Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • tomboy0013

    veterán

    válasz Kler79 #203 üzenetére

    "Sebaj, ha vmit ennyire szidnak, annál gyanúsabb, hogy a fele sem igaz..."

    5 év Win után én úgy gondolom, hogy a W10 óta igaz. Igazából ami el tud romlani a rendszerben az rengeteg helyen meg is teszi. Egy nagy fegyvere volt a Win-es telóknak a kezdetektől, azok pedig a kis fogyasztású élő csempék. Abból is mi lett? Nem elég hogy a WP7-es korszak óta semmit nem fejlődött, de rendre be is állnak még a gyári app-ok élőcsempéi is. Ilyen alapvető dolgokban is problémák vannak. De a legrosszabb talán az, hogy bármilyen hiba üti fel a fejért egy Win-es telónál az esetek 80-90%-ában csak a HR segít, de van mikor abból is kell kettő :D Legalább csinálnák meg azt gyorsra, de tetű lassú még az is. A 8.1 és azelőtti rendszerek felhasználóbarátabbak voltak, mert ott kevesebbszer ütközött ki probléma, nálam több telefon üzembiztosan ment 8.1-gyel és HR-re egyszer sem volt szükség.
    Nagyon szuper, hogy bővült funkcionalitásban a 10, csak a gond ott van, hogy ezek a dolgok papíron jól mutatnak, de a gyakorlatban meg sokszor problémába ütközik az ember, olyan irritáló dolgokba amire se magyarázat se megoldás nincs maximum a HR (pl. a már említett haszontalan élő csempék lehalása). A hamburgermenüket is ha már felteszik a bal sarokba akkor már legalább koppintanák le a kényelmi részt is androidról, azaz a swipe-pal történő menü nyitást. Kb 2 helyen működik a többivel meg kínlódjak. Vicc.
    Az app-okról meg ugye ne is beszéljünk...
    Jah meg egy erősebb vason sem tudnak normálisan futi az app-ok, meg lassúak is általában. Ami 8.1 alatt gyors és stabil volt a 930-amon, az 10 alatt sokszor lassú kínszenvedéssel ért fel. Vicc, hogy snapdragon 800-as procinál is folyton betöltőképernyőkkel találkoztam, meg iszonyat lassúsággal alapvető közösségi app-oknál is (amellett hogy felforrt a telefon a kezemben és merült mint a nyeletlen balta mind TH2-vel mind RS1-gyel). De a 950 se sokkal jobb, kb 2 hete került a kezembe egyik haveromé és összehasonlítva a jóval olcsóbb Nexus 5X-el ami szintén snapi 808 azt láttam, hogy sebességben még mindig van bőven hova fejlődnie egy 950-nek. Mondhatjuk, hogy ez az app fejlesztők hibája de ez a kutyát nem érdekli, hogy kinek mi a hibája, csak az érdekel mint felhasználó, hogyha már kompromisszumot kell kötnöm app-ok terén akkor az elérhető app-ok ne csesszék már fel az agyamat minden nap 6-szor. Ez a platform sajnos csúnyán leadta és oda is került ahol a helye van. Évekig védtem a Win-t meg ajánlottam sok ismerősnek. Ma már nem tudok egy okot sem ami miatt mondjuk egy 650-et ajánlanék valakinek egy Vernee Thor helyett (irdatlan nagy különbségek vannak a 2 készülék között a Thor javára és még olcsóbb is jóval). A felsőbb kategóriában meg pláne nem tudnék senkinek sem pl egy 950XL-t egy OP3 helyett ajánlani. A Continuum-ot is próbáltam. Tetszett volna ha ne lennének meg ott is a mobilos korlátok, pl nem tudok az Edge-ben egy youtube zenét háttérbe rakni miközben Word-ben szerkesztek stb. stb. Folyamatos app korlátba ütköztem ott is. Úgy tudtam a Tube cast-nak kellene futni Continuum-mal, hát hiába töltöttem le csak telón indította el. Messenger meg Facebook folyton bebolondul, összevissza csúszik szét a kép. Amit hirtelen kipróbáltam, amiket használnék egy ilyen funkciónál abból csődött mondott minden. Egy droidos telóból többet ki tudok hozni ezen a téren is, maximum nem skálázódik fel asztali nézetbe a képernyő, na bumm neki, de legalább arra használom amire szeretném. Jelenleg parasztvakításnak jó a Continuum de még átlagos felhasználás során is bőven hagy kívánni valót maga után. Irisz szkenner-rel való szenvedés is megmosolyogtató, képernyőfeloldásra teljesen alkalmatlan, állandóan az arcodba kell tolni a telót és vagy felismer vagy megint meg kell próbálni, de ha felismer az is egy tetű lassú művelet. Tudom furcsa de nekem egyedül a külseje miatt tetszik a 950 meg az XL, nekem nagyon bejönnek, de kb ennyi. Azt már csak mellékesen írom le, hogy automata meg HDR módban történő fényképezés esetén is elfenekelte az 5X a 950-et nagy meglepetésemre (erre tényleg nem számítottam).
    Visszatérve a platformra, örülnék ha végre tennének is azért, hogy szélesebb körben elterjedt legyen a rendszer mert csak ezzel lehetne segíteni az app helyzeten, hogy a rendszer hektikus működését miért nem tudják ennyi készülék esetén megoldani amire feltelepíthető vagy azzal van alapból szerelve, az számomra rejtély.

    [ Szerkesztve ]

  • BiP

    nagyúr

    válasz Kler79 #203 üzenetére

    "De ebbe egyes droid, ill. ios fanok mindjárt többet tudtak bele, mint amit jelent! :)"

    Tényleg csak egyesekről lehet szó, (vagy esetleg másik fórumra utalhatsz ezzel) mert én azt vettem észre, hogy ebben a topikban, ill. mostanában bármely WP topikban inkább olyanok vannak (mármint azok közül, akik kritikát fogalmaznak meg), akik próbálták a WP-t, adtak esélyt, többnyire használták, akár éveken keresztül. De mára elfogyott a türelem, a sokadik esély, egyszerűen csalódtak, a bátrabbak azóta váltottak is. Ez még nem droidfanság.

Új hozzászólás Aktív témák