Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • azbest

    félisten

    válasz dabadab #449 üzenetére

    "Várjál, tehát mivel van autóm, ezért az én véleményem relevánsabb a kreszről, mint másé? Főleg akkor, ha arról van szó, hogy én szabályosan közlekedtem-e?"

    Jee, te vagy az én emberem :D
    Szóval, holnaptól ingyen kellene elvinned bárhová, ahová mondom.
    Merthogy nem korlátozhatod a helyváltoztatási jogomat azzal, hogy nem viszel el. Bár vehetnék autót, vagy befizethetnék taxira / tömegközlekedésre, de az nem számít, mert veled sokkal egyszerűbben és ingyen el tudnék jutni bárhová :DDD

    Korábban más írta, hogy kártérítést gondolna azért, mert levették a játékot. Meg hogy a season pass-ost így nem tudják telepíteni és elvették a kifizetett játék lehetőségét.
    - ahogy más is írta, nem muszáj ios-en játszani vele. Ha az epic platformonként újra és újra megveteti velük, akkor az epicnél kell kopogtatni.
    - a játék kiadók is rendszeresen leszednek játékokat a store-ból, amikor nem akarnak jogdíjat fizetni utánánuk már (pl start wars, ferrari és hasonló jogvédett dolgokat használó játékokat). [link]
    - a season pass nem garantál semmit általában. Előre kifizettetnek valamit, amit még el sem kezdtek készíteni és nem is garantálják, hogy lesz belőle valami. De akkor is irreleváns abban, hogy nem muszáj ios-en játszani. Vagy ahogy már rámutattak, macerásabban, de feltelepíthető arra is storeon kívül (a frissítést mondjuk nem tudom ott hogy működik). Google esetén még rugalmasabb a különút.

    (#524) Dr. Akula
    az exploreres történet azért nem egésze ugyanez volt. Egy létező és jövedelmező piacot nyírtak ki azzal, hogy az akkori fizetős böngészők helyett ingyenesnek látszó (persze árba beépített) másik megoldást tettek az oprendszer mellé kötelezően. És ezt a számítógép minden elindításakor hirdették is. A böngészőjük neve is az volt hogy "internet" :D
    A pécé pedig nem egy zárt platform volt

    A mobil rendszerek eleve egészen más irányból jöttek. Ott kezdettől fogva zárt volt a rendszer. S később lehetett egyáltalán bármit utólag rátenni. Appokat vagy más tartalmakat. Jelenleg sem olyan nyitottak, mint egy pécé. Ugyanígy a játékkonzolok. Ott is totális kontrol van.

    [ Szerkesztve ]

  • azbest

    félisten

    válasz azbest #525 üzenetére

    Ja és mielőtt további csűrés-csavarás lenne. Anno mintha az ms-t azért büntették volna, mert egy általános célú eszközre szánt szoftverről volt szó, ami közel teljes monopóliumot élvezett akkoriban.

    Viszont az ms saját gyártású pécéire (pl, surface) úgy teheti fel a windowst és az egyéb szoftvereit előtelepítve, ahogyan csak akarja. Mert az a termék a hardverrel és szoftverrel együtt. Így az apple saját gyártású készülék + szoftver csomagjaira sem lehet más a szabály.

    A játékkonzolok kapcsán is ezért lehet teljesen zárt a rendszer és nem kell beengedni mindenféle másik gyártót vagy store-t rá. Mert a gyártó a saját hardverével úgy ad szoftvert, ahogyan akar. És mivel nem csak egy játékkonzolgyártó van, így választhatsz, melyik gyártó zárt rendszerét használod. De nem kötelezik sehol őket a nyitásra. Onnan is szoktak kikerülni játékok, ott sem jutalékmentes a vásárlás.

    A google pont ezért van érdekesebb helyzetben, mert az ő rendszerét több gyártó is használja. S általában nem is a google saját gyártású készülékei miatt panaszkodnak, hanem a licenszelő gyártók próbálnak jobb feltételeket (nagyobb profitot, rövidebb support ciklust) kikényszeríteni jogi úton.

    [ Szerkesztve ]

  • azbest

    félisten

    válasz pakesz #571 üzenetére

    Ez egy teljes képzavar.

    A szerződésszegés következményeit a megszegőnek kell viselnie. Hiszen a szerződésszegő okozta a kárt, nem pedig az, aki érvényesítette a jogait. Miért kéne az applenek fedeznie az epic okozta károkat. Hihetetlen mennyire nem képesek egyesek felfogni, hogy egy vállalkozás nem arról szól, hogy a nettó fizuból parízert vesznek.

    Az ibm pc kapcsán csak 20 évvel tévedtél el. Mivel a pécé komponensek nem voltak levédve, bárki gyárthatott hozzá alkatrészt vagy akár komplett pécéket is. Az ibm pécé viszont valóban kinyírta a standardizálatlan mikroszámítógépek világát, ahol minden gyártó más és más inkompatibilis gépet gyártott. Ez a nyílt standard kb a pentium 2 megjelenéséig tartott, akkor kezdett el az intel olyan megoldásokat használni, amelyeket csak a vele szerződött gyártóknak engedett használni és nem lehetett vele teljesen kompatibilis vasat gyártania a konkurenciának. Azóta kell más alaplap az intel procikhoz, mint bármi máshoz. Viszont most is számtalan perifériát és komponenst gyárthat bárki.

    Az a reklám csak egy jó figyelemfelkeltés volt. Akkoriban a vásárlók 2/3 választotta a standardizált pécét és a cégek felénél volt pécé. Az apple meg egy feltörekvő konkurens gyártó volt, másokkal nem kompatibilis megoldással. Az ibm az öltönyös, szürke napi rutinban élő munkás. Az apple meg jól előadta a lázadót az erős és fiatalos marketinggel [link]

    Az epic is csak előadja a nagy drámát, de a valóság nem a reklámokban van :D

    [ Szerkesztve ]

  • azbest

    félisten

    válasz dabadab #599 üzenetére

    óóó, a te rossz és kicsavart példádból hoztam össze. Az is epikus volt.

  • azbest

    félisten

    válasz Busterftw #662 üzenetére

    Nem hiszem, hogy a már letöltött appok esetén buknának rajta. Ha a korábbi, szabályos verzió van telepítve, ott valószínűleg lehet pénzt önteni bele. Ha pedig eljutott a szabálytalan verzió is az ügyfelekhez, akkor jutalék nélkül továbbra is szedi a pénzt az epic a mikrotranzakciókért.

    Egyébként az utóbbi történt a hírek alapján, mert ha már a frissítés publikálási folyamatában kiderült volna, hogy csalni akar az epic, akkor eleve ki sem engedik az új verziót a store-ba.

    A bukta akkor lehet, hogyha a szerződés súlyos megszegése miatt az egész fiókot zárolják. Extrém esetben az is megtörténhet, hogy törlik a készülékekről a store-on keresztül telepített szabálytalan alkalmazást. Ahogyan más szabálytalanul viselkedő appokat is töröltek, miután lebuktak.
    A más módon telepítetteket persze nem.

    (#693) pakesz
    ne viccelj már... miért bukna azon az epic, hogy más platformokon is akciózott a vásárlásokkal? Ha meg más platformokon továbbra is játszhatnak a játékosok, akkor eleve műhiszti az egész.

    [ Szerkesztve ]

  • azbest

    félisten

    válasz pakesz #696 üzenetére

    egyelőre még ott tart a dolog, hogy ha nem szünteti be az epic a szerződés folyamatos megsértését, akkor repül. Még nem tiltották ki, csak a fortnitet vették le. De nem várok el semmi józan gondolkodást, amikor érzelem alapon megy a hiszti.

    Nevetséges azzal jönni, hogy ha nem szabad az epicnek lopni, akkor majd kína megtorolja ezt. Ráadásul pont az epic fenyegetőzik azzal, hogy oda lesz az unreal engine, ha az apple nem engedi neki a csalást.

    (#700) Norb79
    28adika a határidő, hogy megszüntesse a szerződésszegést. Vagy időutazók vagytok?
    Ettől függetlenül folytathatja az epic a pereskedést, sok sikert hozzá. De a szerződésszegést nem tarthatja fenn következmények nélkül.

    [ Szerkesztve ]

  • azbest

    félisten

    válasz pakesz #702 üzenetére

    Az idézett dolognak semmi köze a mostani témához.

    Ettől persze lehet örömködni, hogy a gonosz multik szétszedik egymást. Neked attól jobb nem lesz, de legalább megvolt a napi jókedv.

    Amúgy sem rokonokról, barátkoról van szó. Teljes képzavar. Egy cég fiókját függeszthetik fel, ha a cég megszegi a szabályzatot. Ráadásul itt nem rögtön a fiókot függesztették fel, hanem a problémás tartalmat. A fiók felfüggesztését a szerződésszegés folytatása válthatja ki.
    Az általad idemásolt, pesti sráccok pedofil videóját youtube-bal szemben védő téma pedig egészen más.

    [ Szerkesztve ]

  • azbest

    félisten

    válasz vhw #720 üzenetére

    És arra gondolnak-e moderátorok, hogy a szabályzat megsértéséért, ha kizárnak valakit, akkor a kizárt személy ügyfelei számára milyen hatással lehet ez? ;]

    Ha almát lopnék a szomszédtól, s rajtakapna, azért kidobna az udvaráról, belegondolt-e abba, hogy az almát már olcsón eladásra kínáltam valakinek. Hogy milyen kár éri azokat, akik már előre kifizették az olcsóbb árat az almáért, amit nem tudtam ellopni :D

    [ Szerkesztve ]

  • azbest

    félisten

    válasz pakesz #730 üzenetére

    De várj, hát ha az epic csak 12%-ot kér az ő store-jában megjelenő játékok után, akkor az tiszta haszon a fejlesztők számára, hiszen akkor mindegyik átmehet az olcsóbb epic store-ban.

    Ja mert az epic store-ban kevesebbet tudnak keresni a a jelenlegi állapotok szerint a fejlesztők, mert kisebb a forgalom ott.

    Ha én kiteszek egy műanyag asztalt a tesco mellé és ott 12% jutalékért árulhatja mariska néni az epret, akkor aztán követelhetem azt a tescotól, hogy 12% jutalékért árulja ő az én epremet :D Hát peeerszeee :D

    [ Szerkesztve ]

  • azbest

    félisten

    válasz Dr. Akula #754 üzenetére

    Elég nehezen tudna az apple zsarolni az unreal engine kilövésével. Ugyanis az apple semmilyen kontrollal nem rendelkezik az unreal engine kiadása felett. Az epic maga adja ki a saját módján, ő adja a fejlesztőknek. Az ue-t használó játékok pedig nem kell, hogy az epic kiadó által legyenek kiadva. Minden kiadó a saját maga fiókjával adja ki, nem is lehetne ez másképp. Az ue nem egy app storeban lévő termék, hanem egy fejlesztőkörnyezet.

    Az epic szépen ködösít itt is, mert azzal próbálja zsarolni a saját ügyfeleit, hogy ha őt kivágják az apple storeból, akkor nem fogja fejleszteni az ue-t ios-re. Arra hivatkozva, hogy nem képes fejleszteni. Ez viszont nem igaz. Ios fejelsztéshez mégcsak apple developer account sem kell. Ahhoz kell az account, ha az app storeban akarod kiadni és az apple szolgáltatásait akarod használni a fejlesztéshez, futtatáshoz. De az ue-t használó ügyfelek nem az epic kulcsaival érik el az apple szolgáltatásait, hanem a saját fiókjuk alól.

    Kizárólag az epic azok termékeit érinti az, ha felfüggesztik a fiókját, amelyeket ő ad ki az app storeban.

    [ Szerkesztve ]

  • azbest

    félisten

    válasz Dr. Akula #758 üzenetére

    nem minden úgy van, ahogyan az interneten is írják és ezt ki is fejtettem odaát

  • azbest

    félisten

    válasz pakesz #765 üzenetére

    komolyan szánalmas hogy ugyanazt újra és újra előhozzátok, amit már máshol megcáfoltam, de minden topciban előről kezditek

    higgyél csak az epciben, mert minden szava kinyilatkoztatás, nem pedig bullshit az egész.

    [ Szerkesztve ]

  • azbest

    félisten

    válasz Ezekiell #773 üzenetére

    egészen konkrétan rámutattam, hogy mi nem igaz az állításból. Forrással alátámasztva. Innentől kezdve pedig lehet tagadni a tényeket.

    (#768) pakesz
    természetesen, a felfüggesztett fiók nem éri el a fiókhoz kapcsolódó szolgáltatásokat. És ha volt valami előjoga az epicnek, ami nem jár a normál fejlesztőknek, akkor azt elveszítheti a szabálysértésével. Nem jár hozzáférés az apple rendszereihez, felhős szolgáltatásaihoz fiók nélkül. Azt magadnak kell biztosítanod. De semmi sem akadályoz meg abban, hogy fejlessz, ahhoz nem kell developer fiók.

