Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #44630784

    törölt tag

    válasz #96349952 #28 üzenetére

    "Ez nem más, mint rohadt drága fizetős béta tesztelés..."

    Egyrészt természetesen az, de az informatika már csak ilyen.
    A 80-as évek közepén a 8bites gépek is rohadt drága bétatesztek voltak a maguk 8 színével és 240x120-as felbontásával, halom kábellel, kazettás program betöltéssel.
    Ahogy anno a 8bites gépek, úgy a VR is kísérleti technológia és nyilván megvannak a limitációi, ezért kell egyfajta nyitottság, hogy élvezni tudd.
    Én ugyanakkor azt tapasztaltam, hogy amióta megvan a Rift, a 4 és 9 éves unokaöcsémet levakarni sem lehet róla, pedig ott vannak a csúcskonfig PC-n az AAA címek, játszhatnák monitoron, de ők inkább olyanokkal játszanak órákig, mint a toybox, ahol csak tárgyakat lehet ide-oda pakolgatni.
    Azért is említettem a 8bites gépeket, mert annak idején gyerekként én is hasonlóan éltem meg a 8bites játékokat.
    Ugyanakkor emlékszem, hogy a szomszéd kiscsajnak is vettek videoton tv computert karácsonyra és áthívtak segíteni. Betöltöttünk pár játékot, meg bepötyögtünk pár sor basic kódot, még csak azt se mondanám, hogy nem szerette, aztán mégis elcsomagolták és elő se vették többet. Egyszerűen a technológia addot színvonalán nem ő volt a megfelelő célközönség.

  • Interceptor

    addikt

    válasz #96349952 #28 üzenetére

    Még nem próbáltam, de így látatlanban is nekem a fő bajom azzal lesz a vr eszközöknél, hogy pl egy openworld rpg-nél hogyan oldod meg a hudot annak kezelését? Mondjuk ha egérrel lehet irányítani egy craftolást, az még oké, de pl a billentyűzet gyors gombok? Persze ha hozzájuk kapható kontrollerrel lehet ki lehet váltani a klaviatúrát, de ott is nehéz lehet eldönteni melyik gombot nyomom meg rajta nem? Belekavarodhat az ember. Gondolom a játék mechanikájának is változnia kell majd, valami újat kell kitalálni amit a virtuális kezekkel(karaktered keze követi a tiédet) is meglehet majd oldani ugyanazt a feladatot :D Az biztos, hogy fárasztó lesz, a játék több mozgást igényel majd :D

    [ Szerkesztve ]

    Nem kell drága gép, csak játékra kell

Új hozzászólás Aktív témák