Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Monsterr

    csendes tag

    válasz TibAlamo #8044 üzenetére

    Szia,

    Én a digitizert nem ajánlom, szerintem ez az alkatrész semmire sem jó. Nekem van egy, nem használtam végül, ha gondolod 2000 Ft ért odaadom. De mint mondtam, ez csak az érintőpanel, az eredeti kijelzőn van egy belső fekete réteg is, ezen nincs. Csak ezt lecserélni horror, én megpróbáltam, meg is sérült sajnos az lcd, bár nem mintha érdekelne, mivel ez így teljesen felesleges mutatvány volt. Persze ha meg akarsz próbálkozni vele, akkor hajrá, nem egy nagy befektetés egy próbáért, az tény. Írj PM et ha érdekel az érintőpanel.

  • Monsterr

    csendes tag

    Sziasztok,

    Nagyon sokat olvasgattam ezt a fórumot, de feladom a keresgélést és fel kell tennem a kérdésem:)
    Van itt olyan, akinek teljesen tökéletesen működik ez a teló? Minden funkcióra gondolok. És ha igen, milyen rom-mal?
    Nekem a gyári van, de új kora óta tele van hülye hibákkal... Pl a fényérzékelő iszonyat lassú, néha nem is vesz vissza a fényerőből sötétben, ami ennél a kijelzőnél valljuk be elég gyilkos. Ezen felül a gyári óra widget van hogy nem töltődik be. Illetve csak úgy bezárul és két feloldás közt már csak egy üzenet van a helyén, hogy nem sikerült a modult betölteni. A múltkor teljesen ok nélkül elkezdett a kijelző össze-vissza villogni, kicsit féltem is, hogy itt a vége, de egy újraindítás azt megoldotta. Van hogy a zárolóképernyőről akarok megnyitni valamit direktbe (értesítésen keresztül) és nem történik semmi, csak felold a kijelző.
    Esetleg a nemrég linkelt új CM et ha valaki kipróbálta, írhatna róla tapasztalatot :R

  • Monsterr

    csendes tag

    válasz berek21 #8055 üzenetére

    Szia,
    Neked a gyári rom fut vagy az említett CM13? Nekem alapból semmi bajom a gyárival és ha egy egyszerű teljes szoftverfrissítés megoldja a gondokat, inkább azt eszközölném.

  • Monsterr

    csendes tag

    válasz berek21 #8058 üzenetére

    Én valami olyasmire gondoltam, hogy újra rátölteni a gyári romot a telóra, hátha a sima visszaállítás nem oldja meg. Persze első körben lehet az lesz. Nem vészesek a hibák, csak ennél a telónál azért nemá' :)

  • Monsterr

    csendes tag

    A BT nekem is vacakol néha az elmentett eszközökkel, bár ott ha belépek külön a menübe és rákattintok az adott eszközre csatlakozik egyből. Igaz néha le is csatlakozik kérdés nélkül. És ha már panaszkodunk, nekem a kamera sem az igazi, közeli képeknél nem igazán tud fókuszálni, és nem a fizikai határok miatt (gondolom én). Automatikusan elkezd fókuszt állítani és átsuhan a jó fókuszpont fölött aztán homály marad a kép. és akárhányszor nyomok rá a képernyőre, egy bizonyos távolságon belül nem akar fókuszálni. És nem 1-2 cm es makrót szeretnék, hanem még 10cm ről sem működik.
    Nem értem egyébként, hogy a lenovo miért nem foglalkozott ennek a telónak a szoftveres részével tovább egy kicsit még... Mivel nincs más igazi prémium telefonja egyenlőre. Ha csak a vibe X3 nem számít annak... Vagy túlságosan ráfeküdtek volna a ZUK ra.. ?

  • Monsterr

    csendes tag

    válasz ShangAlRahim #8063 üzenetére

    Bár nem vagyok túl szakavatott, de szerintem fődarabot már nem fognak cserélni, ha pl az alaplapra gondolsz.
    Nekem már a kijelzőnél is húzták a szájukat, igaz én nem bánnám ha a vételárát most felhasználhatnám újra

  • Monsterr

    csendes tag

    válasz arnd #8067 üzenetére

    Ha garis akkor ne bánd, bármennyire is jó ez telefon (leginkább azért mert nagyon egyedi és a kialakítása szerintem páratlan) azért vannak sokkal jobbak, kijelző terén pedig ha nem is jobbak, de hasonlóan jók. Ha ez megnyugtat (bár kétlem) eleinte nekem is ezer évig frissített (főleg hogy én az utolsó szériából vettem meg az utolsó darabok egyikét, tehát első bekapcsolásra kellett végigvárni ezer frissítést). Ezen felül utána nekem is volt hogy a frissítések közt megakadt a boot a Lenovo logonál, de erről leszokott (vagy mi) és mostanában csak van, hogy ottmarad kicsit pihenni, de aztán átlibben a holtponton.

  • Monsterr

    csendes tag

    Sziasztok,

    Találkozott már ennél a telónál valaki memóriahibával? Illetve nem tudom, hogy az andorid hibája-e, de pl böngészsénél (UC browser), és webshop applikációk görgetése közben egy idő után nekem egyszer csak kilép a teló a kezdőképernyőre.
    Pl van olyan weblap, aminek már a betöltése közben kilép a kezdőképernyőre. Ennél az oldalánál pl semmi sem segít a betöltéshez, futó alkalmazások törlése stb, az UC akkor is összeomlik. A webshopoknál néha tovább lehet görgetni egy listát, de nem igen változik a teljesítmény, elég hamar eldobja az appot a telefon. Ez lehet hardveres hiba?
    Ezen felül egy ideje kb minden hívás (érkező/kimenő) után is feldob egy hibaüzenetet: A Partnerkezelő sajnos leállt. Csináltam gyári visszaállítást recovery menüből is, de mindegyik hiba tartósan fennáll.
    Köszi előre is, ha valaki hozzá tud ehhez szólni :)

  • Monsterr

    csendes tag

    válasz WOT-H-A-C #8591 üzenetére

    Gondoltam rá, hogy az UC a vacak, de az applikációk (AliExpress, emag) problémái is biztos, hogy a memóriakezelésre vezethetők vissza. De megpróbálok egy tiszta telepítést, és meglátjuk mi lesz. Köszi a tippet

  • Monsterr

    csendes tag

    Hali,

    Néha bele-bele olvasok ebbe a fórumba és azért kiegészíteném a saját tapasztalataimmal, hátha valakinek egyszer még jól jöhet, bár ahogy nézem, ezek a telefonok nem fognak sokáig mozogni használtként, ha pont meghal mindegyik, még mielőtt eladnák :))
    A lényeg, hogy szerintem a mérete nagyon jó, de azért jár némi kompromisszummal. Amik igazán széppé teszik, pl élek, sarkok, tok nélkül tönkre teszik a nadrágokat (tudom, vegyen az ember tokot, de nekem ez olyan mint az üléshuzat a kocsiba, inkább ne...). Volt hozzá gyári ablakos tokom, ami csak jól összekarcolta a hátlapot a teló és a tok közé szorult porszemekkel... Ja és azzal a tokkal csak még gyilkosabb volt zsebre tenni.
    Ezen felül a kijelző ha csak hajszálnyit is megreped, használhatatlan lesz a telefon (Nekem már 3x 3 féle képpen tört el a kijelző, szóval elég megalapozott az állításom). Ez azért elég bosszantó, főleg amikor az ember látja a ripityára tört Mate8 akat meg samukat simán üzemelni. Igen, itt érthető, hogy ne törtük össze, de ha valami gebasz van ahol tényleg segítséget kéne róla hívni (pl baleset) és megsérül a teló, akkor ennek a lehetőségnek lőttek.
    Akkor szoftveresen nekem új kora óta nem a legtutibb, eléggé akadozik az alkalmazásváltásoknál. Ezen úgy tudtam segíteni, hogy a háttérben automatikusan elinduló programokat kilőttem. Így most egész használható, de még mindig van olyan gondom, hogy applikációk (gondolom én) annyira fel tudják zabálni a memóriát, hogy a teló kilép belőlük. Azért ez egy webshopnál, 5 perces masszív görgetgetés után elég idegesítő. Jó akkor itt jön a tegyünk rá modot, de ne már. Jó móka, nekem is van régi samum CM moddal, tök jó, de ez a teló garis és 2 évet kihúzni ezekkel a hibákkal nem annyira kellemes.
    Egy ideje most pedig az van, hogy ha hívnak és felveszem, néha felkapcsolja a vakut... Ki tudom kapcsolni hívás közben, nincs gond, de azért vicces, főleg este.
    Azért kezdtem a rosszakkal, mert szinte csak jót ír róla mindenki :) Na de, hogy én is írjak valami jót, a kamerája nagyon jó, az éjszakai HDR szinte pazar, el sem hiszem, hogy ezt egy ilyen idős telefon ilyen minőségben tudja.
    Az akkuidő tényleg jó, masszív használat mellett is 50% körül van estére (ebben nincs játék, nem is szokott lenni), de azért ez elvárható a négyezres aksitól.
    És amiben egyetértek, hogy ez egy tényleg egyedi teló, egy pazar kijelzővel és igen, folytathatták volna ezt a sorozatot más procikkal, több szoftveres javítással, ezzel a kijelzővel, biztos, hogy úgy már komoly szerepet tudna betölteni a mai piacon. Főleg ha még hozzácsapják a Vibe X3 hangrendszerét... mmm..
    Biztos jó ok van rá, hogy tesznek az egészre.
    Remélem nem rondítottam bele semmibe ezzel az írással, további gondmentes használatot mindenkinek.

Új hozzászólás Aktív témák