Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Cocane

    csendes tag

    Kedves Z2 Pro tulajok! Az iránt szeretnék érdeklődni, hogy a tapasztalatotok szerint a készüléknek milyenek a videós képességei? Sok tesztet olvastam, amik eléggé szélsőségesen ítélik meg a teló ilyen irányú tulajdonságait. Az egyikben agyon dícsérik, a másikban éppen hogy lehúzzák. Olvasható néhány vélemény, amely gyengeségekre mutat rá, sőt látható a neten néhány elkeserítő példa, ami persze következhet a készítő hozzánemértéséből is. Komolyan gondolkodom ezen a készüléken, de a kamera teljesítménye a számomra egyik kiemelkedően fontos körülmény, így a Samsung S5 után nem szeretnék erőteljesen visszalépni. A segítséget előre is köszönöm!

  • Cocane

    csendes tag

    Nagyon köszönöm a hozzászólásokat valmint a példavidókat, amelyek arról győznek meg, hogy jó készülék irányában tájékozódóm. Talán jogos a felvetés, hogy aki fényképezni akar, az vegyen rá céleszközt. Szerintem viszont az egy újabb kütyü, ami pénzbe kerül (jobb minőség itt is többe fáj), továbbá külön kell cipelni (általában minél jobb minőség annál nagyobb és nehezebb). A telefonját az ember ritkán hagyja otthon, az mindig kéznél van. Kedves nejem a fényképezőgépét rendszeresen a dobozában felejti, legalább nem porosodik. Ha fotós helyzet van, akkor a telót csak elő kell rántani és lőni (még tölteni sem kell :) ). Persze nem mindegy milyen a minőség, de nyilván nem várok DSLR közeli eredményt. A jelenlegi telóm (Samu S5) fotós és videós képességeivel – ideális fényviszonyok között – nagyon meg vagyok elégedve (máskor meg minek fotózni, nem de ... :D ). Az S5 és a Z2 Pro Isocell-es rokonságáról már hallottam, de neten keringő egyes videós produktumok elbizonytalanítottak. Ugyanakkor az S5 beszerzése óta (előtte az első S-t használtam évekig) erősödik bennem az érzés, hogy egy megfelelő méretű telefon simán ki tud váltani (az én felhasználói szokásaimat figyelembe véve) egy tabletet. Az én tabom - bár jó kis cucc - egyre inkább elfekvő készletként funkcionál. Korábban sokat használtam, de mostanában már nem is nagyon veszem elő. Én a 6”-os nagyságot telefonként (biztos fura, de nálam ez a legkevésbé használt funkció) el tudom fogadni, még hordozható (mindig nálam lehet), viszont már tartalomfogyasztásra is alkalmas, így meg is szabadulhatnék egy felesleges készüléktől. Lenne fotómasina, telefon és tablet egyben. A Dual SIM a folyamatos netes kiszolgálást tenné lehetővé. Természetesen kompromisszumot kell kötni, ami nálam az SD-s bővíthetőség hiánya miatt már is fájó, de nem katasztrofális. A MM-ban próbáltam ma szemügyre venni a"kicsikét", de valami kifáraszthatta a mintapéldányt, mert nem volt nekem hajlandó életre kelni, így csak a külsejével tudtam kicsit ismerkedni. Eddig bejövős!

    [ Szerkesztve ]

  • Cocane

    csendes tag

    válasz stilo18 #2227 üzenetére

    Kedves Fórum (és immár tulajdonos) társak! Tegnapelőtt sikerült nekem is bekerülnöm a klubba. A pécsi MM-ból elhoztam az utolsó origi csomagolású akciós példányt. A tartósabb üzempróba most következi, ezért még nincsnenek komolyabb tapasztalataim. Eddig nagyon bejövős az eszköz, bízom abban, hogy az érzés csak fokozódni fog! Kb két hónapig használtam Samsung S5-t előtte, elsősorban a sokak által "megénekelt" kamera téma izgat, mert a többi részlettel szerintem nem lesz gond. Viszont érdekelne az ún. "dupla kopp"-os dolog, amire eddig nem leltem megoldást. Azonnal frissítettem a lollipoppra, valamint feltettem a többek által ajánlott Nova Launcher Prime-ot is. A képernyő kikapcsolására megtaláltam a megoldást a Lockscreen alkalmazással, ami eddig tökéletesen működik. Sokkal jobb lenne inkább a felébresztést dupla koppal megoldan, esetleg mind a kettőt, ha nem vagyok nagyon telhetetlen ...

    Stilo 18 kolléga üzenete alapján feltételezem, hogy vannak erre is megoldások a LP alatt, ezért kérdezni szeretném, hogyan lehetne a telefon felébresztését dupla koppal megcsinálni? Sajnos nem vagyok egy android guru, sőt még gurucska sem! Telepíteni tudok alkalmazásokat, meg beállítgatni ezt-azt ha ponotsan leírják mit és hol! A választ előre is köszönöm! Kellemes napot kívánok mindenkinek!

  • Cocane

    csendes tag

    válasz hard74 #2357 üzenetére

    Köszönöm a gyors választ! Kérdezném, hogy a tapasztalatod szerint a Gravity Screen "mennyit harap ki az aksiból."?

  • Cocane

    csendes tag

    válasz Neil Watts #2154 üzenetére

    Kedves Core2! Nekem is tetszik ez a tok! Érdeklődni szeretnék, hogy megkaptad-e már, honnan rendelted és - ha már meg van - mik a tapasztalataid vele? Előre is köszönöm!

    [ Szerkesztve ]

  • Cocane

    csendes tag

    Kedves Fórumtársak! Szeretném a véleményeteket kérni arról, milyen beállításokkal lehet a telefon kijelzőjének rekorder fényerejét előhívni. Tegnap fényképezgettem tűző napsütésben és bizony akadtak gondjaim a célzással. Természetesen a fényerőt feltoltam a maximumra, próbáltam automatikus módban, több féle beállítással (Megjelenítés-Színegyensúly megjelenítése), de nem sikerült kellemesebb eredményt elérnem. A telón a legfrissebb rendszer van, a kijelzőn pedig a mellékelt gyári védőfólia (már ha ez számít). Bízom a tapasztaltabb tulajdonostársak ez irányú meglátásaiban!

  • Cocane

    csendes tag

    Kedves Fórumtársak! A következő kérdést szeretném feltenni. Nem boldogulok a telefon USB driverével. Az történt, hogy a készüléken beállítottam az MTP Médiaeszköz módot, valamint az USB hibakeresést. Ezt követően a telót rádugtam a számítógépre (Win 7), ahol megjelent egy új meghajtó, ahonnan telepítettem a LenovoUsbDriver_autorun_1.0.13 fájlt. Azt gondoltam ez lesz a meghajtóprogram. A gép egyébként eddig is felismerte a telefont, a Windows Intézőből ez ideig is tudtam másolgatni stb. A Total Commander-en viszont eddig nem jelent meg semmi. Ha most összedugom a telót a géppel, megjelenik két új meghajtó. Az egyik "lenovo suite" elnevezésű CD meghajtó, valamint egy új "Cserélhető lemez" meghajtó. Az előbbi használható gond nélkül, míg a cserélhető lemezes "Nincs ilyen meghajtó" szöveget ír ki, ha megpróbálok rámenni. A Windows "Eszközök és nyomtatók" funkciójában a telefon "MTP" néven jelenik meg, a Cserélhető lemez" meghajtó pedig szürke, tehát itt is látszik, de nem használható. A Windows Intézőből viszont a telefon tárhelye változatlanul kezelhető, mint eddig. Az lenne kérdésem, hogyan lehetne a PC és a Telefon összedugását követően megjelenő új "Cserélhető lemez" meghajtóról a telefon belső tárhelyét úgy használni, mint egy pendrive-ot. Ha valaki esetleg hasonló problémát észlelt és sikerült megoldania, annak nagyon megköszönném a segítséget!