    Szóval, kicsit szerényebben talán. Nem tehetek róla, hogy fogalmatok sincsen az app kiadásról és keveritek az epic saját appletől független szoftvereinek kaidását azzal, ha valaki a saját appját az apple storeban akarja kiadni.

    Ezért rossz, hogy téves következtetésekből rögtön világraszóló igazságot hoztok ki. A valóság már nem akkora szenzáció.

    [ Szerkesztve ]

  • azbest

    félisten

    válasz Ezekiell #777 üzenetére

    Azért mert nincs igazad, még nem kell hazudni. [link]
    Csak az epic nyilatkozatát és annak fordítását ismételgetitek. Butaság.

    Az apple ci rendszerét nem használhatják. Meg a különleges elbánástól elesnek. Amit földi halandó elér, azt elérhetik továbbra is. Ha pedig csupán egy dev account kell a többi használatához, akkor 99 dollárért regisztrálhatnak egyet, szinte biztos, hogy most is van nekik és az alvállalkozóiknak több fiókjuk. Butaság lenne mindenfeéle dolgot a kiadói tevékenységhez használt fiókhoz kötni.

    Nem nyalom be az epic által nyilatkozott hülyeségeket, mert nem így működik egy app fejlesztés. Pláne hogy nekik storeon kívül kell fejelszteni és az ügyfeleik azok, akik a ue -t integráltják kiadható appokba. Csak a saját kiadói tevékenységükkel lesz baj, ha nem fejelzik be a lopást.

    [ Szerkesztve ]

  • azbest

    félisten

    válasz Ezekiell #779 üzenetére

    Komonyan nem érted a különbséget a fejlesztés és a kiadás között? Ne fárassz már.
    Lassan írjam le, hogy nem az apple rendszerén át adnak ki unreal engine verizókat, hanem az egy appletől független cucc, amit az epictől tudsz beszerezni?

    Ha enterpise, akkor kicsit drágább. Ennyi. Nem változtat a lényegen. Biztosan nem egy céges fiókot használnak most sem, hanem számtalan másikat, alvállalkozókkal és egyéb célból.

    Komolyan már... fejezd ezt be.

    [ Szerkesztve ]

  • azbest

    félisten

    válasz Ezekiell #781 üzenetére

    juuuj nem lehet telepíteni osx-re olyan alkalmazást, ami nincs ios developer fiókkal aláírva... jajjj mesélj még.

  • azbest

    félisten

    válasz pakesz #788 üzenetére

    igazi gyöngyszem az amit az epic előad
    "ensuring that millions of players would imminently lose the ability to use Fortnite to connect with their family and friends. "

    Szegény emberek nem tudnak ezután kapcsolatba lépni a barátaikkal és családtagjaikkal a forniten keresztül. :C

    Egyébként úgy látom, hogy nincs is semmi extra. Bármelyik developer accountnak járó dolgot soroltak fel, itt a lista, hogy mit kap bármelyik developer [link]
    Szóval nincs semmi spéci fenyegetés. Ha téged függesztenek fel, akkor pontosan ugyanazt a büntetést kapod, mint az epic. Semmi epikus része nincs ennek. Csak egy szép mesét szőtt mellé az epic.

    Ja és látom nem enterprise developer fiókról van szó, ezt Ezekiell benézhette valahol korábbi kommentjében. Az enterprise fiók eleve más célra szolgál - belső, zárt céges fejlesztésekhez való.

    Viszont tényleg jópofa az 52es oldalnál: a fortnite olyan futtatható kódot töltött le, ami megváltoztatta annak működését. Tehát az fizetési mód még csak nem is az app része, hanem az epic szerveréről tölti be. Szóval a javításhoz még csak nem is kéne új binárist beküldeni, hanem kivenni szerver oldalt a csalást.
    Szóval ezzel a tevékenységükkel kellene felhagyni, hogy elkerüljék a 14 napos határidővel megadott kitiltást.

    [ Szerkesztve ]

  • azbest

    félisten

    válasz Ezekiell #799 üzenetére

    "Az Apple előírja, hogy egy szolgáltatást nem lehet más áron adni iOSen, mint báhol máshol. "

    Erről meg tudnál osztani még részleteket? Ugyanis nem találom a review guidelinesban [link] és az is bonyolítja a helyzetet, hogy akár régiónként más és más árazást lehet adni az apphoz. Azt viszont írja, hogy "pricing is up to you".

  • azbest

    félisten

    válasz Ezekiell #805 üzenetére

    A platform fizetési rendszerén kívüli fizetésre ösztönzést tiltja a rendszer. Nem lehet annak megkerülésére buzdítani a felhasználót. Ha kifejezetten azt hirdeted, hogy kerüld meg az ios fizetési rendszerét és fizesd be a weblapon, akkor természetesen kitiltanak.
    De ez egyáltalán nem azt jelenti, hogy egyező árazás kell legyen, szó nincs erről.

    A linken nem egy fejlesztő mesél, hanem a linus tech tips wan show műsorából egy részlet, ahol a hírekről beszélgetnek. És arról, hogy nekik miért nem éri meg feltenni a saját videóterjesztő appjukat. Mert nekik nem éri meg 30% jutalék mellett.

    Korábbi adásukból emlékszem, hogy panaszkodtak már azért, hogy nem engedték be az appjukat. És hogy nem lehet a csak nézésre szolgáló, jutalékmentes appból új tartalomra feliratkozást csinálni, csakis passzív módon, a már meglévő előadókra való feliratkozásaikat nézhetik meg. Kommentelési lehetőséget sem szabad betenni.

    Egyébként a kommentekben írják, hogy Luke téved. Vannak konkrét példák is, ahol a 30% jutalék rá van téve az ios árakra. Blizzard heartstone vásárlás. Youtube előfizetés például.

    Előfizetésnél egyébként is első évben van 30%, második évtől 15% és max 60 napos megszakítása is lehet a felhasználónak, amivel még nem veszik el a kedvezmény.

    [ Szerkesztve ]

  • azbest

    félisten

    válasz Ezekiell #809 üzenetére

    Ahogy írtam Luke téved. Egyik kommentelő szerint évekkel ezelőtt volt olyan szabály, de már jóideje nincsen. Twitch is ellenpélda, de biztosan találni számtalant.
    Még ilyen kérdeződ oldalon is vannak olyanok, hogy miért magasabb a díj ios-en mint máshol :D [link]

    Ne már, bakker, a fél világot belinkeltem már neked. De akkor is kitartasz amellett, hogy Luke tévedhetetlen :))

    (#813) Ezekiell
    ne vicceljél már megint... ugyanannak a fizetése kerül más kevesebbe más paltformon. Nem egymástól független dolgok. Tényleg nem vagy képes beismerni, ha hoaxot tejresztel.

    [ Szerkesztve ]

  • azbest

    félisten

    válasz Ezekiell #842 üzenetére

    Nem. Az appstore jutalék nem a payment processing ára. Az appstore-on való nyerészkedés jutaláka.
    Folyton csúsztatsz.

  • azbest

    félisten

    válasz Giovan! #874 üzenetére

    Sokan valsz csak addig jutnak el, mint az egyszeri munkavállaló, aki azt hiszi a nettó bérével már mindent lát a munkaadó kiadásaiból. Nem tudja a tudatuk befogadni, hogy annak 2-3xosába kerül az alkalmazásuk. Ahogy azt sem, hogy nem minden munka hoz nyereséget, van, hogy valamit egy másik munka bevételéből fedeznek. Csak addig látnak, ameddig az orruk ér.

  • azbest

    félisten

    válasz -Skylake- #878 üzenetére

    köszönöm, hogy rögtön igazoltad is, hogy képtelen vagy alkalmazottként felfogni ezt és nem érted a vállalkozások működését.

    Egyáltalán nem nullszaldó egy vállalkozás célja. Senki sem azért vállalkozik, hogy legyen hol lébecolni az unatkozó embereknek. A 30%-ból kell kitermelni több ezer ember bérköltségét, az infrastruktúrát, az irodákat. A számtalan adót. Mert divatos azzal dobálózni, hogy az apple nem fizet adót, de ez csak a társasági adóra vonatkozik, amit úgy is hívhatnék, hogy profitadó. A 137 ezer alkalmazottja után csillagászati adót fizet. Az épületei után, és még számtalan jogcímen fizet egy ekkora vállalkozás adót. A 30%-ból alapból lejön adó és csak utána a többi.

    És igen, a végén kell maradjon profit is. Mert a befektetők azért tették bele a pénzüket, hogy gyarapodjon. Az azonnali profit kárára előre meg kell finanszírozni a fejlesztéseket is.

    (#885) Giovan!
    a nyílt forrás kapcsán ráadásul egyáltalán nem kell, hogy ingyen adják a terméket. Lassan ott tartunk, hogy ha valaki ragaszkodik hozzá, már össze tudja vásárolni egy mobiltelefon alkatrészeit, össze tudja rakni, még aosp androidot is fordíthat rá. De valamiért mégis a többség inkább készen szeretné ezt megkapni, úgy hogy nem neki kell dolgozni vele. Inkább fizetnek az emberek a kész megoldásért, mert többet ér a szabadidejük. Csak van aki azt hiszi, mindenki fillérszabó és bármekkora erőfeszítéssel is meg akar spórolni két fillért.

    [ Szerkesztve ]

  • azbest

    félisten

    válasz Ezekiell #953 üzenetére

    Nekem nagyon úgy nézett ki youtube videókban és más tutoriálokban, hogy az unreal engine telepítéséhez és frissítéséhez az epic game launcher-nek kell fenn lennie a számítógépen és abból lehet telepíteni és frissíteni. Nem pedig az apple app storeból.

    Tehát nem igaz, hogy ne tudná eljuttatni a fixet a partnereihez.

    (#946) pakesz
    nem, ez sem igaz, hogy a pubg kukázva lenne. Nem tiltja le az apple más fejlesztők fiókjait akkor sem, ha az epic nem szünteti meg a szerződésszegő magatartását, mert semmi közük hozzá. Nem kéne butaságokat terjeszteni.

    de most komolyan, miért kell folyton hazugságokat ismételgetni? Mert végig ezt csináljátok, egy valós és igazolható állításotok sem volt még, csak uszítás az apple ellen, mindenféle fud és hoax alapján. Pár óránként előről kezditek az egészet, újra felhozva a sokszor cáfolt állításokat, hogy a ti buta uszításotok szerepeljen mindig a legfisebb kommentként.

    [ Szerkesztve ]

  • azbest

    félisten

    válasz Ezekiell #960 üzenetére

    Nem igaz. NEM IGAZ. [link]

    Nem az osx app storen át terjeszti az unreal enginet.
    A sima alakalmazásoknál legfeljebb feljön egy figyelmeztető üzenet, úgy mint ahogy win esetén is van hasonló. De bárki bármit telepíthet [link]

    [ Szerkesztve ]

  • azbest

    félisten

    válasz Ezekiell #966 üzenetére

    Megcáfoltalak, ott a hivatalos apple oldal. Felesleges hazugságokat ismételgetned. Fejezd be. Légy szíves ne ismételgess valótlan állításokat.

    Felhívom a figyelmedet arra, hogy tilos a flame és a troll hozzászólás.

    „Flame”: erőteljes érzelmi töltetű, indulatokat gerjesztő, lejárató, elfogadható érv nélküli, valami ellen hangoló tartalom.
    „Trollkodás”: téma- és közösségromboló provokáció.

    Megcáfolt állításokat ismételgetsz és hangulatot keltesz valótlan állítások folytonos ismételgetésével. Állításaidat nem tudod igazolni, a cáfolatokat figyelmen kívül hagyod.

    [ Szerkesztve ]

  • azbest

    félisten

    válasz Busterftw #987 üzenetére

    Amit megtorlásként emlegetnek az pedig a developer fiókkal járó benefitek [link]
    Ha zárolják a fiókot, akkor nem férhetnek hozzá a fiókhoz tartozó apple szolgáltatásokhoz.

    Persze egészen másképp hangzik a hattyúdal, amikor megtorlásként állítják be. És persze jól felfújták, hogy az apple megsemmisíti az ue-t. De nem lehet vitatkozni elvakult emberekkel.

  • azbest

    félisten

    válasz pakesz #1005 üzenetére

    Hányszor linkeljem még be, hogy a developer accounthoz tartoznak azok a felsorolt dolgok?
    Nem valami boszorkányüldözés. A szerződéssel jár a felsorolt hozzáférés.
    Az apple levelében [link] világosan le van írva: A szerződést felrúgta az epic, ha a figyelmeztetéstől számított 14 napon belül ezt nem szünteti be a szerződésszegést, akkor az accoutja zárolára kerül és az accounthoz tartozó szolgáltatásokhoz nem fér hozzá, amelyek kivonatát felsorolták. Ezek nyilvánosak a developer "what is included" listán [link]
    A többit te költötted hozzá.

    [ Szerkesztve ]

  • azbest

    félisten

    válasz Giovan! #1015 üzenetére

    Ha megunja az apple a hőscincérek támadását, akkor beszállnak az űrhajójukba és átmennek a marsra :D Az okoskészülékek pedig megvívják szabadságharcukat :D [link]

    Egyébként az a bosszantó, hogy ilyen butaságba hányan beleállnak, csak hogy apple ellenességük miatt örömködjenek.

    Viszont jópár más terület van, ahol jogosan lehetne ekézni az applet, például
    - right to repair, akadályozzák a készülékek független javítását. A vámosokkal együttműködve a bontott alkatrészeket is hamisként elkobozzák és megsemmisíttetik, ne legyen más forrásból alkatrész. És fullba nyomják a kretént a meghallgatásokon.
    - Full bekamuzták a független szervizekkel való együttműködést, mert teljesen ügyfélellenes módon, több hetes várakozással lehet csak rajtuk keresztül alkatrészt kapni. De azt sem mindenhez. [link]
    - az apple szervízhálózat alvállalkozóinak gyatrasága. Munkakörülmények - usában munkavízumos vietnámiak fillérekért foglalkoztatása. Hazaküldéssel zsarolhatósága. Hurrikán idején dolgoztatása...

    Ilyesmi miatt nincs fáklyás menet. Pedig abból tényleg a vásárlók is profitálhatnának. Pont egy olyan dolog üti ki a biztosítékot sokaknál, amiben meg pont nincs igaza a másik, zsarolással próbálkozó cégnek. :U

  • azbest

    félisten

    válasz Busterftw #1018 üzenetére

    Nézd meg a linket, Louis Rossmann benne van a mozgalomban, tárgyalásokon is tanúskodik és első kézből tapasztalja, hogy mekkora kamu az alkatrészellátás.
    Attól tart, hogy "ugyanazt éri el a 3rd party szerelő, mitn az apple szerelő" az egy átverés lesz. Merthogy az applenek kétféle szervize van: egyik, ami csak átvesz mindent és továbbpostáz, de semmihez sem nyúlhat. A másik az, amelyik meg ténylegesen szervizelhet. Az első életképtelen szervizként, kell legyen készleten cserelaktatrész.

    Csak úgy tud venni például csere akkut, ha az ügyfél telefonjából a sorozatszámokat kiolvassa. De ez sem elég, fel kell írnia az ügyfél nevét, lakcímét... adatait és azt átadnia a rendeléssel együtt. Majd 2 hét múlva, ha megérkezett az alkatrész, akkor behívja az ügyfelet a tényleges javítás elvégzéséhez.

    Na, de ez a hír most nem erről szól. Csak sajnálom, hogy pont a lényeges dolgok miatt nincs felháborodás.

    [ Szerkesztve ]

  • azbest

    félisten

    válasz Dr. Akula #1020 üzenetére

    Én a fake news ellen és a valótlanságok ellen "küzdök". Sosem értettem, hogy miért kell kitalálni kamu indokokat arról, hogy valamit vagy valakit miért kell utálni, amikor a valóságos dolgokból is lehet találni olyat, amit jogosan fel lehet hozni ellene. Pont a kamu dolgok a kontraproduktívak.

    [ Szerkesztve ]

  • azbest

    félisten

    válasz Dr. Akula #1023 üzenetére

    Nem tudom kik azok. Csak azt látom, hogy ebben a témában az epic populista kampányt folytat és érzelmi meg zsarolós megnyilvánulásokkal akar több pénzt. Nem szeretem vagy gyűlölöm egyik céget sem. Furcsa is lenne.Az objektivitás pont nem ilyen szeretet kérdése.

    [ Szerkesztve ]

  • azbest

    félisten

    válasz Dr. Akula #1025 üzenetére

    Az nem verseny, ha az egyik csal. Ezesetben az epic csal. Más témában meg az apple sunnyog. A luxusár meg ilyen újbeszéd. A versenyben úgy lehet letörni az árakat, hogy nem fizetnek elő ott az ügyfelek, nem mennek oda a fejlesztők. Nem pedig úgy, hogy szerződést szegnek. Az, hogy pár polupista megnyilvánulást és marketingkampányt toltak mellé, nem legitimitálja a szerződésszegést. De ezt már jócskán kitárgyaltátok mással.

    Volt már korábban, hogy más cég más alkalmazását kizárták, mert konkurencia lettek. Azért jogos lenne beadvány. De nem erről szól a mostani beadvány, hanem az ingyenélésről, a visszaéléssel történő piacszerzésről. Amit megpróbál legalizálni az epic. Meglátjuk, meddig jut el a bíróságon.

    [ Szerkesztve ]

  • azbest

    félisten

    válasz Dr. Akula #1028 üzenetére

    Pedig ez a kapitalizmus. Látod, hogy az ms hiába öntött irdatlan pénzt bele, mégsem sikerül app boltot csinálni. Az xbox-ba is irdatlan befeketetés volt, hogy bevásárolja magát a konzolpiacba. De a mobil és desktop app témában eléggé fel van sülve. Pedig ott még Ő fizetett fejelsztőknek, hogy portolják már rá az appjukat a platformjára.

    (#1031) Coyot
    A spotify-t meg mintha a kiadók és az előadók/szerzők perelték volna, mert eltrükközte a nekik járó jutalékot a lejátszások után :)

    [ Szerkesztve ]

  • azbest

    félisten

    válasz bdzsana #1043 üzenetére

    Kis, induló projekt összecsapja a bokáját örömében, hogy évi 99 dolcsival és a jutalékkal megússza a publikálást. Viszont, ha egy cég már nagyra nőtt, akkor valóban tudhat saját maga is költséghatékonyabban próbálni szolgáltatni. De ettől még nem lesz joga felülbírálni a szerződést a terjesztőnél.

    Az áramos és email-es példa sajnos teljesen rossz. Egyrészt nem az epic sikerén felbuztulva vezetett be rá plusz jutalékot, hanem ez az iparági standard és nem meglepetés. Másrészt se az áram, se az email szerződésed nem tartalmazza mire használhatod fel azt. Annyiból meg különösen rosszak a példák, hogy ha az ilyen szolgáltatásaidban ipari mennyiségben kezdesz fogyasztani, akkor bizony más feltételek szerint kell szerződnöd az elektromosság és az email kezelő szolgáltatóval is. Szóval eleve limitált a mennyiség, de a limit alatt nincs megszabva, hogy mire használod. Ipari fogyasztóként viszont kötelező minimum fogyasztást is előírhatnak és büntethetnek, ha nem fogyasztod el mégsem, mert veszélyezteted azzal a hálózat stabilitását.

    Manapság már nagyon el vannak kényeztetve a fogyasztók és a fejlesztők is. Egyszerűen kezelhető, megbízható, automatizált minden. Sok éves hatalmas munka áll emögött és az üzemeltetése is nagy erőforrásokat igényel. Részben ezért is nehéz egy másik platformot elindítani, mert nulláról hatalmas munka és költség megcsinálni.
    Ha szétverik a versenyre hivatkozva a bevált dolgokat, akkor mehet mindenki vissza a kőkorba és majd megtanulják az emberek, hogy érteni is kell a dolgokhoz és dolgozni kell az eredményekhez.

    A költségekkel pedig számolni kell. Olyan nincs, hogy nem futja valamire és akkor azért nem fizet, de használja. A platform üzleti modellje, hogy ingyenes cuccokat fel lehet tenni, de ha pénzt keresel rajta, akkor jutalékot kell fizetni. A jutalékot pedig nem a fizetés lebonyolításáért, hanem a platformon való pénzkeresésért szedik. Azért tetted oda az appodat, mert pénzt akarsz kivenni belőle. Ennek ára van. Lehet vitatni az árát, de a szerződéseket csak úgy nem lehet figyelmen kívül hagyni.

    (#1052) pakesz
    A separte kifejezést jogosan hozod fel. Viszont ha céggel, mint jogi személlyel bontják fel a kapcsolatot, akkor valószínűleg minden hozzájuk tartozó fiókra vonatkozik. Nem lehet ugyanarra több párhuzamos szerződést kötni, ez csak technikai dolog. " Epic Games, Inc" szerepel az ue weblapon is. Tanulság, jogilag el kell szeparálni a különböző tevékenységeket.

    Viszont, ha mégis különböző cégekhez tartozik a különböző accountjuk, akkor az már valóban egy érdekes helyzet és valóban érdekes lehet, hogyan értékeli ezt a bíróság. És köszönöm, hogy kiemelted, mert ezen valóban átsiklottam a sok oldalnyi szöveg átfutása közben. :R
    Egyébként valahol, másik szálon nekem is az volt az első ötletem, hogy valami más cégben vagy alvállalkozóval kell fiókot létrehozni, hogy jogilag kikerüljék a korlátozást. Főleg, ha nem publikálásra használt, csak technikai jellegű fiók. Nameg, a fejlesztő alvállalkozók használhatnak saját fiókokat a fejlesztéshez. Az ue nem kerül ki apple környezetre önállóan. Szóval, csak akarni kell.

    #1051) pakesz
    az általad is linkelt hosszú jogi pdf-ben az apple tételesen felsorolja mely pontokat sértettek. Leegyszerűsítve: nem jelezték, hogy változtattak a fizetési rendszeren. Külső futtatható kódot töltöttek bele, ami megváltoztatja az app működését.

    (#1056) Giovan!
    a vásárlások, akár az app, akár az inapp - 30%. Az előfizetések azok, ahol egy éven túli felhasználó után 15%, max 60 nap szüneteltetés még nem szakítja meg. Automatikusan megújuló előfizetéseknek hívják.
    "85% Net Revenue After One Year" [link]

    [ Szerkesztve ]

  • azbest

    félisten

    válasz Giovan! #1130 üzenetére

    szélmalomharc, hiszen már számtalanszor leírtuk a konzolok példáját is. Valamint azt is, hogy az ms-t nem azért büntették meg, mert inden ms terméken windows futott, hanem azért, mert minden pécén windows futott és kinyírák a fizetős böngészők piacát, amikor mellékelték az ie-t.
    De a tények nem zavarják össze azt, akinek becsípődött az, hogy minden alma almából van, de ő citromízű banánt hiányol :) De a citromízű banánt sem a zöldségestől, hanem az almaboltból akarja.

    [ Szerkesztve ]

  • azbest

    félisten

    válasz aprokaroka87 #1165 üzenetére

    A jelenlegi app store-ok előtt is létezett már más. Ahogy a nokia symbianos megoldásai vagy az okostelefonokat megelőző feature phonokra is lehetett appokat venni. Vagy ott volt a sokféle windows ce alapú vagy azokat megelőző okoseszközök. Akkoriban még nem volt ilyen egyszerű az appokat eljuttatni rájuk, de azoknak is megvolt a maguk megoldása.

    Az apple féle és a google féle megoldás sem úgy született, hogy egyik reggel arra ébredtünk, elfoglalták a többi cégtől a piacot. Ha egy cég olyan ötletekkel, megoldásokkal indít valami újat, amelyek csábítóbbak, akkor majd ők terjednek el. Ugyanazt persze, hogy nehéz újracsinálni. Újat kell mutatni.

    [ Szerkesztve ]

  • azbest

    félisten

    válasz Giovan! #1174 üzenetére

    Egyébként a helyzetet bonyolítja, hogy a pénzes appozás lehet inkább a kiadók kezében van. A független fejlesztőkhöz képest a kiadók dömpingelik tele az appstoreokat általában mindenféle jobb-rosszabb appal. Szóval ilyenkor nem is a fejlsztők állnak az appleval kapcsolatban.

    Ezt csak arrafel mondom, hogy eleve más mentalitása lehet egy kiadónak, mint a fejlesztőknek (vagy fejlesztőcégeknek). A hagyományos kiadókat részben képes helyettesíteni a store. Nem kell a terjesztéshez kiadóval szerződni, legfeljebb azért van szükség kiadóra, hogy előfinanszírozzon projekteket.

    A különböző store-ok pont a függetlenek lehetőségeit növelték meg. Akármilyen szemét időnként az store gazdája, de még mindig kevésbé szemét, mint a kiadók. Rengeteg játék, zene, film vagy éppen könyv nem került volna kiadásra a hagyományos modelben, mert nem voltak hajlandóak a kiadók leszerződni rá. Saját kiadásban és terjesztésben pedig olyan drága lett volna, hogy arra a legtöbb független, feltörekvő készítő nem tud fedezetet adni. Ezért számukra nagy lehetőség az, hogy elsősorban a közönségen múlik, hogy sikeres lesz -e. Az így is úgyis befektetett munkán felül lényegében plusz költség nélkül milliókhoz el tudják juttatni a művüket. Aztán ha nem volt rá érdemes, akkor csendes bukás... ha meg érdemes volt rá, akkor hatalmas siker és sok pénz lehetett belőle. A mostani store-os rendszer előtt a kiadók sokszor még rosszabb feltételek mellett voltak csak hajlandóak elvállalni a kiadást, még akár teljesen kész termék esetén is. És most is a kiadók azok, akik leghangosabban panaszkodnak.

