Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Getadam

    csendes tag

    Először is, szeretném leszögezni, hogy nekem nagyon tetszett ez a teszt. Egyrészt mert igyekezett elfogulatlan maradni, másrészt mert olvasmányos.
    Tényleg fejet lehet hajtani az új iPhone4 kijelzője előtt és szerintem az is nagyon pozitív, hogy immáron nem csak a kijelzője, de a hátsó fedlapja is karcálló anyagból készül.
    Igen, szuper az is, hogy immáron lehet vele videotelefonálni. De könyörgöm! Miért nem lehetett ezt megoldani a hagyományos 3G rendszert használva? Minden gyártó azt használja. Erre az Apple megint különcködni kezd? Aztán meg azzal jönnek, hogy nyílt a rendszer, csatlakozhatnak mások is? Jóhogymárnem leválnak a GSM rendszerről és azt nem mondják, hogy "nézzétek, mi csináltunk egy másikat, szerintünk jobbat és a mi telefonjaink majd ezen működnek. Igaz ugyan, hogy így más telefonokat nem lehet rajta hívni, de a rendszer nyílt, bárki csatlakozhat majd hozzá". Ez kb. ugyanakkora marhaság lenne! :W
    Engem ugyan nem zavar ez a kis térerő probléma. Egyrészt mert ahogyan az látható a videoból, más készülék is produkálja, másrészt mert nem minden körülmények között jön elő, harmadszor meg azért nem, mert ha egy szigszalaggal, vagy egy tokkal úrrá lehet rajta lenni, az azt jelenti, hogy csak szigetelési problémáról lehet szó. Ez apróság. Node! Akkor miért nem tesz ellene az a sok kiváló mérnök, aki az Apple-nek dolgozik?? Most tényleg. Ennyire nehéz megoldani egy teljesen bagatel szigetelési problémát? Tökönszúrnám magamat, ha szakmérnök lennék és még ennyit se tudnék megoldani! :W
    És mi az, hogy nem ébreszt kikapcsolt állapotban?? Megoldották, hogy 5 megapixeles kamera kerüljön a cuccba, törhetetlen kijelző elöl-hátul olyan felbontással, amilyen eddig még nem létezett és akkor erre meg nem képesek?? Könyörgöm, az abszolúte alsó kategóriás SE T250i is tud már ilyent! Ez kb. olyan így, mintha a másfél millás Suzukiba tennének pohártartót még erre is gondolva, egy 8 millás BMW-nek a gyártója meg azt mondaná, hogy hát "tartsa meg a poharát a júzer, azért van a keze". És igenis, szerintem ez az ébresztő egy nagyon fontos dolog, hiszen az emberek döntő többsége azt gondolom éjszakára kikapcsolja a készülékét, de reggel ugyanakkor szeretne időben felkelni, hogy tudjon menni dolgozni, vagy egyebek. Most viccen kívül! Ha mondjuk elutazom valahová és időben szeretnék ott is kelni, akkor vinnem kell magammal egy külön ébresztőórát, vagy egy külön alsókategóriás telefont pluszban még ebből a célból, mert az Apple mérnökei ezt nem tartották fontosnak, vagy nem képesek ezt előcsalogatni egy felsőkategóriás mobiltelefon készülékből, mióta világ a világ??
    És mi az, hogy még mindig nincs FM rádió?? És mi az, hogy még mindig nem tud bt.-on fájlokat küldeni és fogadni?? És mi az, hogy iTunes kell még mindig a fájlok ide-oda pakolgatásához, saját csengőhang beállításához meg még ki tudja hány egyébhez?? A telefonbeszélgetést, meg nem lehet rögzíteni a voice memo-val még mindig?? Most komolyan! Az Apple mérnökei valóban a 21. század elején élnek?? Mert, ha igen, akkor ezúton szeretném közölni velük, hogy qrva sz@r munkát végeztek!!
    Őszinte leszek: Én eddig kedveltem az iPhone-t. Most is olyanom van. Elviseltem a hiányosságait, de pont azért, mert amúgy megbízható, nagyon korrekt, homogén kis készülék és mert reméltem, hogy a sok hiányossága korrigálva lesz az új modellben. És akkor ezt kapjuk? Kicsit olyan érzésem van, mintha az Apple hülyének nézné a felhasználóit. Sokkal többre számítottam és sokkal többet vártam az Apple szakembereitől is! Szégyen, hogy ezzel a teljesítménnyel ki mertek állni egyáltalán a nagyközönség elé. Nyilván nem az én véleményemtől fognak hanyattesni az Apple-nél, de ezekután én bizony átgondolom, hogy fogok-e vásárolni ilyen készüléket.. Pláne ebben az árban.

Új hozzászólás Aktív témák