Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • laposonly11

    senior tag

    válasz janeszgol #15 üzenetére

    Az ugye megvan hogy latinul az invidia jelentése: gyűlölet, irigység? :Y
    [link]

    [ Szerkesztve ]

    Ordo est anima rerum.

  • laposonly11

    senior tag

    válasz -Skylake- #37 üzenetére

    Valoraaaaant? Most nézem ez egy CS, csak igénytelen, fos, rajzfilmes textúrákkal.

    [ Szerkesztve ]

    Ordo est anima rerum.

  • laposonly11

    senior tag

    válasz -Skylake- #56 üzenetére

    Mindenféle igénytelenebbnél, igénytelenebb(a Wowot is annak tartom, sőt), nyugati vagy koreai online multi leültet, tízmilliókat nap mint nap, mivel egyiket sem lehet 100 év alatt sem végigjátszani. Vagy eleve olyan a játék mechanikája pl. a shootereknek, hogy újra meg újra játszák, ugyanazokat a köröket, tök mindegy hogy Valorant, CS:GO, vagy Cod. Szerintem ezek tipikus unaloműző repetitív valamik, legalábbis én nem láttam értelmét ilyenek miatt képernyő elé ülni, egyszerűen unalmasak. De ha már minőségi, sztori orientált, kimagasló grafikájú/animációjú, "művészileg szépen kivitelezett" játékokról beszélünk, akkor a Death Strandingon és Cybeprunkon kívül, én pl. teljesen elégedett voltam a Resident Evil 2-3 remakekkel, kicsit rövidek(rövidebbek mint az eredeti verziók, sokat vágtak rajtuk) de az élmény elsőosztályú(sőt most a patch után már raytracing is van bennük), Resident evil 7 kicsit gusztustalanra sikeredett (emberi ürülékkel teli beleket evő kannibálok stb. erősen 18+) de a 8 Village (Klasszikus, pofátlanul élethű román kis valu(akár egy magyar falu a 80 as évekből, erős nosztalgia élmény :) ), végén gyönyörű várkastély külső/belső helyszínei, csinos vámpír főgonosz nő, klasszikus farkasemberek stb. felér egy ingyenes turista élménnyel) na ez már elsőosztályú minőségi kaland, akció, és még a raytracing is dob rajta egy nagyot, ugyanez az orosz Metro Exodusra is vonatkozik. Most érkezik a Resident Evil 4 remake(az eredetit 19 éve játszottam mint sokan mások, már akkor nagy siker volt, spanyol hegyi falu, középkori várkastély, furcsa szekta papjai, stb.), érkezik a Dead Space remake unreal motorral(?). Ott a szintén a mai szemmel is elképesztő grafikájú Alien isolation, lopakodós, alkatrészekből "túlélőtárgyösszeszerelős" 2014 es játék, és egy 10 éves 2 magos laptopon is elmegy közepes beállításokkal 1080p ben, ezt csak azért említem, mert azóta megvan, de még nem sikerült elkezdeni :DDD . A kérdés persze, hogy ezekhez, meg a most érkező címekhez kell e új VGA? Hát ha csak nem 4 vagy 8K ban akarnék játszani, ami anyagilag nincs betervezve, szóval elég ide az RTX 3060 egy jóóó darabig még.

    Ordo est anima rerum.

  • laposonly11

    senior tag

    válasz Dyingsoul #60 üzenetére

    Nem, csak az, amiből nem lehet semmit sem tanulni. Itt vannak a történelmi játékok, ugye nem kell magyarázni. Aztán pl. egy flight simulatornál megtanulhatsz vezetni akár egy utasszállítót is, :DDD persze, mikor lesz rá lehetőséged ezt élesben is kipróbálni az más kérdés :U . A Cyberpunk 2077, lényegében egy politikai előrejelzés, prognózis, tökéletesen mutatja az agyonszexualizált, technokrata, transzhumanista rendkívül közeli jövőképet, ami felé haladnak és tolják ezt az ideológiát a társadalmak arcába, a filmekben, reklámokban a mai legnagyobb tech cégek, persze ha valaki azt hiszi hogy az egy szép és normális jövő lesz, annak gratulálok. Mondjuk nyelvtanulásra is jók a játékok, mert jobban lekötik a figyelmet, lényegében "interaktív moziban" tanulod a nyelvet. De ha már itt tartunk, az evésen, szaporodáson kívül, minden haszontalan időtöltés, az állatoknak van igazuk, ők nem építenek űrhajókat, hogy aztán melldöngetve, rúghassák a semmit nem érő port, a Hold vagy a Mars felszínén. :F [link]

    Ordo est anima rerum.

  • laposonly11

    senior tag

    válasz Dyingsoul #62 üzenetére

    Nem mondtam hogy rosszak, csak az ismétlődő elemek miatt, hamar unalmassá válnak. Akkor már inkább Battlefield sorozat, ugye itt a neve is az ami: "csatatér", tehát gyalogosokkal, járművekkel, valódi fizikával, átlőhető a vékony fémlemez is, azaz sérül a mögötte bújkáló katona, a fáról, deszkáról nem is beszélve, miközben CS:GO, COD, ahol nemhogy csatatér sincs, hanem 3 háztömb körül lehet rohangálni, mint a bolond tyúkok a szűk tyúkolban(kivéve a nagy méretű Warzone-t). A sniper beleerőltetése hogy 30 méterről mesterlövészkedjen, meg már egyenesen egy vicc(Ugye battlefieldben, ARMAban ott kilométerekre lehet ellőni, különösen az utóbbiban, ahol a legnagyobb pálya 143 km2), a fizikáról meg nem is beszélve, nemhogy nem törnek a tárgyak, épületek nem omlanak össze, (egyedül az üveg), hanem lényegében egy fa, vagy bokor mögé bújt katona is teljesen sebezhetetlenné válik, tehát maradjunk annyiban, hogy ezek a rendkívül lebutított fps ek CS:GO, COD és társai, közelében sincsenek egy Battlefieldhez vagy Armahoz képest, ahol előbbi még egy butított arcade is, és csak az utóbbi szimulátor(Mondjuk a CS:GO az tényleg mindennek a legalja, még célozni sem lehet benne a távcsővel, célzóval). A "hivatásos" rendőr, meg legfeljebb arra alkalmas, hogy megbüntesse a tilosban parkoló kocsikat, tudtommal rendőröket nem arra képeznek ki, hogy fedezéktől, fedezékbe rohangálva, komoly tűzerővel szemben helyt tudjanak álni, kötelezően csak céllövöldébe kell járniuk havi egyszer vagy valami hasonló. Nem véletlen hogy tűzharcban, profi fps huszárok vagy airsoftos amatőrök, messze jobban teljesítenek mint egy hivatásos rendőr. :C Az meg hogy játék voice chatjén ki lehet beszélni különböző témákat, a háborút, hogyan lopta szét Ukrajnát a nyugat, miközben az oroszokra mutogatnak, a citromos kínai csirke receptjét, vagy hogy a globális környezetszennyezés mögé bújva, hogyan ba***ák át az országokat karbonadóval, annak mi köze a játék tartalmához? :DDD

    [ Szerkesztve ]

    Ordo est anima rerum.

Új hozzászólás Aktív témák