Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • csaba1203

    addikt

    válasz Stauffenberg #39940 üzenetére

    Az árazással egyetértek és tényleg csak akkor szabad megvenni ha bezuhan az ára.
    Lg telefon révén ez gyorsan bekövetkezik de még így is jobb vétel,mint egy új középkategóriás,amiből kispóroltak dolgokat.

  • Laca0

    addikt

    válasz Stauffenberg #39940 üzenetére

    A megkezdett eszmecserét nem kívánom tovább folytatni, mivel itt már izlés, elvárás, berögződéses vélemény is megjelent. Ebben sohasem lesz egyezség, különbözőek vagyunk. Bár abban teljesen igazad van, hogy 200e ft feletti összeget nem ér meg. De egyik telefon sem! Én már csak akkor szoktam venni, ha 120e alá esik az új ára.

    Végezetül egy kis szösszenet még a kamera témához:
    A fotózás lelke az optika és a képi információkat rögzítő média minősége (a művészi oldalt, megvilágítást most nem ide sorolom). Ez régen a film minősége (helyes megválasztása) volt, ma a képérzékelő szenzor.
    Hiába "nagy a megapixel szám", ha gyenge az optika. Hiába jó az optika, ha a szenzor nem megfelelő minőségű, méretű, felbontású. Hozzá jön továbbá a képfeldolgozó processzor, szoftver minősége, működése. Ezek megfelelő összhangjától lesz jó egy digitális fotó.
    Kb. 10 évig használtam a 4MP-es Olympus 765UZ gépemet. Már régen megjelentek a 12-16MP-es fényképezők, de az elkészült képek sokkal gyengébb minőségűek voltak, mint a 4MP-es Oly képei. Sok volt a zaj, nem jók a színek, a dinamika, gyenge a részletesség, stb.
    Akkoriban jelent meg pl a Fuji-nál ha jól emlékszem a "SuperCCD" is. Nagy felbontást írt az adatlap, de később derült ki, hogy csak 3MP-es volt a CCD és hardveresen végeztek interpolációt. Nagy botrány lett.
    Szóval én csak a végeredménynek hiszek, sohasem a "szép számoknak".

    [ Szerkesztve ]

    Xiaomi 11 Lite 5G NE Dual 8/128 | Redmi Note 8 4/64 | MikroTik hAP AC2 | Sony KD-55XH8096 | LG 47LM620S | Denon AVR-1612 | Eltax Experience 5.0 | Egreat R6S

Új hozzászólás Aktív témák