Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • dabadab

    titán

    válasz Norb79 #85 üzenetére

    Nem tudom, hogy az számít e, hogy amúgy az apple (és gondolom a gugli is, bár annak nem néztem utána) csak azok után az alkalmazáson belüli vásárlások után kér részesedést amit az iOS appban csinál a user.

    Igazán nem.

    Vagyis, ha lenne fortnite app, amiben nem lehet coint venni, hanem el kellene látogatni az epic storeba az epic honlapon és ott venné mindenki a coint 8 dodóért, akkor mindenki örülne. A júzer is, mert olcsóbb a coin, az epic is, mert több marad nála, és az apple is, mert nem kellene pereskednie.

    Nem tudom, hogy feltűnt-e, de gyakorlatilag pont ezt csinálta az Epic és emiatt rakták ki a store-okból.

    Guglin meg ott a külső telepítős app, gugli storet kerülni, ugyanúgy adható abban az appban 8ért, és megtartható az egész.

    Ja, csak kikerül a gugli sztorból, vagyis elveszti az androidos userek 90%-át

    Az appstore és a guglistore is elérést jelent, ahogy az #53-as komment első három mondatában is szerepel, és ezért 30%-ot kérnek a cégek, és ezt a 30%-ot akarja lealkudni az epic, ez az eddigi eseményekből nyilvánvaló.

    Persze, hogy az. Ahogy az is elég világos, hogy az a 30% már bőven monopolárazás, vagyis van az árnak egy része, ami normális, meg egy olyan része, amit csak azért tudnak kisajtolni, mert uralják a piacot.

    [ Szerkesztve ]

    DRM is theft

Új hozzászólás Aktív témák