Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Giovan!

    addikt

    válasz Depression #1295 üzenetére

    Mi gátolja meg a hívőket abban, hogy androidot vegyenek, ahol van alternatív store, és nincs diktatúra? Kérdezd meg tőlük ember, ne akard kiokoskodni helyettük, milyen készüléket lenne tanácsos használniuk a boldogsághoz.

    Ha olvasnád is a topikot, láthatnád, hogy jórészt elvi síkon zajlik a vita: arról van szó, hogy mihez van joga egy cégnek a saját platformjával. Ha megfelel a törvényeknek (ennek az ellenkezője továbbra sem nyert bizonyítást), miért ne működtethetne zárt platformot? Miért ne létezhetne egy ilyen választási lehetőség is a piacon, miért fáj neked, hogy van ilyen? Miből gondolod hogy prémium érzés motiválja az iPhone usereket, és nem mondjuk az iOS tetszik nekik? Mi közöd egyáltalán hozzá, hogy kit mi motivál az iPhone melletti döntésekor?

    Ez pedig már a személyes rész, aminek nincs köze ahhoz, hogy kinek van igaza a perben, pusztán arról szól, én miért nem örülnék neki, ha az Epic elérné amit akar: Ha lesz alternatív store, akkor nagyon sok fejlesztő a saját alternatív storejába rakja majd az appját. Ez pedig óhatatlanul ahhoz fog vezetni, hogy ha használni akarod ezeket az appokat, akkor engedélyezned kell a külső forrásból származó appokat, és fel kell raknod a storejukat. Ez innentől fogva már nem választási lehetőség lesz. Nekem megfelel a jelenlegi rendszer, tetszik hogy ráfekszik a privacyra az Apple (pláne az új iOS-el), nem akarok külső forrásból appot a telefonomra. Ha akarnék, bizisten droidoznék én is, és a fórumon oktatnám az iPhone usereket, hogy milyen ostobák. Na jó nem, igazából leszarnám, felőlem mindenki olyan készüléket használhatna akkor is, amilyet csak akar. Kinőttem már ebből a homokozóból, ahol számít bármit is kinek milyen rendszer fut a telefonján.

    De meg kell adni, azzal hogy itt magas lóról elmagyarázod nekem miért vagy okosabb nálam azért, mert te droidot használsz (amiben most sem korlátoz senki, és nem is akar, veled ellentétben, aki tudni véli, hogy milyen rendszert kéne használnia másoknak), rögtön szimpatikusabbá tetted az állsápontodat, és véletlenül se az ellenkezőjét érted el. Tényleg...

    [ Szerkesztve ]

    Speak softly and carry a big stick, you will go far.

Új hozzászólás Aktív témák