Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #16820480

    törölt tag

    válasz Cifu #89 üzenetére

    Én inkább se gyári szoftvert, se Android Autot nem használok :N Egyszerűen nincs mire, nem látom nagyon létjogosultságát addig, amíg az autó az offline leginkább, vagy nem köthető hozzá eSIM, ami az alap előfizetésemhez kapcoslódik és azzal szinkronban van. De még akkor is, ez az egész nekem ilyen niche dolog, mint az Android Wear: próbálják tolni, de kb senkinek nem kell igazából.

    Nekem az a bajom az OPO-val, hogy egyrészt vaskos, nehéz, kicsi az akksija, és egy 28nm-es kazán dolgozik benne. Már akkoriban sem számított jónak melegedés/fogyasztás szempontjából, manapság meg pláne nem, amikor már 10 és lassan 7nm kerül a középkategóriába is.
    Mondjuk amúgy sem volt az elmúlt közel húsz év alatt, amióta mobilokat használok olyan, hogy egy telefon egy évnél tovább volt meg. Talán kétszer volt ilyen: Pana X700 és Moto E2.

    Az meg őszintén nem érdekel, hogy "egyes gyártók" nem képesek frissíteni, mert erre a logikus válasz az lenne, hogy nem vesszük a termékeiket, fulladjanak bele a saját szemetükbe (a gyakorlati helyzet sajnos nem ilyen, lásd korábbi megjegyzésem, hogy az emberek tesznek az IT biztonságra). Amíg van a piacon olyan cég, aki normálisan áll hozzá (Google, OP, Nokia, Sony), addig van jobb választás, és ezt érdemes reklámozni az emberek felé is, hátha megragad valami egy idő után.
    A rolling módszer jobb lenne valóban, de jelenleg ez van csak, hogy olyan gyártót kell választani, aki nem rolling mellett is képes lépést tartani.

    justmemory: Egy része most is ilyen a droidnak, mivel az évek alatt a Google elég sok dolgot kiszervezett a Play Store alá, és ezek inkrementálisan frissülnek (naptár, GPS, böngésző, stb). De a rendszer jeletős része az proprietary kód, amit a gyártók adnak hozzá (driverek például), és ezeket nem lehet csak úgy görgetni, illetve ez a gyártó feladata lenne, ők meg nem akarják, hiszen ezért pénz nem kapnak a userektől, de plusz mérnökórát igényel, nem is keveset.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák