Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • M_o_g_y_i

    őstag

    válasz SárkánySzív #219 üzenetére

    Itt nagyon OFF a téma, EZ a topicja a külföldi rendeléseknek. ;)

    (#217) Blizzardking: az enyém már járt vízben :DDD Teszt volt, mondom ha IP67-es minősítésű, akkor bínia kell! :K ;]

    [ Szerkesztve ]

    4db szép állapotú 4x100 6.5x15 ET35 acélfelni eladó!!! - Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó!

  • Blizzardking

    őstag

    válasz SárkánySzív #219 üzenetére

    A paypal egy internetes biztonságos fizetési rendszer. Valós bankkártyára épül, tehát kell lenni egy igazi bankfiókodnak, egy fizetésre alkalmas kártyával. Ha van ilyened, akkor regisztrálni kell a paypal.com oldalán. Maga a procedúra - a biztonság miatt - elég összetett, kérnek szkennelve dokumentumokat stb, majd azt ott meglátod. Mikor elkészült a paypal fiókod, akkor hozzá tudsz adni kártyákat, többet is esetleg.
    Ekkor a paypal leellenőrzi hogy a kártya valós- és fizetésre alkalmas-e. Ha minden oké, bárhol ahol látsz paypal fizetési lehetőséget, védetten, visszatérítési garanciával tudsz vásárolni, és arról a kártyádról fogja levonni az összeget, amit megadtál a paypal fiókodban.

    Ha nagyon biztonságra gyúrsz, akkor a legtöbb banknál lehet igényelni ún. internet kártyát. Ezzel csak internetes vásárlásra vagy jogosult, viszont annyi pénzt tartasz rajta amennyit éppen akarsz. Ezt is megjelölheted paypal-os kártyának, ami azért jó, mert semmiképpen sem lehet róla többet levenni mint amennyit rajta tartasz.

    Tehát a menete szájbarágósan:
    - ha nincs bankfiókod/kártyád akkor bemész a bankba, hogy számlát szeretnél nyitni
    - kérsz egy dombornyomott kártyát amivel tudsz fizetni
    - kérsz egy internetes kártyát (ez filléres dolog amúgy)
    - kérsz online kezelési lehetőséget, hogy otthonról tudd kezelni a pénzt

    ha mindez elkészült vagy már megvan, akkor

    - regisztrálsz a paypal.com-on Nem koktélparadicsom86 vagy egyéb álnéven, hanem a saját nevedben.
    - követed a paypal utasításait, hogy átmenj a biztonsági szűrőkön, ha kell elküldöd a személyidet beszkennelve, bármit kérnek, bizonyítanod kell hogy valódi személy vagy valódi számlával és szándékkal
    - ha a paypal "valid" nak tekint, hozzá tudsz adni a paypal fiókodhoz kártyát.

    Ha eddig megvagy, folyt köv, a rendelési dolgokkal asszem még ráérsz ;]

    És ne felejtsd el, hogy ezt egyszer kell végigszenvedni, és utána bármit tudsz fizetni bármilyen pénznemben azonnal. Ha kicsit előrelátó vagy, és nem csak ezt a telefont tekinted célpontnak, hanem kihasználnád hogy a világ már nem olyan hatalmas mint Amundsen idejében, akkor hosszútávon mindenképpen megéri szerintem.
    Látom írtad hogy "ha soha nem kell a bankszámla többé". Ezt nem értem, és messzire vezet ennek taglalása, nem is az én dolgom hogy ki hol tartja a pénzét, de manapság szerintem fontosabb egy folyószámla mint egy okostelefon.
    Ha ennél több infóra lenne szükséged, akkor tényleg máshol folytassuk, mert kihúzzuk itt a gyufát :D

    "Astral engines in reverse - I'm falling through the universe again..."

Új hozzászólás Aktív témák