Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #16820480

    törölt tag

    válasz Cifu #84 üzenetére

    Ezért nem kell androidos autót és tévét venni. Amúgy meg szerencsére ezek többsége azért inkább offline fut (főleg az autók), az Android TV-nek meg azért vannak szabályai, kb ilyen Android One szinten le van korlátozva, nem nagyon skinezhető és átírható.
    A 4 éves OPO-ban egy mai szemmel nézve nagyon melegedős és energiazabáló SoC fut, és hiába lenne elég a tárhely és RAM, de a SoC miatt én inkább használnék egy mai középkategóriás telefont, mint azt.

    Tudom, hogy sokan nagyon a frissítések ellen vannak, de ezek az új funkciók mellett egy csomó dolgot hoznak még, többek között biztonsági javításokat és egyebeket. Mivel egyre több ember tárolja a fél életét a telefonon, így szerintem nagyon nem mindegy, hogy 150 működő rootkit/sebezhetőség van rá, vagy csak néhány, amik még nem terjedtek el annyira.
    Egyszerűen arról van szó, hogy az embereket ez nem érdekli annyira, nem foglalkoznak vele, nem került be a köztudatba az IT biztonság. Ha bekerült volna, akkor senki nem vennek telefont az olyan gyártóktól, mint az LG vagy HTC, akik szarnak erre és fél éves-éves csúszásban vannak a security levellel is.

  • #16820480

    törölt tag

    válasz Cifu #89 üzenetére

    Én inkább se gyári szoftvert, se Android Autot nem használok :N Egyszerűen nincs mire, nem látom nagyon létjogosultságát addig, amíg az autó az offline leginkább, vagy nem köthető hozzá eSIM, ami az alap előfizetésemhez kapcoslódik és azzal szinkronban van. De még akkor is, ez az egész nekem ilyen niche dolog, mint az Android Wear: próbálják tolni, de kb senkinek nem kell igazából.

    Nekem az a bajom az OPO-val, hogy egyrészt vaskos, nehéz, kicsi az akksija, és egy 28nm-es kazán dolgozik benne. Már akkoriban sem számított jónak melegedés/fogyasztás szempontjából, manapság meg pláne nem, amikor már 10 és lassan 7nm kerül a középkategóriába is.
    Mondjuk amúgy sem volt az elmúlt közel húsz év alatt, amióta mobilokat használok olyan, hogy egy telefon egy évnél tovább volt meg. Talán kétszer volt ilyen: Pana X700 és Moto E2.

    Az meg őszintén nem érdekel, hogy "egyes gyártók" nem képesek frissíteni, mert erre a logikus válasz az lenne, hogy nem vesszük a termékeiket, fulladjanak bele a saját szemetükbe (a gyakorlati helyzet sajnos nem ilyen, lásd korábbi megjegyzésem, hogy az emberek tesznek az IT biztonságra). Amíg van a piacon olyan cég, aki normálisan áll hozzá (Google, OP, Nokia, Sony), addig van jobb választás, és ezt érdemes reklámozni az emberek felé is, hátha megragad valami egy idő után.
    A rolling módszer jobb lenne valóban, de jelenleg ez van csak, hogy olyan gyártót kell választani, aki nem rolling mellett is képes lépést tartani.

    justmemory: Egy része most is ilyen a droidnak, mivel az évek alatt a Google elég sok dolgot kiszervezett a Play Store alá, és ezek inkrementálisan frissülnek (naptár, GPS, böngésző, stb). De a rendszer jeletős része az proprietary kód, amit a gyártók adnak hozzá (driverek például), és ezeket nem lehet csak úgy görgetni, illetve ez a gyártó feladata lenne, ők meg nem akarják, hiszen ezért pénz nem kapnak a userektől, de plusz mérnökórát igényel, nem is keveset.

    [ Szerkesztve ]

  • #16820480

    törölt tag

    válasz Cifu #103 üzenetére

    Az Android TV még amúgy egész jó, nekem Shield-en van, és azon a hardveren imádom (bár nincs rá túl sok app sajna). A tévén inkább webOS fut, bár nem túl gyors, de nem is használom az okos funkciókat.

    Persze, működik, sőt, olyanokat is lehet látni, akik 4-5 éves alsó kategóriás telefonnal tolják mai napig, de nem mondhatnám, hogy ideális :) 3T-ben amit láttam, hogy a képernyője nem valami jó, illetve ennyi idősen már az üzemidő is eléggé halovány kezd lenni. Meg a 821 megint nem egy túl jó SoC, kb a 820 magasabb órajelen, ami ugye megint plusz melegedés. Én inkább az ellen vagyok, hogy a telefon a zsebemben pihen, és érzem, hogy melegszik, na ilyenre semmi szükségem (pl. OPO, Moto Play X, LG G6...) :N

Új hozzászólás Aktív témák