Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • nkmedve

    őstag

    válasz Lacy6 #135 üzenetére

    Persze, ha valamiben jobb, akkor az fölösleges újítás. Kamerában kb. csak a Pixel 2 jobb az X-nél, videóban pedig az sem, ennyire érte utól az Androidos telefonokat (mintha ott is minden telefonban olyan jó kamera lenne).
    A dizájn pedig teljesen szubjektív, ilyen tekintetben lemaradásról beszélni értelmetlen. A felhasznált anyagok minőségében lehet lemaradás, ott viszont az Apple mindig is élen járt. Szerintem amúgy a 8 sokkal jobban néz ki mint az X és sokkal funkcionálisabb ami nekem fontosabb mint az eye candy, attól függetlenül, hogy a régi dizájnt viszi tovább (nem vagyok az edge to edge kijelzők híve, annyira a AMOLED-é sem, a Home gomb eltüntetése egyáltalán nem szimpatikus).

    A lemaradásról beszélve... A 4 éves 5S-em még mindig megállja a helyét, legújabb OS-el (néhány nappal ezelőtt kapott frissítést). Nem tudom hány hasonló korú Androidos telefonról lehet ezt elmondani. A másfél éves felsőkategóriás Androidos tab-om fél éve nem kapott még biztonsági frissítést sem (Android 8-ról pedig szerintem hiába is álmodozom), de persze az iPhone van lemaradva mivel nem raknak bele egy csomó haszontalan feature-t amit soha nem használok.
    Amúgy Android 8-ban már legalább létezik beépített Nightshift (éjszakai kék-szűrő)? Mert iOS-en már évek óta használom (egy apró de nagyon hasznos dolog), Android 7-en pedig csak valami külső app-okkal működik (pl. Twilight) úgy, hogy gyakran más appok nem működnek miatta, és az AMOLED tökéletes kontrasztját is tönkreteszi.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák