Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Reggie0

    félisten

    válasz #54625216 #104 üzenetére

    Az egesz PC era az osszelegozasbol notte ki magat, pont az apple volt ami kilogott a sorbol, hogy nem volt kompatibilis semmivel es nem adott hozzaferest a hardverhez. Ugyhogy pont forditva van, mint ahogy gondolod.

  • Cassi

    senior tag

    válasz #54625216 #104 üzenetére

    Mindenből az ellenkezője igaz annak, amit írtál. A legtöbb brand géppel ügyesen átverik a vásárlókat, úgy, hogy azok észre sem veszik, B kategóriás, olcsóbb alkatrészeket tesznek bele, és nem teszik lehetővé, hogy azokat tetszőlegesen lecseréljék.

  • bunfi

    őstag

    válasz #54625216 #108 üzenetére

    Legózni? Mármint a komponensek cseréjére és a memória/háttértár bővíthetőségére gondolsz? Egy felületes google kereséssel is ennek az ellenkezőjét találtam: [link] Egyébként az IBM egy amerikai cég, ha jól tudom. Aki kitalálta és defacto szabvánnyá tette a "legózást".

    De hogy mondjak még érdekesebbet: Fairlight CMI, egy digital audio workstation 1979-ből. Azok ott csak nem bővítőkártyák!?

    #109GoldhandRent
    Habár nem túl valószínű a lenti feltevés, alapvetően lényegtelen, mert az NV akkor is alulmaradna a vázolt helyzetben, ha megvenné az ARM-ot, mert továbbra sem rendelkezne az x86-hoz licensszel.

    [ Szerkesztve ]

    János először lőtt oszt már kérdeznie se kellett

  • bunfi

    őstag

    válasz #54625216 #114 üzenetére

    Akkor szóljál légyszi a taiwani/kínai gyártóknak, hogy legyenek kedvesek k*rvagyorsan abbahagyni az alkatrészek gyártásat és forgalmazását, mert annó az IBM nem erre találta ki a dolgot.

    A workstation piacon a RAM árát nem mesterségesen tolják magasra, hanem ott ECC memóriát használnak, nem véletlenül. Az Apple pedig nem piacszétválasztás okán csinálja a háttértár és RAM felárat, hanem mert így tud profitot maximalizálni.

    A moduláris felépítésnek meg ugorjunk neki Occam borotvájával. Vajon azért létezik a moduláris dizájn, mert egy cég ötletét ellopták és saját maga ellen fordították. Vagy azért, mert a moduláris dizájnnal egy komponens meghibásodásakor/elavulásakor elég csak azt a komponenst cserélni és nem kell kidodbni az eszközt (#környezetvédelem)? Attól, hogy egy országban alapvetésnek tűnik valami, mert az emberek egy része dekadens és ostoba, szerintem nem a világ többi, "dzsunka" része a hülye. Lásd. manuális váltó, közegészségügy.

    #113 GoldhandRent
    Főleg ha a szoftverek is arra íródnak és nem x86-ra. Jelenleg pont ez a probléma az ARM szempontjából, hogy a több évtizedes fejlesztőmunka eredményeit nem szándékoznak minimális előnyökért újraírni.

    [ Szerkesztve ]

    János először lőtt oszt már kérdeznie se kellett

  • bunfi

    őstag

    válasz #54625216 #117 üzenetére

    Szarkazmus. Irónia.

    Tisztában vagyok vele, hogy miről beszélsz, de nem fogok még tapsolni is annak, hogy a kedves vásárlók fizessek meg mindent, miközben az említett brand gyártók a szarrágás magasiskolájával spórolnak minden létezőn az alkatrészektől a kínai rabszolgamunkásokig. Arról nem is beszélve, hogy a nekik nem éri meg címszó alatt még hülyét is csinálnak belőlem, mert nekem biztosan arra van szükségem, amit ők kitaláltak.

    Az autós példa rossz, mert nem karambolos autót veszek, hanem újat, csak én építem össze az igényeimnek/pénztárcámnak megfelelő alkatrészekből. Ami az autóval ellentétben még nem is olyan szerszám, idő és szaktudásigényes, mert hetedik osztályos általános iskolások meg tudták csinálni 1 db csavarhúzó segítségével, csak nekem bele kellett tennem némi energiát, hogy szerezzek egy hibás gépet és megmutassam/elmagyarázzal, hogy hogyan működik. Persze tudom a corporate greed szempontjából ez minősített bűncselekmény volt a részemről.

    Egyébként a világ legerősebb gazdasága (ha kérdések nélkül mérvadó metrikának tekintjük a GDP mutatót) éppen kezd önmagába roskadni, mert a fizetőképes kereslethez kellene valami, amiből fizethetnek a vásárlók.

    János először lőtt oszt már kérdeznie se kellett

  • azbest

    félisten

    válasz #54625216 #117 üzenetére

    Ilyen része is lehet a törtnetnek, amit leírtál.

    Viszont üzleti felhasználásnál, üzleti sorozatú gépeknél inkább arról van szó, hogy 3 vagy 5 évig, elérhetőek alkatrészek / komplett ugyanolyan gép. Cégeknél fontos lehet a homogenitás, hogy ne kelljen sokféle különböző géppel foglalkozniuk. Vagy akár valamilyen plecsni is megkövetelheti, hogy csak a cég által bevizsgáltatott készülékek üzemeljenek, nem szabad másra cserélni.

    IBM-ék nem sejtették, hogy ennyire elterjedt lesz a számítógép. Viszont a pécé pont azért is lett elterjedt a korábbi gyártóspecifikus gépekkel szemben, mert szabadon másolható volt. Így rengeteg gyártó kezdte gyártani az alkatrészeket, klónokat.

    Szervereknél is az adja az új gépek drágaságát, hogy benne van több évnyi support és hogy fenntartanak alkatrész raktárat 5 évig. Viszont használt, gyártói élettartamon túli készülékek és alkatrszek meg sokszor sokkal olcsóbbak, mint a használt pécé és laptop gépeik. Azért mert, komoly helyre / éles környezetre nem veszik meg őket használtan, support nélkül. Viszont például fejlesztői környezeteknél simán töredékébe kerülnek a használt, gari időn túli szerverek és alkatrészek. Manapság is fut még sok reg/ecc ddr3 ramos második - harmadik generációs core2 magokra épülő szerver. S eléggé diszkont áron kapni alkatrészeket, ramot bele. Cserében persze, ha lerohad valami, akkor így járás.

    Meg persze az otthpni felhasználók számára nem opciók általában a szerverek, mert hangosak, sokat fogyasztanak, nagyok. Kínálat van, de a kereslet eléggé rétegigény.

    Szerintem egyébként nyugaton is megvan bőven a piaca az alkatrészből épített számítógépeknek. Ők elsősorban a piaca a sokféle külön kapható alkatrészeknek is. Viszont abban teljesen igazad van, hogy vastagabb pénztárcával azok nincsenek diy gépre kénnyszerülve, akik nem akarnak érteni a számítógépekhez, hanem csak használni akarják.

    És ugye az is benne van, hogy akinek drágább az ideje, vagy éppen nincs semmi szabadideje, azok nem akarnak barkácsolással foglalkozni. Keleten még mindig sokan képesek rengeteg időt elcseszni filléres spórolásokra, csak mert olcsó az idejük. Máshol meg megéri dolgozni és pénzt keresni helyette és szakembert / kész terméket megfizetni.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák