Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • bambano

    titán

    válasz crey #196 üzenetére

    "Egy autó típusból legyártanak 500000 példányt, ugyan azzal a hardwarrel szerelve, 0 változtatással. Tetszik érteni mit akarok súgni?": attól, hogy megértem, hogy mit akarsz súgni, még gondolhatom, hogy tévedsz...

    azt akarod súgni, hogy az autó, mint hardver, kevésbé széttöredezett platform, mint a mobil, mint hardver.
    válasz:
    1. igen, ezt akarom súgni, megértetted.
    2. nem, nem ezt akarom súgni, nem értetted meg.

    ezzel szemben a valóság az, hogy két, ilyen szinten egyforma autót találni nagyjából lehetetlen. lehet, hogy te nem látod a különbséget két autó között, de attól abban még lehet más verziójú szoftver (az ecu-ban, a fedélzeti elektronikában, stb.), más beszállítótól származó infotaintment, ilyen-olyan verziók, hogy van-e benne klíma vagy nincs, stb. stb. azoknál az autóknál, ahol a navi nem csak nagyon szigorúan vett értelemben navi, hanem itt-ott hozzányúl az autó egyéb részeihez is, ott bizony alaposan széttöredezett a hardver.

    másrészt azt is lehet tudni, totálkárban, itt-ott voltak már cikkek róla, hogy az autóban levő hardver lényegesen gyengébb, mint a mobiltelefonban. az autókban nem jutottak el 4 év alatt az 1 magos 500MHz-es procitól a 4+4 magos biglittle 2-2.5 GHz-en pörgő procikig. tehát ha valamit egy pár mega rammal felszerelt kézifékes procira sikerült optimalizálni, hogy a röccenésfetisiszták ne tépjék fel a légzsákot, az jól fog menni a kocsiban levő processzornál 16-20x erősebb mobilokon, ezerszer annyi ramon is.

    harmadrészt azt mindenki elfogadja, hogyha a mobilja nem teljesen jól működik. és senki, ha az autója. az autóban nagyságrendekkel precízebben kellene programozni, mint a telefonnál. akkor ami jó az autóba, az jó lesz a mobilba is.

    és amikor fent azt írtam, hogy nem találsz két egyforma autót, ott nem arról beszéltem, hogy a g astra meg a 320d bmw nem lesz egyforma, hanem arról beszéltem, hogy ugyanaz a g astra, ugyanazzal a motorral, amit nem ugyanabban a gyárban gyártottak max. pár nap eltéréssel, már az sem lesz egyforma. az autók hardvere sokkal gyakrabban változik, mint az alaptörvény meg a te hiedelmeid, és nem sokkal ritkábban változik, mint a telefon hardver.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

Új hozzászólás Aktív témák