Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Cifu

    nagyúr

    válasz Reignman #25 üzenetére

    Egy fixre esztergált keret, amibe tologathatod a pici modulokat, ha ki tudod fizetni.

    Ez egy két oldalról érdekes dolog. Először is írtam, hogy a fő kérdés az ár. Ha túl drága lesz, akkor kalap-kabát, nincs vita.
    Másik oldalról viszont nem a telefongyártóktól fogod venni az alkatrészeket, hanem esélyesen a részegységek gyártóitól, pl. a SoC-ot a Qualcommtól és az MTK-tól, a kamerát a Sony-tól és az SBT-től, és így tovább. Ez pedig talán lehet, hogy negálja a magasabb költséget (tokozás).

    Még úgy is jól hangzik, ha egy normál telefonnál valószínüleg egy szervizes csere harmadárba kerül? Mert egy középkategóriás mobil esetében 20000 a kijelző és 5000 a csere.

    A tokozott kijelző kerül mondjuk 22000-be akkor? Mert ugye az árakat nem tudjuk az Ara esetében (és ott is a lényeg majd az lesz, ha felfut a gyártás - ha felfut...).

    A mai telefonok pedig 3000es akksikkal jönnek, az én G7em bírja 3 napot normál használattal,

    Itt az irodában van iPhone 5 és 6, Lumia 920 és 820, Nexus 4 (ez az enyém) és Samsung S5 is (ebből látszik asszem a táplálékláncban elfoglalt helyem :D). Nagyon ritka, hogy valakinek bírja töltő nélkül egy napig a telója. Persze aktív használattal...

    A mai csúcskategóriák véleményem szerint a a mai elvárások 90-95%át hozzák

    Hurrá, tehát fogadjuk el, hogy sose lesz olyan telefon, amely tökéletesen kielégíti az elvárásainkat? :U

    a jövő a hajlított kijelzőkben van, a kisebb és vékonyabb házakban, a vízállóságban és a takarékos, de nagyteljesítményű hardverben

    A hajlított kijelzőn vitatkoznék, a vízállóság már megvolt fél évtizede a Motorola Defynél, és a többi és a többi. Én a jövőt a modularitásban látom... :DDD

    @tothmaxy182: (az árak csak feltételezések és a példa kedvéért írtam őket, de abban biztos lehetsz, hogy nem ugyanannyiba fog kerülni a kettő)

    Pontosan, feltételezések. Vagyis akár fordított is lehet az arány...

    Közben találtam infókat arról, hogy a kijelzőt és a procit nem is lehet majd cserélni (utolsó bekezdés):

    Bocsánat, de akkor a jelek szerint nem veszed a fáradtságot, hogy utánanézz rendesen, de véleményt alkotsz a félinformációk alapján. Amit belinkeltél, az a Spiral 1, most a Spiral 2-nél jár az Ara, és már ebben is cserélhető a kijelző...

    GPS modult, meg ilyen apróságokat meg hétszentség, hogy nem lehet benne cserélni. Ezek tuti az alaplapra intergrált dolgok.

    Tévedés, ahogy a meglévő telefonodhoz is adhatsz külső BT GPS modult, hogy ne a belsőt, hanem külsőt használjon...

    [ Szerkesztve ]

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

  • Cifu

    nagyúr

    válasz Reignman #33 üzenetére

    Pont ez a bajom: nagyon nehéz az ilyen, ár/érték/tudás háromszögben a 'sweet pointban' helyet foglaló telefont találni. Fogtam a kezemben Galaxy S6 Edge-et, közel volt hozzá, de például abban 2600mAh-s aksi van, és a gazdája szerint neccesen elég egy napra a delej számára is, plusz nem bővíthető SD kártyával (oké, 128GB-os verzióval kibékülnék ;] ). Ráadásul annyit nem ér meg nekem, amennyit kérnek érte (én beérném egy MT6752-es SoC-al is például :DDD).

    De pont ez tetszik nekem az Ara-ban, hogy teljesen én döntöm el, hogy mi legyen a telefonban. Ez az érzés pedig...

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

Új hozzászólás Aktív témák