Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Ezekiell

    veterán

    válasz Busterftw #912 üzenetére

    Le se szarom az iOS usereket (már elnézést - nyilván érdekelnek, de itt most nem ők a lényeg nekem), én csak és kizárólag a developerek/kiadók szemszögéből mondom, amit mondok - tekintve, hogy én is az vagyok.

    Az évek alatt elég sok minden változott ám: nem volt Apple payment processor pl a kezdetekben (meg inapp purchase se), csak a sima 30%os fee az appok árából. Ez se kevés, de ez még vállalható volt a (kezdetekben hypeolt, növekvő, majd) nagy/jól fizető userbase miatt. Úgy áraztad be az appodat, hogy így is megérje.

    De utána változtak a business modellek, a developerek már nem úgy számoltak bevételt, hogy eladott app szorozva app ára = bevétel, hanem inapp purchase, subscription, stb, és nagyon fontos: multiplatformok lettek a cégek/szolgáltatások.
    És hirtelelen itt van a probléma: 5 dollár mondjuk egy előfizu neten. Ebből 2 dollár infrastruktúra, 2 dollár fizuk és hasonlók, és 1 dollár tiszta haszon mondjuk. 5 dollár Androidon, ugyanezen arányban. 5 dollár iOSen is (hisz nem adhatod drágábban), és abból máris lejön 30% - mert nincs lehetőséged más paymentet használni, mint az Apple sajátját. Hoppá, bukta van. (nyilván nem mindenhol lesz bukta a vége, hanem csak nullszalldó/nagyonkicsi profit, de a lényeg átjön remélem)

    Szóval a kezdetekben nagyon más volt az ökoszisztéma/business modell mindenhol, és csak pár éve ért el oda, ahol most vagyunk. És most látjuk az első kiadót, aki megmarkolta a tökét, és azt mondta, hogy "állj, ez így már nem jó, ezt nem lehet".

    Arról majd a bíróság dönt, hogy lehet-e vagy sem - de remélem, így érthető, miért nem jó érv az, hogy "ez mindig is ilyen volt". Nem volt.

    [ Szerkesztve ]

    Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

Új hozzászólás Aktív témák