    (#1177) aprokaroka87
    biztosan nem örök a mostani rendszer vagy a mostani szereplők vezető szerepe. Nem fogom tudni megmondani, hogy mi az, amivel valaki majd az élre tört. Ha tudnám, akkor nem itt beszélgetnék, hanem azon dolgoznék :D

    [ Szerkesztve ]

  • azbest

    félisten

    válasz Dr. Akula #1226 üzenetére

    hátha sikerül eloszlatnom nálad azt a ködöt, amit a teljesen különböző dolgok összemosásával hoztál létre:
    - amikor egy cég saját hardver és szoftver és szoláltatás kombinációjaként árul egy terméket, akkor az egyben egy termék. Termék vásárlásakor pedig nem minden cég hajlandó egyezkedni arról, hogy a standard változathoz képest kicserélnél benne dolgokat. Választhatsz, hogy a termékek közül melyiket akarod, vagy ha egyiket sem, akkor más gyártó hasonló termékei közül leszel kénytelen választani. Nem kell másokat beengedni a termékére, teljesen az ő döntése, hogy mit tartalmaz a termék. Így az ms is árulhat secure boot-tal, kizárólag windows S -t futtató laptopot, amire csak az ms store-ból lehet telepíteni alkalmazásokat, mert az a konkrét termék teljes mértékben az ms terméke. És egy termékkészítőnek sem kell a konkurenciát beengednie a termékébe. Nem kell az intelnek amd gpu-t tennie a proszesszoraiba. Nincs megtiltva neki, de nem kötelezhető rá.

    - Amikor egy pécé gyártó windows-zal árul pécét, akkor az ms is az ügyfelük, beszállítójuk. Ilyen módon más beszállítókkal lehet versenyeztetni. Anno azért kapott ennye bennyét az ms, mert beszállítóként egy olyat termékkapcsolást csinált, amivel más beszállítókat ellehetetlenített. Mivel 90% felett volt az összes pécén, az összes gyártónál az ő oprednszerük, ezért volt visszaélés egy másik piaci területtel összevonni és kicsinálni azt.
    Valószínűleg ez utóbbi miatt nem lehet például a nem google gyártású telefonokban kizárólagossá tenni a play store-t. Viszont a saját pixel termékein már megtehetné.

    Bár próbálod mindig kicsavarni a tényeket és csak azokat a részigazságokat figyelembe venni, ami a gondolatmenetedet igazolja, de folyton figyelmen kívül hagyod azokat a tényeket, amelyek megcáfolnak.

    [ Szerkesztve ]

  • azbest

    félisten

    válasz Dr. Akula #1315 üzenetére

    a pdf 26odik oldalánál szépen le is írják hivatkozásokkal, hogy egy gyártó saját termékében természetes monopóliuma van és nem vonatkozik rá az antitröszt szabály. Ráadásul az egyik hivatkozott ügy éppen macos kapcsán született precedens.

    A “manufacturer’s own products do not themselves comprise a relevant product market” and a “company does not violate the Sherman Act by virtue of the natural monopoly it holds over its own product.” Psystar, 586 F. Supp. 2d at 1197-98 (quoting Green Country Food Market, Inc. v. Bottling Group, 371 F.3d 1275, 1282 (10th Cir. 2004)). Courts routinely “‘reject the argument that a single branded product constitutes a relevant market.’” Id.; see also id. at 1198 (“Single-brand markets are, at a minimum, extremely rare”). For this reason, the Psystar court held that a relevant market limited to the Mac OS was an improper, single-brand market, and dismissed tying claims based on Apple requiring only the Mac OS to be used on Apple computers. Id. at 1193, 1197-98. The only authority Epic offers in support of its single-brand iOS Mobile App Distribution and iOS In-App Payment Processing markets is an administrative decision of the European Commission—which interprets only “European competition law.” TRO Br. at 15

    Az eu-ban van valami történy, ami alapján esetleg jogosan indíthatnának panaszt, de az epic az amerikai bíróságon, az amerikai piacról indított pert.

    Érdemes elolvasni azt a pár oldalt legalább, ahol a vádakat cáfolják rengeteg hivatkozott precedenssel. Ízekre szedték az epic beadványát.

    (#1321) Dr. Akula
    ezt már elmagyaráztam neked többször is, például, csak nem vagy hajlandó megérteni. Csúsztatsz. Terelsz és mellébeszélsz. Nem fogom újra, hiába adod mindig az értetlent századik alkalommal is. Szerencsére az apple most be is idézte a törvényeket és precedenseket a témában és elolvashatod a beadványukban.

    Láthatóan fogalmad sincsen semmiről, csak addig jutottál el, hogy gonosz gazdag apple, nehogy má' pénzt kapjon. Ennyiben kb kimertült az érvelés. A többi csak zagyvaság.

    [ Szerkesztve ]

  • azbest

    félisten

    válasz Dr. Akula #1321 üzenetére

    Ah, egyébként bocs, az előző kommentem fő része nem is neked akart menni, hanem egyel feljebb #1314) Giovan!-nak. Ő írta az apple reakcióját, neki akartam írni, miután átfutottam az eredeti pdf-et.

    [ Szerkesztve ]

  • azbest

    félisten

    válasz Dr. Akula #1361 üzenetére

    Nem igaz.
    Amíg a bíróság ki nem mondja, addig a konkrét ügyben az apple nem szegett semmilyen jogszabályt.
    Az epic viszont megsértette a közte és az apple közt lévő szerződést. Ezt tagadnod a valóság tagadása.

    Egyet árulj el legyél szíves: miért csinálod ezt? Az epicnél dolgozol és kiadták parancsba, hogy szét kell fudolni minden fórumot vagy szimplán a hiányos jogi ismeretek mondatják veled a valótlanságokat? Esetleg ti is unreal engine-t használó játékokat fejlesztetek és ezért egyéni érdeketek, hogy a jogtól függetlenül az epic érdeke érvényesüljön?

    [ Szerkesztve ]

  • azbest

    félisten

    válasz Dr. Akula #1363 üzenetére

    Nem bemondásra sértett valamit az epic, hanem tételesen fel lett sorolva, hogy a szerződés mely pontját kerülte ki, hátulról, rejtett kóddal, szerver oldalról betöltött módosítással.

