Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • vicze

    félisten

    válasz Parallaxis #316 üzenetére

    Szerintem az Apple is csak tapogatózik. Random funkciókat raktak bele, ahogy a Samsung vagy pl. az Asus, de mivel Apple ezért nyilván elterjedtebb lesz a fejlesztőknek is könnyebb rá építeni, meg a Wear megint olyan fregmentációt indít el ezen a területen is hogy már most rossz nézni.
    Amúgy a nagyobbik Apple óra: 36.2 x 42 x 12.46 mm (kisebbik vastagsága túlságosan nem fog különbözni.)
    Gear 2: 36.9 x 58.4 x 10.0 mm
    Gear S: 39.8 x 58.3 x 12.5 mm
    ZenWatch: 39.8 x 50.6 x 7.9(9.4) mm (A második érteket nem értem, lehet a szíjtól függ.)
    Moto 360: 46 x 46 x 11.5 mm

    Itt most nem az okosórára mondtam "kötelező" használatot, hanem általánosságban. Mint pl. asztali Win esetén a Metro felület. Apple-nél a saját környezetükhöz kötés mindenáron, vagy Google esetében is már rengeteg dolog jön elő, amivel a Chrome-hoz akarnak kötni. Ezek számomra rettentő ellenszenvesek, mert nagyon messze vannak attól az informatikai szabadságtól ami pl. 15éve volt. De fegyvert tartanak a fejemhez, mert használni akarom, de nem tudom úgy ahogy én szeretném, szóval a választás az hogy nem használom, hiába szeretném. Ezzel nem is lenne gond csak éppen korában volt választásom, és ezeket a választási lehetőségeket szépen lassan elveszik (itt főleg a Google aki "visszafejlődik").

    [ Szerkesztve ]

  • mrlujoak

    veterán

    válasz Parallaxis #316 üzenetére

    "Basszus, tényleg csak az Apple-nek jut eszébe, hogy vannak vékonyabb csuklójú emberek, meg balkezesek? Más cég nem jött rá, hogy egy óra kiegészítő is és nem csak fröccsöntött műanyag, meg vekkeróra méretű acélhenger az amit viselnének az utcán? Pont az Apple-nek kell rámutatni, hogy egy ilyen eszköznél a személyre szabható választék fontos?"

    A 2010-ben bemutatott - még műanyag - Sony Ericsson Live View is kicsi, kecses darab volt. Szerettem.

    Aztán a 2012-ben megjelent utód, a SmartWatch is kellemes anyaghasználattal (alu keret) és cserélhető szíjakkal, no meg kompakt méretével is ott a szeren. Ráadásul már teljesen érintőkijelzős kivitel, kopogtatós ébresztéssel (ugye LG?!) így jobb és balkezes használat is adott.

    2013-ban egy kicsit megnövelt mérettel, ámde nagyon jó anyaghasználattal érkezett a SmartWatch2. Akinek ez túl szögletes volt, vehette az elődöt, vagy majd most a Wear-es,

    2014-es SmartWatch 3-at. Jelen modell méretei is kellemesek, nem bumfordi eszközt mutatnak: 36*51*10 mm

    Tehát nem, nem az Apple-nek jut eszébe. Nem, nem csak fröccsöntött műanyagból léteznek, és nem batárkák...

    Sony Xperia™ 10 V Dual; Sony WI-XB400; Navitel R600 - menetrögzítő - Sony STARVIS képérzékelővel

Új hozzászólás Aktív témák