    [ Szerkesztve ]

  • Cocane

    csendes tag

    Kedves Fórumtársak! Az alábbi problémával kapcsolatban szeretnék érdeklődni. Ez ideig alapvetően meg voltam elégedve Z2 Pro készülékkel és főként az üzemidejével. Kb. egy hete frissítettem a legújabb verzióra, nem rootoltam és egyéb módon sem birizgáltam bele (legalább is szándékosan). Az utóbbi két hétben nem telepítettem új programot, csak frissítések történtek. Néhány napja (legalább is ekkor vettem észre) elkezdett nagyon merülni az akkumulátor üresjáratban. Egyelőre SIM kártyák körüli gondot tudok feltételezni, mert éjszakára repülő módra kapcsolva alig fogy az energia, továbbá úgy tűnik, hogy a normál használat (videózás, netezés stb. ) sem meríti jobban a készüléket, mint eddig. Most 8 perc használat (kizárólag telefonálás) és 17 óra 39 perc készenlét után 77 %-on áll az akku az utolsó teljes feltöltés óta, ebből kb. 8 óra volt az éjszaka, ami alatt 1-2 %-ot merült. Tehát olyan 22 %-ot merült, nagyjából 9,5 óra alatt (2,3 %/óra). Olvastam több helyen, hogy a régebbi SIM kártya tudja meríteni a készüléket, de az enyémek (1 db internet, 1 db telefon) újak, valamikor tavasszal lettek csináltatva. Szóval kissé tanácstalan vagyok, mi üthetett be ilyen hirtelen. A SIM-eket lehetne cseréltetni némi pénzért (talán 5.000/db). Amikor nemrég csináltattam ingyenes volt, de mintha csak 5 évente adnának ingyen másikat a T-sek. Esetleg ki tudnám próbálni, hogy kiveszem egy ideig az internetes SIM-et, úgy hogyan fogyogat az energia. A másik, amire gondolok, hogy pénteken nagyon lemerítettem a készüléket (2 %-on volt, amikor töltőre dugtam), de ez különleges helyzet volt, általában nem megyek 30 % alá. Azt olvastam, a teljes lemerítés nagyon nem használ a litiumos akkumulátornak. Érdeklődni szeretnék, más találkozott-e esetleg ilyen jelenséggel és mi volt a megoldás? Esetleg létezik-e olyan app, ami fel tudja mérni az akkumulátor állapotot, talán figyelni tudja az energiafogyasztást stb.? Esetleg vannak-e a háttérben működő energia zabálló appok (a facebook és twitter alkalmazásokat már leszedtem, bár ezeket egyébként sem használtam), esetleg vírusok? Minden hozzászólást előre is hálásan köszönök!

    [ Szerkesztve ]

  • Cocane

    csendes tag

    válasz kmóricka #4363 üzenetére

    Mindenkinek köszönöm a hozzászólását! Lehet, hogy én vagyok a balf@sz és a telefon alapból is merül 2-3 %-ot óránként, csak én eszméltem rá erre ilyen későn (2 hónapja vagyok tulaj). Ez esetben elnézést kérek a pánikkeltésért, ami nem volt szándékos! Bár Dime26 kolléga készülékének teljesítménye egészen elgondolkodtató : 5 óra 4 perc használat és 2 nap 3 óra 5 perc készenléti idő. Ha jól számolok az én telóm 2 nap alatt csontra lemerül úgy, ha hozzá sem nyúlok! Nyilvánvaló, hogy a készülék működtetésének módja meghatározza az akkumulátor merülésének mértékét. Aki egész nap rengeteget használja és egy nap alatt eleve lemeríti a telefont, annak biztosan nem tűnik fel az üresjárati akkuszint csökkenés. Viszont én rendkívül keveset telefonálok és csak akkor kapcsolom be a netet, ha éppen használom is (mindig mobilnettel, WIFI-n nem), az akkumulátorkímélő mód pedig általában be van kapcsolva, GPS, Bluetooth pedig sosem. Van úgy, hogy egész nap hozzá sem nyúlok a telóhoz (ami halálos vétek ugyan, de sajnos munkával keresem a betevőt, amiben a készüléknek semmiféle szerepe nincs), csak este veszem elő. Egyelőre még keresgélek a beállítások között, hátha valami fut a háttérben, amire nekem nincs szükségem. Érdekelne pl., hogy a Beállítások->Továbbiak… ->Cellán belüli adások ->SUB1/SUB2 mi a búbánat lehet. Olvasok ott érdekes dolgokat, mindenféle vészjelzésekről. Ott nekem mindenféle be van pipálva. Persze lehet, hogy ennek nincs semmiféle szerepe a felvetésem szempontjából … Kellemes napot kívánok mindenkinek!

    [ Szerkesztve ]

  • Cocane

    csendes tag

    válasz dime27 #4380 üzenetére

    Az újratelepítés nálam nem probléma, így elgondolkodtam a factory reset-en. Lehet, hogy meg kellene próbálnom ma eset. Ha nem nyújt megoldást, akkor végig kell járni a SIM, AKU, szerviz stb. lépcsőket. Köszönöm az ötletet!

  • Cocane

    csendes tag

    Kedves Fórumtársak! Az általam korábban jelzett probléma megoldódni látszik, bár most még nehéz lenne megmondani, hogy véglegesen-e. Ráadásul az sem tiszta, pontosan mely lépés hozta el a sikert, vagy éppen mi okozta a zavart. A lényeg, hogy tegnap koradélután a Beállítások->Mobilhálózatok->Preferált hálózattípus menüpontban átkapcsoltam az „LTE/3G/GSM Automatikus” beállítást „Csak GSM”-re. Hamarosan észlelhető volt a merülés intenzitásának drasztikus csökkenése. Este felöltöttem a készüléket 100 %-ra, majd ezt követően visszatértem az eredeti beállításra a fenti menüpontban az LTE-s sebességű internetezés érdekében. Egy kis netezést követően kikapcsoltam a készüléket (ami nálam igen ritka eset), majd kis idő múlva visszakapcsoltam és így is hagytam. Maradt az „LTE/3G/GSM Automatikus” beállítás is, továbbá nem tettem repülő üzemmódra (szokásomtól eltérően) a telót, hogy lássam, mi történik így reggelig. A várakozásaimmal ellentétben, reggelre az akkuszint alig csökkent és az óta is folytatódni látszik ez a nagyon kedvező trend. Bízom abban, hogy a történet ezzel a pozitív fordulattal le is zárult. Minden hozzászólást ez úton is köszönök!

  • Cocane

    csendes tag

    válasz dime27 #4396 üzenetére

    Fényképezni én is szoktam, ezért nekem igen fontos a készülék ez irányú képessége. Az múlt két hétvégén is több száz képet ellőttem és jó pár videót készítettem. A fórumon felbukkanó virágbibe, meg rovar fertály kompozíciókban nem jeleskedem. Én kizárólag élményfotózást végzek (városi séta, családi esemény, túrázás stb.), amely tevékenység bizony erőteljesen igénybe veszi a telep kapacitását. A korábbi telefonomhoz (S 5) képest a képminőség területén érzek különbséget. A melegedés és a gyorsabb merülés (a fotózás alatt természetesen) hasonló a két készüléken, ami nem csoda, mert szinte azonos hardverre épülnek. Érzésem szerint, ideális körülmények között, az jobb fényképeket készített, a HDR funkció és a videózás megbízhatóbban működött, ide értve a hangrögzítést is. A túrázás miatt az IP67-es védelem kissé hiányzik, de más nem! Két hete pénteken esete felé indultunk egy rövid kirándulásra a Mecseken, de nagyon jól tudtam használni az eszközt még gyengébb fényviszonyok között is. Vakuval, tök sötétben lőtt képek közül is vannak használhatók. És valóban, kicsit ki kell ismerni az eszköz tulajdonságait és a legújabb frissítéssel megjelenő esetleges változásokat a jobb eredményért. A korábbi verzióknál én úgy vettem észre, hogy a HDR „álló célpont” esetén javította a minőséget, mozgásban lévő témánál viszont gyakran produkált szellemképes végterméket. Eddig úgy tűnik, ebből a jelenségből sajnos maradt a frissítés utánra is, amelyre - érzésem szerint - még a rendelkezésre álló fénymennyiség is befolyással van. Ez ideig nem sikerült még felderítenem, hogy a sokak által felvetett fps probléma a videózás esetében (a fényviszonyokon kívül természetesen) mitől függött. Volt, amikor tökéletes(nek látszó) körülmények között szaggatott, máskor meg teljesen jól működött gyatrább feltételek között is. Most úgy néz ki, talán javult valamelyest a helyzet, mert a hétvégi szülinapi zsúron felvett mozgóképek – és a fotók is természetesen - egészen jól sikerültek. Szóval a véleményem szerint, összességében a piacon jelenleg fellelhető eszközök közül - az én felhasználói szokásaimat figyelembe véve – ez rendelkezik a legjobb ár/érték aránnyal. Nekem eddig nagyon bevált 3in1 (Telefon/Fényképezőgép/Tablet) termékként, szerintem egyelőre a három terület legjobb öszvérmegoldása. Ennél van olcsóbb készülék is kiváló ár/érték aránnyal, de komolyabb kompromisszumokkal, továbbá vannak részmegoldásokban jobb telefonok is (pl. G4 fotóképességek), viszont sokkal drágábban.

  • Cocane

    csendes tag

    Kedves Tulajdonostársak! Arra szeretnélek kérni bennetek, avassatok be abba, hogyan lehet beállítani a telón hova mentse a kamera az elkészített fotókat. Valamit nagyon bekavarhattam, mert a videókat menti a készülék a szokott helyre, a fotókat pedig nem. Elkészíti, megjelenik a bélyegkép a kamera felületen, aztán ha meg akarom nézni (rábökök), nem nyitja meg és a telón sincs sehol. Arra gyanakszom, elállítottam a mentési útvonalat, amit valamiért nem talál. A segítséget előre is köszönöm!

    [ Szerkesztve ]

  • Cocane

    csendes tag

    Kedves Fórumtársak! Tavaly július óta használom a készüléket és nagyon bevált. Én nem mókolgatom a telót, csak használom, mindössze egy launchert tettem fel és persze néhány appot. Két terület van, ami nem ad okot elégedettségre. A kamera és a skype. A fotó esetében a HDR mód, ami gyakran árnyékképes eredményt ad, pedig a színvilág az jó lenne, a videofelvétel pedig a nem megfelelő fényviszonyok esetén elkezd szaggatni. Már beletörődtem abba, hogy ezek valószínűleg a hardver sajátosságai és frissítés nem fogja megoldani. Bár eddig kizárólag a gyári appot használtam fényképezésre, én azt gondolom, hogy egy másik progi ezen az állapoton nem javíthatna. Bár lehet, hogy tévedek! A skype-ot én kizárólag kép nélküli beszélgetésre használom, és így is általában szaggat pedig minden elérhető frissítést feltelepítek az appra és a rendszerre vonatkozóan egyaránt. Ez azért is furcsa, mert a mobilnet, amely az egyik SIM kártyáról külön üzemel nagyon jó és gyors, még hotspotnak használva is. Néhány hete vettem egy tabletet (csak WIFI nincs SIM). Ezen skype-olok úgy, hogy a netet a telefonról osztom meg hotspot módban, és tökéletes!!! Tehát a mobilnet nem lehet a probléma! Rákerestem a fórumon és 7371 hozzászólásból mindössze 9 említi a Skype programot, ebből 1 szól a Skype hívás akadozásáról. Ebből arra következtetek, hogy másnál működik ez a funkció szépen, csak nálam hibádzik valami és sajnos már nagyon régen jelentkezik ez a hiba. Ha esetleg valakik találkozott ezzel a problémával és sikerült megoldania, az legyen kedves leírni, hogy mit kell tenni azért, hogy a skype jól működjön. Minden segítséget előre is köszönök!

Új hozzászólás Aktív témák