Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • dezz

    nagyúr

    válasz roti86 #414 üzenetére

    A (jelen) topik elejét nem olvastad? Már itt felmerült a dolog és később is szóba került: #159, #170, #178. Mint olvashatod, a hdtvtest.uk szerint nem valós 100Hz-es. Bloodray szerint csak azért mondják, mert a tesztkészülék FW-jében le volt tiltva a Trumotion. Ennek ellentmond a szöveg (bekapcsolva csak a mozifilmek lettek "szappanoperásak" [24p->48p, 25p->50p], de a normál tévéadás nem lett folyamatosabb [maradt 50p, deinterlacing után]). Azon feltételezés/érvelés sem áll meg, miszerint "van benne Tru motion, azaz valós 100Hz-es." Ezek után számomra nem bizonyított a 100Hz, saját szememmel viszont még nem láttam...

    Egyébként ha amúgy jóféle deinterlacing van a tévében, nem tartom életbevágónak egy LCD-nél (50Hz-en sem villog) a 100Hz-et. (Így önmagában - BFI-vel együtt viszont már "kell" kategória a számomra.) A passzív 3D pedig szerintem komoly előny a Samsugokkal szemben.

    (#415) kmarci25: Mind a kettőről.

    Szerintem a Samsung tévékben is csak egy van (legalábbis az egyes típusokból [*]). Talán nem véletlenül van olyan félreérthetően megfogalmazva ott az a szöveg... Azt mondjuk megtehette volna az LG, hogy miközben az egyikféle tunerről (pl. DVB-C) felvesz, másik tunerről (pl. DVB-T) engedi nézni a műsort, vagy legalább valamelyik külső bemenetről (HDMI, stb.).

    * Az is lehet, hogy sehol sincs még csak külön DVB-C és DVB-T tuner sem, hanem ugyanazt hangolják át, üzemmódtól függően.

    A felvevős vevőegységekben 2 tuner van (két DVB-T és/vagy két DVB-C).

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák