Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #82729984

    törölt tag

    válasz bambano #22 üzenetére

    "engem érdekelne az az oldal is, hogy amikor mókolt firmware van a traktoron, akkor ki vállalja azért a termékért a felelősséget, amit utána te eszel meg. például ha megfullad a gyereked emiatt?"

    Nem tudom, én még sosem hallottam olyat hogyha a traktoron a mókolt firmware-rel lehet sebességváltót cserélni, akkor ezután az igy felszántott területen később elültetett kukorica fulladást okozna...

    Ez csak és kizárólag a pénzlehúzásra szól.

    És ahogy 1-2 komment már itt elhangzott (illetve saját tapasztalat is nyomtatók kapcsán), még csak nem is arról van szó hogy tökrement a sebváltó, hanem hogy van a szoftverben egy számláló ami ha eléri az X-et akkor leáll traktor aztán hivhatod a szervizest aki jó drágáért átirja a számlálót 0-ra és akkor megint boldogan szánthatsz fél évig.

    [ Szerkesztve ]

  • #82729984

    törölt tag

    válasz Fred23 #33 üzenetére

    Nem tudom, ha bugos a gyári firmware vagy csak elromlott a (fizikai) adagoló berendezés akkor ki garantálja? Vagy ha a paraszt rossz folyadékot töltött bele, vagy rosszat adtak el neki a boltban?

    Elmondom, minden esetben a termelőt b@sszák meg ha emberi fogyasztásra alkalmatlan terméket állít elő, senkit nem érdekel hogy bugos volt-e a traktor firmware vagy ukrán firmware volt a traktoron, vagy csak összekeverte a rézgálicot az idegméreggel.

    Hozzáteszem, egy traktorban sebváltó cseréről beszélünk. Meg ne magyarázza már senki, hogy egy traktorban a firmware-nek figyelnie kell azt hogy volt-e sebváltó csere és ha nem eredeti akkor nem indul el...

    ja de, figyelnie kell ha a gyártó le akar gombolni a semmiért egy valag pénzt a gazdáról. Szimpla pénzlehúzás.

  • #82729984

    törölt tag

    válasz #06658560 #54 üzenetére

    "Viszont ha a paraszt tudja igazolni, más okolható az adott hibáért, akkor az tartja a hátát."

    Óriási tévedésben vagy. A paraszton leverik a port, aztán a paraszt esetleg megpróbálkozhat egy külön polgári perben leverni a gyártón a port, de ennek sikere szinte egyenlő a nullával.

    Nagyjából azt kéne bizonyítania hogy azért lett pl. mérgező a termés, mert traktor firmwarejében feltehetően van egy bug ami bizonyos körülmények között azt okozza amit. Miközben a gyártónak elég annyit mondani hogy biztos részeg volt a traktoros és rosszul állította be a gépet vagy hogy rossz szélviszonyokat táplát be a gépbe. Esetleg rámutat az EULA 126. oldalán lévő 62-es pontra, miszerint a gyártó semmiféle felelőséget nem vállal az általa adott szoftverért és a parasztnak kötelessége lett volna ellenöriznie hogy mit csinál valójában a gépe.

    Például az utóbbi idők okostelefonos tapasztalataiból simán látszik hogy csak és kizárólag akkor lehet felelőségre vonni a gyártókat, ha nagy tömegben csoportos perek indulnak ellenük és még akkor is brutál nehezen lehet megfogni őket.

    "Miért ne kéne figyelnie a váltót és annak kicserélését a firmwarenek? "
    De nem is erről van szó. Hanem hogy miután szólt és te kicserélted, nem hajlandó elindulni amig ki nem hivod a gyártó embereit akik néhány ezer usd-ért át nem billentenek neked egy számlálót 0-ról 1-re.

  • #82729984

    törölt tag

    válasz bambano #73 üzenetére

    Oké, nyomtató, x nyomtatás után az adott patronnal nem hajlandó nyomtatni, mert szerinte üres. Némi szoftveres trükk után (ki kell ütni egy számlálót) még további sok száz oldalt nyomtat ki az "üres" patronnal.

    Várom az értelmes technológiai indokot erre. A védjük a földet nyilván kiesett.

  • #82729984

    törölt tag

    válasz thesound #110 üzenetére

    Most nekem is az jutott az eszembe hogy új szintet lép a gazdasági hadviselés :)

    Orosz hackerek ledosoljak a JD aktivációs szerverét, ami miatt hetekre leáll az összes mezőgazdasági gép az USA-ban, majd a földeken megrohadt termés miatt országos élelmiszerhiány és éhinség tör ki.

    Szép új világ... (és sajnos nem vicc).

Új hozzászólás Aktív témák