Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Giovan!

    addikt

    válasz bdzsana #1043 üzenetére

    Ez mind érthető, de ha ennyire élhetetlen környezetet teremt az Apple, megkérdezhetem hogy miért fejlesztessz akkor mégis éppen az ő platformjukra? Persze nem akarok tolakodó lenni vagy ilyesmi, szóval egyáltalán nem muszáj válaszolnod, csak érdekelne, hogy miért választja valaki önként ezt a sorsot.

    Speak softly and carry a big stick, you will go far.

  • Giovan!

    addikt

    válasz bdzsana #1053 üzenetére

    Értem, köszönöm hogy megosztottad velem a tapasztalataidat és a gondolataidat a témában. Volt már a topikban egy iOS fejlesztő kolléga aki így tett, az ő beszámolóját is érdekesnek találtam.

    A 30%-ot akkor nem csak egy évig kell fizetni, és aztán leviszik 15%-ra? Mintha lett volna itt a topikban valami ilyesmiről szó, de lehet félreértettem valamit.

    [ Szerkesztve ]

    Speak softly and carry a big stick, you will go far.

  • azbest

    félisten

    válasz bdzsana #1043 üzenetére

    Kis, induló projekt összecsapja a bokáját örömében, hogy évi 99 dolcsival és a jutalékkal megússza a publikálást. Viszont, ha egy cég már nagyra nőtt, akkor valóban tudhat saját maga is költséghatékonyabban próbálni szolgáltatni. De ettől még nem lesz joga felülbírálni a szerződést a terjesztőnél.

    Az áramos és email-es példa sajnos teljesen rossz. Egyrészt nem az epic sikerén felbuztulva vezetett be rá plusz jutalékot, hanem ez az iparági standard és nem meglepetés. Másrészt se az áram, se az email szerződésed nem tartalmazza mire használhatod fel azt. Annyiból meg különösen rosszak a példák, hogy ha az ilyen szolgáltatásaidban ipari mennyiségben kezdesz fogyasztani, akkor bizony más feltételek szerint kell szerződnöd az elektromosság és az email kezelő szolgáltatóval is. Szóval eleve limitált a mennyiség, de a limit alatt nincs megszabva, hogy mire használod. Ipari fogyasztóként viszont kötelező minimum fogyasztást is előírhatnak és büntethetnek, ha nem fogyasztod el mégsem, mert veszélyezteted azzal a hálózat stabilitását.

    Manapság már nagyon el vannak kényeztetve a fogyasztók és a fejlesztők is. Egyszerűen kezelhető, megbízható, automatizált minden. Sok éves hatalmas munka áll emögött és az üzemeltetése is nagy erőforrásokat igényel. Részben ezért is nehéz egy másik platformot elindítani, mert nulláról hatalmas munka és költség megcsinálni.
    Ha szétverik a versenyre hivatkozva a bevált dolgokat, akkor mehet mindenki vissza a kőkorba és majd megtanulják az emberek, hogy érteni is kell a dolgokhoz és dolgozni kell az eredményekhez.

    A költségekkel pedig számolni kell. Olyan nincs, hogy nem futja valamire és akkor azért nem fizet, de használja. A platform üzleti modellje, hogy ingyenes cuccokat fel lehet tenni, de ha pénzt keresel rajta, akkor jutalékot kell fizetni. A jutalékot pedig nem a fizetés lebonyolításáért, hanem a platformon való pénzkeresésért szedik. Azért tetted oda az appodat, mert pénzt akarsz kivenni belőle. Ennek ára van. Lehet vitatni az árát, de a szerződéseket csak úgy nem lehet figyelmen kívül hagyni.

    (#1052) pakesz
    A separte kifejezést jogosan hozod fel. Viszont ha céggel, mint jogi személlyel bontják fel a kapcsolatot, akkor valószínűleg minden hozzájuk tartozó fiókra vonatkozik. Nem lehet ugyanarra több párhuzamos szerződést kötni, ez csak technikai dolog. " Epic Games, Inc" szerepel az ue weblapon is. Tanulság, jogilag el kell szeparálni a különböző tevékenységeket.

    Viszont, ha mégis különböző cégekhez tartozik a különböző accountjuk, akkor az már valóban egy érdekes helyzet és valóban érdekes lehet, hogyan értékeli ezt a bíróság. És köszönöm, hogy kiemelted, mert ezen valóban átsiklottam a sok oldalnyi szöveg átfutása közben. :R
    Egyébként valahol, másik szálon nekem is az volt az első ötletem, hogy valami más cégben vagy alvállalkozóval kell fiókot létrehozni, hogy jogilag kikerüljék a korlátozást. Főleg, ha nem publikálásra használt, csak technikai jellegű fiók. Nameg, a fejlesztő alvállalkozók használhatnak saját fiókokat a fejlesztéshez. Az ue nem kerül ki apple környezetre önállóan. Szóval, csak akarni kell.

    #1051) pakesz
    az általad is linkelt hosszú jogi pdf-ben az apple tételesen felsorolja mely pontokat sértettek. Leegyszerűsítve: nem jelezték, hogy változtattak a fizetési rendszeren. Külső futtatható kódot töltöttek bele, ami megváltoztatja az app működését.

    (#1056) Giovan!
    a vásárlások, akár az app, akár az inapp - 30%. Az előfizetések azok, ahol egy éven túli felhasználó után 15%, max 60 nap szüneteltetés még nem szakítja meg. Automatikusan megújuló előfizetéseknek hívják.
    "85% Net Revenue After One Year" [link]

    [ Szerkesztve ]

  • joey04

    titán

    válasz bdzsana #1043 üzenetére

    Kezdjük ott, hogy Apple talán elsőként létrehozott egy app storet, ami a fejlesztőknek rohadt nagy segítség volt, és tényleg boldogan odaadták a 30% százalékot mert előtte rémálom volt a terjesztés.

    Régen igaz volt, hogy létrehozott egy piacot és örüljünk, hogy kapunk belőle egy szeletet. Ma viszont nem létrehozza a piacot, hanem kivág belőle egy darabot.

    Pontosan ezért hozta létre, hogy segítsen a fejlesztőknek, aztán ha befutott a dolog, akkor beszedje a bevételt. Nem jótékonyságból segítenek a fejlesztőknek... Pontosan így van ahogy leírtad, de ezzel nincsen semmi gond.

    Ha meg nem tetszik ne fejlessz rá.

    Azért vagyok a szakmámban és azért fejlesztek ezekre a platformokra mert jó vagyok benne és jól élek belőle. De ettől függetlenül még érezhetem igazságtalannak a 30%-os adót.

    Érezheted, ha ez annyira bántja a lelked, akkor ott is hagyhatod. De ugye mivel még így is jó sokat keresel, valahogy lenyeled a békát... Persze ha más kikaparja a gesztenyét, annak te is örülsz majd. Ami persze normális, csak attól még nem lesz jogos.

    "Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

  • válasz bdzsana #1108 üzenetére

    Ultimate válasz level 10000.

    Nem kell fejleszteni, ha nem tettszik...

    :C

    Ez a megoldás mindenre is.

  • Busterftw

    veterán

    válasz bdzsana #1108 üzenetére

    A mobilos cuccok 75-80%-an Android fut. Ezzel potencialisan elerheted az emberek tobbseget, de legalabb 2/3-t.

    Androidon felrakhatsz barmilyen masik Store-t, ahol nem kell a Google 30%-at kifizetned.
    Lasd Amazon AppStore, F-Droid, Uptodown, Aptoid.

    Lehet csinalni az Epic AppStoret, aztan lehet a tisztesseges es szuperfair noluxusfee-vel megszerezni az embereket es a fejlesztoket. Nem lesz nehez, hiszen itt azt allitjak az emberek es a fejlesztok elegedetlenek, ok is erre vagynak.

    Sot, a Fortnite lovebol meg kozepes telefongyartokat is meg tudnak tisztessegesen es fair modon kenni, hogy alapertelmezetten telepitve legyen a Sweeney AppStore.

    [ Szerkesztve ]

  • joey04

    titán

    válasz bdzsana #1108 üzenetére

    Értem én csak nem értek egyet a nyafogással. Ha nem tetszik a munkakörülmény és/vagy a fizetés, váltani kell. Lehet menni krumplit szedni, vagy bármi egyebet csinálni. Amúgy attól függetlenül, hogy pofátlan dolognak tartom a siránkozást, továbbra is az lenne az egyszerű, ha egységbe tömörülnének és kivonulnának a fejlesztők és akkor lépéskényszerbe kerülne az Apple. Ennyi.

    "Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

  • Busterftw

    veterán

    válasz bdzsana #1138 üzenetére

    "Szeretem azt amit csinàlok, és még így is lehet boldogulni a Googlen és Applen."
    Ilyeneket ne irjal mert felkotnek. Le vagy huzva es alig elsz meg a "luxusado" miatt.

  • Giovan!

    addikt

    válasz bdzsana #1138 üzenetére

    Szerintem ezt nem nekem akartad címezni, legalábbi én nem állítottam hogy nyafognál.
    Sőt, én elismerem hogy sokaknak problémát jelenthet az Apple 30%-os developer fee-je, csak szerintem nem így kellene megoldani ezt a problémát.

    Speak softly and carry a big stick, you will go far.

  • Giovan!

    addikt

    válasz bdzsana #1149 üzenetére

    Ha a piaci szereplők megegyeznek egymással, hogy felosszák a piacot és nem versenyeznek, az kartellezés, amivel kollektíven alakítanak ki egyfajta monopóliumot. Ezt viszont szerintem nehéz bebizonyítani, hogy az Apple és a Google együttműködne, és azért lenne egységesen 30% a developer fee. De ha sikerülne is, pontosan mit tudna tenni ez ellen az állam, azon kívül, hogy rájuk ver egy óriási büntetést (amit még támogatnék is, aki törvényt szeg, fizessen)?

    Mert azt továbbra sem tudom támogatni, hogy elveszik a piacon való versenyzés lehetőséget a zárt rendszertől, mivel egyrészt ezt nem tartom fair lépésnek, másrészt mint fogyasztó, ezzel az én választási lehetőségeimet is csökkentik.

    [ Szerkesztve ]

    Speak softly and carry a big stick, you will go far.

Új hozzászólás Aktív témák