Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Ulkesh

    őstag

    válasz dezz #29 üzenetére

    "Már megbocsáss, de ez egy ökörség. A legjobb LCD-k is kűszködnek bizonyos hiányosságokkal, az (AM)OLED megoldást kínál ezekre a problémákra."

    Megoldást kínál a kontrasztos képre a bevilágításra és bizonyos esetekben a fogyasztásra, cserébe kisebb a színtér az élettartam és fényerő.

    Nos, ha monitorról van szó, akkor legalábbis nekem a színhelyesség fontosabb, mobil eszköznél meg a fényerő, mivel elvileg egy ilyen eszközt nem csak zárt térben használunk, hanem utcán, napsütésben is.

    "Az meg, hogy LED-es vagy CCLF-es az adott LCD megvilágítása, önmagában nem sokat számít, főleg ha edgelit típusú, ami még a korábbiaknál erősebb bevilágítási gondokat is okoz."

    Láttam már 24"-os LED-es monitort és használok LED-es notebook-ot is, de egyiknél sincs olyan zavaró bevilágítás, mint ami a hagyományos csöves (CCLF) megvilágításra jellemző.

    -----

    Mint írtam, szerintem is az AMOLED lesz a jövő, de még sokat kell fejlődnie, egyelőre csak a marketing az ami eladja.

    "a mobil hardverek mióta is rendelkeznek olyan erőforrással, hogy egyáltalán szóba jöhessen a Flash?" moonman

Új hozzászólás Aktív témák