Hirdetés

Hirdetés

  • Edifier R1600T III 2.0 Aktív hangfal

    lo Tegnap érkezz meg az új hangfal rendszer. Egyrészt azért esett rá a vásárlás, mert ajánlott, másrészt van hozzá...

  • Érkezik a Redmi Watch 5 Lite

    ma Szeptember 25-én Indiában lesz az aktivitáskövető premierje, és lehet, hogy marad is azon a piacon.

Új hozzászólás Aktív témák

  • csab2

    veterán

    válasz fejedlm #224 üzenetére

    Nem kötözködni akarok, de ha nem a gyártótól van, akkor kitől? Jó-jó értem, hogy arra gondoltál, hogy nem közvetlenül a gyártótól. De ez mindennel így van. Nagyker-viszonteladó-vevő. Gondolom pl. MediaMarkt is a nagykerből vesz, nem közvetlenül a gyártótól, vagy nem?
    Oké, azt értem, hogy pl. te is legálisan árulod az Arenát. DE! Szerintem jogosan feltételeztem - a hivatalos bejelentések miatt - hogy április 30. előtt nem lehet nálunk legálisan kapni, csak külföldről behozottakat. Én azt feltételeztem - ahogy erre az egyik fórumozó is célzott - hogy a gyártó ilyen esetekben megtiltja a készülékek forgalmazását a kérdéses időpont előtt. Tehát jelen példánál maradva, az LG kikötné, hogy pl. a nagykerek csak április 30-án kezdhetik árulni az Arenát akkor is, ha előtte természetesen már kaptak szállítmányt. Így lenne logikus, ha már hivatalos forgalmazásról beszélnek. Vagy akkor meg ne tegyenek ilyen bejelentéseket! Ha meg csak arra gondoltak, hogy 30-án a T-mobile-nál fog megjelenni és a saját márkaboltjukban, akkor meg oda kellet volna tenni egy megjegyzést, hogy "de más üzletekben már beszerezhető", vagy valami hasonló.
    Szóval ezzel az a gond, hogy ha megjelennek ilyen sajtóhírek, hogy ekkor meg ekkor kezdik meg egy telefon hivatalos forgalmazását, akkor - jóhiszeműen - az ember azt feltételezi, hogy a máshol már kapható telefonok nem legálisak (értsd: külföldi szürke importból származnak)
    Az Iphone-os példád viszont azért nem jó - és szerintem pont ellentmondásban is van azzal, amit közölni akartál - mert az almát valóban csak a T-mobilenál lehet nálunk legálisan megvásárolni. Az összes többi szürke import. Ezt ugye az Apple sajátos üzletpolitikájának köszönhetjük.
    Szóval nem akartalak megsérteni, és szerintem logikus amit leírtam.
    Üdv!

    Asus Vivobook 14 X413EA, iPhone 13 mini, LG 50LF652V, PS4 slim

Új hozzászólás Aktív témák