    Nincs kettős mérce. Van egy szerződésszegés, amit maga az epic is elismer. És van egy folyamatban lévő ügy, amivel szeretne az epic kibújni a szerződésszegés alól. Gyakorlatilag semmilyen normális, jogilag helyt álló érved nincsen. A cáfolatát az apple által hivatkozott amerikai szabályok, korábbi bírósági döntésekben is megtalálod. De a konkrét ügyben a bíróság mondja ki a végső szót, szóval akkor lehet állítani olyat, hogy az apple megsértett volna bármit is, ha megszületik a döntés a beadványokról.

    szerk:
    Egyébként nem vagyok semmilyen kapcsolatban az apple-lel, még közvetve sem. Nincsen apple gyártású eszközöm sem. Korábban évekig android appokat fejlesztettem, de már második éve más területen fejlesztek. Az eddigi legközelebbi kapcsolatom az apple-lel az, hogy évekkel ezelőtt részt vettem a nyílt forrású webkit böngészőmotor fejlesztésében, de azt sem az apple fizette, s miután a projekt több ágra szakadt, akkor a konkurensének változatára épülő termék fejlesztésében folytatódott a munkám, de már az is véget ért 6 évvel ezelőtt. Szimplán csak a fud és hoax zavar.

    (#1366) Giovan!
    Ha munkahelyét védi, mert az epic a kiadójuk vagy ők is unreal engine-t használnak, akkor legalább érthető, hogy miért ez a nagy felhajtás. Attól még nincs igaza, de legalább érthető lenne a szándék.

    [ Szerkesztve ]

  • azbest

    félisten

    válasz pakesz #1371 üzenetére

    "ez a kovetkezo hot topic, hogy ne vetessek meg a dolgokat midnen platformon kulon"

    de hát ez a kiadókon múlik. Mivel jelenleg csak a kiadóktól függ, hogy tesznek e fel ingyenes változatott az appjukból olyanok számára, akik már más platformon megvették azt. A játékon belüli fiókkezelést a kiadó végzi, nem a platformok. Haszmnálható a más platformon vett játék vagy játékon belüli vásárlás eredménye vagy előfizetés, ha a kiadó is úgy akarja. Ez nem a platform tulajdonosán múlik. Viszont, ha az appban lehet vásárolni, akkor azután a jutalékot ott kell kifizetni, ahol a játékos ezt a vásárlást elvégzi. Ha a játékplatformtól független helyen teszi, például a kiadó weboldalán, akkor teljesen meg tudnak szabadulni a platformok jutalékaitól. Csak ez a játékosnak kényelmetlen, s nem olyan lelkesen szórnák a pénzt befelé, ezért ragaszkodnak a kiadók ahhoz, hogy a játékon belül lehessen vásárolni.

    (#1373) pakesz
    nem így történt.
    Az epic barátilag kért előjogokat és kiváltságokat. Nem kapott. Ezután az epic szándékosan megsértette a szerződést. Ezután a szerződésben írt szankciók következtek. Ezután az epic a bírósághoz fordult, hogy neki járnak az előjogok. Talán nem kéne elszakadni a valóságtól.

    [ Szerkesztve ]

  • azbest

    félisten

    válasz pakesz #1374 üzenetére

    ahogy korábban írtam már, vannak kétes lépései az applenak. Volt, hogy kizártak olyan szolgáltatást a platformról, amely konkurenciája lett volna a saját szolgáltatásuknak. Na nekik például teljesen jogosan lehetne perelni az apple-t. Mert náluk valóban indoklás nélkül lőtték le az appot.

    Viszont pont nem ők, hanem azok perelik az applet, akik ténylegesen megsértették a szerződést és nem indoklás nélkül lettek szankcionálva. Így az ő fellépésük eleve hitelét vesztette és ők nem a szolgáltatásuk diszkriminálása miatt, hanem külön előjogok megszerzéséért, kapzsiságból próbálják átíratni a szabályokat.

    Arról is szó van az apple válasz beadványában, hogy az amcsi jog szerint miért legális egy termék, platform, brand kizárólagossága. Úgy hívják természetes monopólium és nem lehet a törvények szerint arra kényszeríteni a gyártókat, hogy a konkurensük számára kedvezően átengedjék a terméküket. A normál piacon pedig sem a játékkonzolok, sem az okostelefonok területén nincsen monopóliumuk. Az, hogy az összes ios készüléken ios platform van, az természetes és nem szabálytalan.

    [ Szerkesztve ]

  • azbest

    félisten

    válasz Dr. Akula #1376 üzenetére

    Mivel nincs monopóliuma az okostelefonok és játékkonzolok piacán, így nincs mit megszűntetni. A jog szerint pedig a saját termékén belül nem szegi meg a Sherman actot. [link]

    Az általad ismételt ms böngésző egészen más helyzet volt, mert nem saját teméken, hanem sok más gyártó termékén volt és nem az ms volt a gyártó, hanem az ms egy beszállító volt a számítógépgyártóknak. Az összes személyi számítógépen volt 90% feletti részesedésük úgy, hogy nem az ő termékük volt minden személyi számtógép. Szóval jogi értelemben teljesen más volt a felállás.

    Az ms a saját gyártású készülékein teljesen jogosan zárhatná le az egész rendszert, árul jelenleg is olyan készüléket, amelyre csak az ms appstoreból lehet telepíteni: xbox és némelyik surface gép.

    (#1379) Samott
    a profit nem törvénytelen. Lehet, hogy sokan jól járnának alacsonyabb jutalékkal, mert akkor náluk jelenne meg több profit. De ez nem jogi kérdés. Persze, hogy jobb a kisebb jutalék. De amíg nincs törvényben, hatósági árazásban ez megszabva, addig jogilag nincs benne semmi kivetnivaló. A hatósági ár pedig nem jellemzője a kapitalizmusnak. Ilyen jellegű korlátozásokat csak alapszolgáltatás jogcímet kapó dolgok szoktak kapni, de az okostelefon és a appstore használat nem számít alapszolgáltatásnak. Sőt, az internet maga vagy a számítógéphasználat sem számít annak. Az usa törvénye épp nemrég csinált visszalépést az internet kapcsán - náluk újra korlátozhatja a netszolgáltató hogy mit és mennyiért érhet el az ügyfél. Az eu-ban viszont szabály van az internet semlegességre, nem szólhat bele a szolgáltató, hogy mire használják a szolgáltatást.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák