Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Norb79

    őstag

    válasz dabadab #77 üzenetére

    Nem tudom, hogy az számít e, hogy amúgy az apple (és gondolom a gugli is, bár annak nem néztem utána) csak azok után az alkalmazáson belüli vásárlások után kér részesedést amit az iOS appban csinál a user.
    [link]
    Vagyis, ha lenne fortnite app, amiben nem lehet coint venni, hanem el kellene látogatni az epic storeba az epic honlapon és ott venné mindenki a coint 8 dodóért, akkor mindenki örülne. A júzer is, mert olcsóbb a coin, az epic is, mert több marad nála, és az apple is, mert nem kellene pereskednie.
    Guglin meg ott a külső telepítős app, gugli storet kerülni, ugyanúgy adható abban az appban 8ért, és megtartható az egész.
    Mivel nem ez történik, ezért szinte biztos, hogy nem is erről van itt szó.
    A gazdasági erőfölénnyel meg nekem nem egyértelmű kinél van. Nyilván az appstore egy nagy érték/erő az (epic szerint) 1 mrd eléréssel, de nem tudom a rekord nyereséget rekord nyereségre halmozó fortnite mekkora erőt képvisel, mivel az sem kis userbase. Ez itt most nem a 12 megás indie cuccot összehozó cég vs apple harca, itt szerintem nem olyan egyértelmű az az erőfölény.
    Az appstore és a guglistore is elérést jelent, ahogy az #53-as komment első három mondatában is szerepel, és ezért 30%-ot kérnek a cégek, és ezt a 30%-ot akarja lealkudni az epic, ez az eddigi eseményekből nyilvánvaló. Legalábbis az én kifestőim alapján.

Új hozzászólás Aktív témák