcsolatban. Nem véletlenülőt hívták szakértőnek és elég jókat is kérdezett. Nem nevezném az egyik oldalhoz tartozónak, inkább objektívnak.
    Amúgy 2-3 éve mikor Nvidia a gödörben volt a Tőzsdén ő mert e azt kimondani, hogy vásárolni kell mert nagy potenciált lát a zöld részvényekben. 20 x árra ment azóta.

    [ Szerkesztve ]

    "A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

Új hozzászólás Aktív témák