Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Cocane

    csendes tag

    Kedves Fórumtársak! Az alábbi problémával kapcsolatban szeretnék érdeklődni. Ez ideig alapvetően meg voltam elégedve Z2 Pro készülékkel és főként az üzemidejével. Kb. egy hete frissítettem a legújabb verzióra, nem rootoltam és egyéb módon sem birizgáltam bele (legalább is szándékosan). Az utóbbi két hétben nem telepítettem új programot, csak frissítések történtek. Néhány napja (legalább is ekkor vettem észre) elkezdett nagyon merülni az akkumulátor üresjáratban. Egyelőre SIM kártyák körüli gondot tudok feltételezni, mert éjszakára repülő módra kapcsolva alig fogy az energia, továbbá úgy tűnik, hogy a normál használat (videózás, netezés stb. ) sem meríti jobban a készüléket, mint eddig. Most 8 perc használat (kizárólag telefonálás) és 17 óra 39 perc készenlét után 77 %-on áll az akku az utolsó teljes feltöltés óta, ebből kb. 8 óra volt az éjszaka, ami alatt 1-2 %-ot merült. Tehát olyan 22 %-ot merült, nagyjából 9,5 óra alatt (2,3 %/óra). Olvastam több helyen, hogy a régebbi SIM kártya tudja meríteni a készüléket, de az enyémek (1 db internet, 1 db telefon) újak, valamikor tavasszal lettek csináltatva. Szóval kissé tanácstalan vagyok, mi üthetett be ilyen hirtelen. A SIM-eket lehetne cseréltetni némi pénzért (talán 5.000/db). Amikor nemrég csináltattam ingyenes volt, de mintha csak 5 évente adnának ingyen másikat a T-sek. Esetleg ki tudnám próbálni, hogy kiveszem egy ideig az internetes SIM-et, úgy hogyan fogyogat az energia. A másik, amire gondolok, hogy pénteken nagyon lemerítettem a készüléket (2 %-on volt, amikor töltőre dugtam), de ez különleges helyzet volt, általában nem megyek 30 % alá. Azt olvastam, a teljes lemerítés nagyon nem használ a litiumos akkumulátornak. Érdeklődni szeretnék, más találkozott-e esetleg ilyen jelenséggel és mi volt a megoldás? Esetleg létezik-e olyan app, ami fel tudja mérni az akkumulátor állapotot, talán figyelni tudja az energiafogyasztást stb.? Esetleg vannak-e a háttérben működő energia zabálló appok (a facebook és twitter alkalmazásokat már leszedtem, bár ezeket egyébként sem használtam), esetleg vírusok? Minden hozzászólást előre is hálásan köszönök!

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák